folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bermuda Şeytan Üçgeni"Nin Gizemi Çözüldü...

Bermuda Şeytan Üçgeni"Nin Gizemi Çözüldü...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

Kaynak

Geçen hafta sizlere Bermuda Şeytan Üçgeni ile ilgili bildiklerimi yazmıştım. Bu hafta Halil Börü adlı bir okurumdan Bermuda Şeytan Üçgeniyle ilgili bir e-posta aldım. Bu mektup gerçekten beni çok etkiledi. Ben de arası soğumadan bu mektubu ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşayım istedim. Tabii inanıp inanmamak sizin elinizde. Yıllardan beri bir giz gibi aklımda taşıdığım bu üçgenle ilgili, Halil Börü'nün tüm söylediklerine katılıyorum. Her zaman, "giz" diye tanımladığımız her şeyin bizim tarafımızdan tanımlanamayan bir bilgisizlik olduğuna inanmışımdır. Bu yazıdan sonra da, düşüncelerimin doğru olduğunu bir kez dahaanladım. Halil'e ve arkadaşına buradan çok teşekkür ediyorum.

"Alın bakalım, sır çözüldü!.."
    "Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlas Okyanusu'ndaki bu bölgede, özellikle son 60 yılda, birçok gemi ve uçak kaybolmuş ve bunlardan geriye tek bir iz bile kalmamıştı. Kimsenin açıklama getiremediği bu esrarengiz fenomen, içinde bilimadamlarının da bulunduğu pek çok insan tarafından 'doğaüstü birtakım güçlerin yaptırımı' olarak algılandı ve öyle lanse edildi. Ancak, uzun yıllardır devam eden araştırmalar, birkaç yıl önce bir sonuç verdi ve bu gizemli olayların aslında basit bir 'doğalgaz cilvesi'olduğu açıklandı. İlginç ve bilgilendirici özellikler taşıdığı için bu sırrın nasıl çözüldüğünü aşağıya alıyorum: Yeraltından fışkıran doğalgazlar, sadece yüksek kara parçalarından değil, deniz ve okyanus tabanlarından da çıkarlar. Çünkü deniz tabanları da üstü suyla kaplanmış alçak kara parçalarıdır. Ancak, okyanuslar çok derin olduklarından tabanlarında büyük basınçlar vardır. Bu yüksek basınç altındaki bölgelerden çıkmak isteyen doğalgazlar, oradaki çok düşük ısının da etkisiyle katı hale dönüşürler ve 'hidrat' denilen beyaz ve tebeşirimsi bir madde haline gelirler. Çok derinlere dalabilen robot kameralarının bu bölgedeki karbeyaz okyanus tabanını ve bazı gemi enkazlarını resimlemesinden sonra konuya şu bilimsel açıklama getirilmiştir: Bu bölge, 'Gulf Stream' denilen sıcak su akıntısının da geçtiği yerdir. Tabanın bazen ısınması yüzünden, bu 'tebeşir gazlar' erir ve sudan hafif oldukları için yüzeye doğru yükselirler. O anda, tabandan yüzeye kadar bir boşluk (vakum) oluşur ve okyanus adeta delinir. O sırada oradan geçen yüzer ne varsa, derin bir kuyuya düşer gibi hızla okyanusun dibini boylar. Çünkü, gazın kaldırma kuvveti gemileri taşıyacak güce sahip değildir. Gaz yükselmesi sona erince boşluk tekrar suyla dolar ve geriye hiçbir iz kalmadan kocaman gemiler kilometrelerce derine gömülmüş olurlar. Uçakların düşerek kaybolması ise gene aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğalgazlar, havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Bu kez vakum, bölgenin üzerindeki atmosferde oluşur. Oradan tesadüfen geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü, motorlardaki benzinin yanması için oksijene ihtiyaç vardır ve o boşlukta hava olmadığı için oksijen de olmaz. Böylece uçak da, hızla okyanus tabanını boylar."

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Uzun süre önce vardı bu bilgi zaten, yeni değil...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

1-2 sene önce national da izledim :)

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sorpix
    Sorpix's avatar
    Erkek
    bende discovery de izlemiştim... 1 yıl oluyo heralde :D

Falan Filan...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek
    Ben yeni gördüm valla :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

bilindiğini biliyordum ama öğrenme gereği dutmamıştım. teşekkürler :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maydonoz07
    maydonoz07's avatar
    Erkek
    belgeselin birinde pusulalarda deli gibi dönüyordu yön bulamıyorlardı onun doğalgazla bi alakası varmıdır acep yoksa atmasyon bi belgeselmi izledik

Türk"üz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz, Atsızcıyız, Turancıyız. Basbuğumuz: Atatürk, Yol Göstericimiz: Nihal Atsız, Silahımız: Damarlarımızdaki asil kan, Hedefimiz: Turan! Soyumuz; Saf Türk Soyudur, Dilimiz; arınmıs Türkçe"dir, Töremiz; ne Arap"ın, ne kürdün ne de Batı"nın töresidir, özbeöz Türk"ün töresidir. Türk"ün töre ve kültürünü, yasam tarzı olarak benimseyip yaşar ve yaşatiriz. GökTanrı Türk"ü Korusun..... TÜRK IRKI SAĞ OLSUN....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    yeni bişe deil

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

şimdi de k kaç kişi ölmüş bu üçgen yüzünden.bilgi yok mu

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qalpsiz
    qalpsiz's avatar
    Erkek

oLdukca siradan bisey gibi gorunuyor amma yillardir birileri birilerini kandiriyorlar :D Sonunda aciklandimi demek illk defa görüyorum Paylasim icin tskler +Entresam Amma

www.xppack.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 3705 Toplam Mesaj: 11