folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Beyin İle Harddisk Arasındaki Fark

Beyin İle Harddisk Arasındaki Fark

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edicoo
    edicoo's avatar
    Erkek

Dostlar kafama takıldı biraz geyiq yapalım dedim...
    Şimdi bir HDD'de ki bilgileri başka bir HDD'ye aktarabiliyorsak,örneğin benim dinlediğim Mp3'ü kopyalayıp Ali'nin bilgisayarına transfer edince o da dinleyebiliyor.Peki neden,örneğin atıyorum bir pc mühendisinin bilgisayar hakkında ki bilgilerini aktaramıyoruz.Acaba bizim beynimiz de herşeyi dosyalar klasörler gibi ayrı ayrı bölümlerde mi saklı tutuyor,bu bilgileri beyinde ki "pc" klasörüne falan mı koyuyor,Registry'de falan mı saklıyor :)
    Yani böyle birşey şu an çok saçma ama ileride sizce teorik olarak mümkün olabilir mi ?
    Kısacası bir  HDD ile insan beyni arasında ki fark nedir sizce :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edicoo
    edicoo's avatar
    Erkek
    Alej bunu yazdı:

Benden bile iyi saçmalamışın helal olsun bu kadar saçmalanabilir :D

Walla hocam senin saçmalıkların hakkında bir bilgim yok ama ben bunda saçma birşey göremiyorum...:D
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

geçmiş teknoloji ile bugünkü teknolojiyi birbirine oranlarsak böyle birşey gelecekte neden olmasınki...

ayrıca bu konu neden geyik bölümüne açılmış onu anlamadım gayet ciddi bir konu...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    susunx
    susunx's avatar
    Erkek

Aslında insanoglu kendine benzeyen makineler yapmaya çalışmıştır .çok eskiden ögrenecek bu kadar saçma konular yoktu insanlar kendilerini daha iyi geliştiriyorlardı günümüzde okadar çok şey varki insan oglu kendi heveslerinin peşine düştü ve kendini kaybetti bu teknoloji çöplügünde şimdi insan beynini daha çözebilmiş degiliz dogada bulunan teknoloji çözemiyoruz onu taklit etmeye çalışıyoruz bence insan beyni ile sıradan bir metal plaka üzerinde verileri okuyan kafa arasında baya bir fark var beyinde  en başta yüzmilyar nöronun var ve her nöron diger  16.000 nöron ile temas halinde hdd ile beyin arasındaki tek ortak yön bilgiyi saklaması diyebilirim   ;beynin ile hayal kurabilirsin ama bir bilgsayar ile hayal kuramazsın ikisi arasında sayılmayacak kadar çok fark var bilgisayar bir araçtır asla insan beyni ile karşılaştırılamaz beyine format çekemezsin ondan sonra beynin ile görürsün konuşursun.hayatında neler yapacagına karar verirsin teknoloji sana bunları vermez .doganın insana verdigi en güzel araç beyindir insana doga ne tırnak verdi nede kürk verdi sadece beyin verdi insan onuda dogaya karşı koyuyor ne için boş işler için

Geleceğin webmasteri by s.u.s.u.nx
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hdd nin ROM özelliği yoktur üzerine yazılan bilgiler silinebilir kopyalanabilir....Ama insan beyninin ROM özelliği vardı Silinemez kopyalanamaz sadece okunur...Bütün fark bu..

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edicoo
    edicoo's avatar
    Erkek
    computerwolf bunu yazdı:

Hdd nin ROM özelliği yoktur üzerine yazılan bilgiler silinebilir kopyalanabilir....Ama insan beyninin ROM özelliği vardı Silinemez kopyalanamaz sadece okunur...Bütün fark bu..

Mesela insanlar bazen çok büyük bir şok geçirdiklerinde beyninde ki bilgilerde silinebiliyor ve daha sonra bunun tekrarında tekrar unutulan bilgiler geri gelebiliyor...
    Aynen çöp kutusundan silinen bilgilerin tekrar getirilebildiği gibi v.s...

Bence HDD ile beyin arasında ki fark,mesela bir MP3 bütün PC'lerde aynı çalar belirli bir saniyesi bozuksa bütün PC'lerde o saniyesi bozuk çalar.
    İnsanoğlu'nda ki beyin her bireye göre değişiklik gösterebilir,mesela bir olay yaşanır ve olayı anlatan iki kişi de bunu farklı kelimelerle anlatır,kimisi bunu 5 sene sonra unutur ama kimisi 10 sene sonra falan filan...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zombieone
    zombieone's avatar
    Erkek

Siz hiç düşünen bir HDD gördünüzmü en büyük fark

Ölüler ağlıyor
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corvettte
    corvettte's avatar
    Erkek
    Bide insan beyninin kayıt yeteneği o kadar mükemmelki.Bi kaza sonrası hipnozla olay anına dönünce o görüntü üzerinde sanki kamereyla çekmiş gibi daha önce dikkat etmediğin yerlere zoom yapabiliyosun,bide insan gözü hani bi noktaya bakarken başka yerleri de bakıp kaydediyo ya o gördüün yerleri inceliyon falan manyak bişi.
    ____________Ayrıca bu yazdıklarımı Jean Christophe Grange'ın Taş meclisi kitabında anlatılan bi olaydan aldım_____
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    bencede öyle bişi olabilir ama beyin nakli ile olur ama bilgileri kopyalama(çoğaltma) o biraz zor gibi geliyor bana ama

birde susunx'a katılıyorum senin çevrende teknolojiyle ilgi ne warsa doğa ovar

örneğin kartallr savaş uçakları yada şu aklına gelmişmiydi insandaki yada hayvanlardaki bağışıklık sistemi oda senin pcde kullandığın anti virüsten ne farkı war ve bunun gibi bir çok şey

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    armagedon
    armagedon's avatar
    Erkek
    zombieone bunu yazdı:

Ben Çişi Gelince Söyleyen Bir Hdd de Görmedim.. :D

İnsan Gibi Yaşa...Adam Gibi öL..! Ekmeğini Böl.. Vatanını Böldürme..!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edicoo
    edicoo's avatar
    Erkek
    armagedon bunu yazdı:

zombieone bunu yazdı:

Ben Çişi Gelince Söyleyen Bir Hdd de Görmedim.. :D

Ben çişi gelen HDD'de görmedim :D :D: D:
Toplam Hit: 2734 Toplam Mesaj: 11