Benim Yüzümden

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=Q5saQ-FmW5A 

7:45  ten sonra İthalatın ve ihracatın neden bu şekilde ve bunun çözümünü kısa şekilde anlatmış. 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

İzlemiştim önceden şimdi tekrar izledim. Videonun büyük kısmı doğru olsada katılmadığım kısımlarda var. Bu adamların videoları güzel oluyorda Kadir Köymen çok fazla nutuk atıyor. Konuşma tarzıda akıcı değil adamı bunaltıyor. 

Yinede söyledikleri doğru. Bide artık şu "yerli malı" diye ürettiğimiz malları daha kaliteli üretmemiz lazım. Sadece bakın yerli malı bunu mutlaka kullanmalısınız tarzı pazarlama stratejisinden çıkıp bu yerli malı ve kaliteli noktasına gelinmeli. Ben şuan Beko ve bir kaç tane ufak şirketin malları hariç hiçbir elektrik,elektronik yerli malını kaliteli bulmuyorum Türkiyede.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4snake
    4snake's avatar
    Erkek

Hayat malesef bu kadar mantıklı olamayabiliyor hele Türkiye de yaşıyorsanız. Bu arkadaş böyle gaz vermiş üretelim satalım gibi v.s. Üretimi geçtim gidip esnaf olarak bi dükkan açmaya kalksanız ve namusumla çalıştırcam burayı vergi kaçırmayacam zihniyetiyle işletirseniz muhtemelen 3. aya işletmeye kilit vurursunuz. Bizim ticaret kanunumuz çok saçma. Devlet resmen iş yapmak için değil iş yapanı baltalamak için var. Yani her şey o kadar basit değil. Önce ticaret kanunun değişmesi lazım. Kısaca her şey benim yüzümden değil :)

Kavanoz dipli dünya
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Videodaki arkadaşlar oturup düşünmüş, araştırmış v.s ve daha önce yapılmamış birşey icat etmişler, bu ülkeye fazlalar..
    Bizde böyle şeylere yer yok
    Bizde kamudan ihaleyi alır, inşaatı diker ve altına bmw mercedesi çekersin keyfine bakarsın..
    yada
    Yurtdışından biryerden satacak ürün bulursun ve reisin vergi işini haleder ve sen malı getirir burada satar şükür diye cumalara gidersin, ekonomi kötüye gidince dua ile haletmeye çalışırsın, dış mihraklar, ülkemize ekonomik saldırılar yapılıyo, şerefsiz trump v.s v.s düzen bu yani... :D

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4snake
    4snake's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Videodaki arkadaşlar oturup düşünmüş, araştırmış v.s ve daha önce yapılmamış birşey icat etmişler, bu ülkeye fazlalar..
    Bizde kamudan ihaleyi alır, inşaatı diker ve altına bmw mercedesi çekersin keyfine bakarsın..
    yada
    Yurtdışından biryerden satacak ürün bulursun ve reisin vergi işini haleder ve sen malı getirir burada satar şükür diye cumalara gidersin, ekonomi kötüye gidince dua ile haletmeye çalışırsın, dış mihraklar, ülkemize ekonomik saldırılar yapılıyo, şerefsiz trump v.s v.s düzen bu yani... :D

:D Özellikle kamudan ihaleyi alan güruh bürokrat çocukları olması ap ayrı bi mevzu o kısmı atlamışsın. Ekleyeyim dedim :)

Kavanoz dipli dünya
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

yada

Abi yapacak birsey yok ki cidden yok aq 

Skype yokken dunyada sesli voip hizmetini gerceklestiren turk vatandasini savciliga gozalti emriyle almislar ifadeye :) ne bkliyprsun adam gidip londrada comodoyu kurdu snra

Deger verilmiyor yaptigin ise tubitek yazilim projelerinde gidip okey uygulamasina verdi diye bir arkadas yazmisti.o yuzden kisi kendinden bilir isi 

Ya bu deveyi gudersin ya da bu diyardan gidersin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4snake
    4snake's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

yada

Abi yapacak birsey yok ki cidden yok aq 

Skype yokken dunyada sesli voip hizmetini gerceklestiren turk vatandasini savciliga gozalti emriyle almislar ifadeye :) ne bkliyprsun adam gidip londrada comodoyu kurdu snra

Deger verilmiyor yaptigin ise tubitek yazilim projelerinde gidip okey uygulamasina verdi diye bir arkadas yazmisti.o yuzden kisi kendinden bilir isi 

Ya bu deveyi gudersin ya da bu diyardan gidersin

Aslında Allah diyen papaz eriği isimli proje ile Tübitağın kapısını çalasım var bayağıda parlak bir proje :) Şaka bir yana da geçtiğimiz yıllarda adamlar Thin Client teknolojisini kendileri bulmuş gibi tübitaka satmışlardı. Çok tuhaf bir ülkeyiz nice parlak beyinler heba olup gidiyor...

4snake tarafından 25/Ağu/18 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

Kavanoz dipli dünya
Toplam Hit: 1331 Toplam Mesaj: 7
yerli ithalat ihracat