folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Besyo-Çan Eğrisi Bilgisi Olan Mürit

Besyo-Çan Eğrisi Bilgisi Olan Mürit

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

selam muritler.yaşım 19 besyo hazırlanan bir gencım.geçen hafta balıkesir besyodaydım.beklediğim kadar iyi sonuç alamadım.sormak istediğim çan eğrisi olayı bu olay nedir neye göre puanlama yapılır bılgısı olan varmı acaba?

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

ÇAN EĞRİSİ NEDİR?

''Sınav sonucunda herkesin aldığı notların ortalaması alınır. Buradan istatistiksel işlemlerle (standart sapma) değişim aralığı belirlenir ve artış-azalış miktarı belli olur. Örneğin 4 kişilik bir sınıfta vize ve finallerin ortalaması şunlar olsun; 40, 50, 60, 70. Buradan sınıf ortalaması 55 olarak belirlenir. Yani 55 CC olur. Aa bb gibi diğer notlarda standart sapmaya ve cc ye (yani ortalamaya) göre yeniden hesaplanır, yukarıdaki not sistemi tablosu değişir. Çan eğrisi not sistemi budur. 
       Yalnız hoca herzaman çan eğrisine uyacak diye bir kaide yoktur. Hoca ister çan eğrisi uygular, ister uygulamaz. O zaman yukardaki not sistemi tablosu gecerlidir. Hoca isterse çan eğrisine bağlı kalmadan da geçme notunu aşağıya cekebilir. Örneğin derki geçme notunu 70 değil 60 yaptım. Bu durumdaki yukardaki üniversite not sistemi tablosundaki notlar 10'ar puan aşağı cekilmiş olur.'' Alıntıdır 

bunun haricinde ben söyle acıklayayım öğrencilerin aldğı notun ortalaması alınarak ( aritmetik değil bu ) olusan puanın %x kadar yukarı veya asagı degısmesı olayıdır buradakı %x universitenın belırledıgı bır olaydır . Örnek olarak 53 ortalama olsun bu oratalama hesaplanırken max ve mın puanlar hesaba katılmaz ve gecme notu nun standart sapması %10 olsun. bu %10 ile  47.7 veya 58.3 olabılır ben boyle bılıyorum .

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arslan25
    Arslan25's avatar
    Erkek

teşekkurler

Asıl Güç Zeka, Sevgi ve Kararlılıktır. Bu Üç Etken İle Yenemeyeceğiniz Kimse Yoktur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ben Besyoda okuyorum sen sınavdaki çan eğrisini soruyorsan o ap ayrı bırsey..  onun hesaplamasını sınava gırdıgın okulun klavuzunda yazması lazım.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek

bu besyonun yetenek sınavını geçmek için iyice hazırlanmamız mı lazım.. 2 haftada bi halı saha maçı yapıyorum ekstra hazırlık yapmadan gecemem mi? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek
    sirri bunu yazdı

bu besyonun yetenek sınavını geçmek için iyice hazırlanmamız mı lazım.. 2 haftada bi halı saha maçı yapıyorum ekstra hazırlık yapmadan gecemem mi? 

hocam sendeki çalışmayla zor bence tanıdığım birkaç kişiden biliyorum bütün zamanlarını koşarak v.s ile geçirdiler bu sınav için

özel hocayla filan çalıştılar :S görmen lazım

zor yani

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Eskiden şöyleydi:  Öss puanı+ Yetenek Sınavı Puanı

Yetenek sınavının ve öss nin belli bir ağırlığı olur.

Bu çan öyle bir şey ki adamı deli eder, yüksek alan adamın puanını azaltır, düşük olan adamın puanını yükseltir.

Misal 30 la 80 arası puan alanlar var. 30 alan adamı 50 ye götürüyor, en yüksek alan 80 i ise 65 e düşürüyor diyelilm.

Ne oldu sen bir ton fark atıyorsun boşa gidiyor, bu sistem aradaki farkların yüksek-açık olmasını engelliyor. Birbirine yakın puanlar şeklinde sıralamış oluyor, dengeliyor.

Bu sayede öss puanı azıcık yüksek olan yeteneksiz piç bir bakmışsın senin önüne geçmiş! gibi bir durum oluyordu.

Kısaca sistem birbirine daha yakın puanlarda sıralama sağlıyor. 

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    hatayi bunu yazdı
    sirri bunu yazdı

hocam sendeki çalışmayla zor bence tanıdığım birkaç kişiden biliyorum bütün zamanlarını koşarak v.s ile geçirdiler bu sınav için

özel hocayla filan çalıştılar :S görmen lazım

zor yani

eyvalh hocam sagolasın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sirri bunu yazdı

kardeşim ben zamanında profosyonel futbol oynadım bırakdım ben bile bi kursla besyo sınavlarına calıstım .. acıkcası futbol ayrı ordaki hareketler ve cabukluk kazanmak ayrı bence besyo ıstıyorsan kurslara yazılman lazım bırazda ygs en ıyı olucak. yoksa her seferınde huzunle karşılaşırsın.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirri
    sirri's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    sirri bunu yazdı

kardeşim ben zamanında profosyonel futbol oynadım bırakdım ben bile bi kursla besyo sınavlarına calıstım .. acıkcası futbol ayrı ordaki hareketler ve cabukluk kazanmak ayrı bence besyo ıstıyorsan kurslara yazılman lazım bırazda ygs en ıyı olucak. yoksa her seferınde huzunle karşılaşırsın.

ygs kaç olmalı ?

Toplam Hit: 1656 Toplam Mesaj: 10