folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Beyinin Madem Küçük Kısmını Kullanıyoruz

Beyinin Madem Küçük Kısmını Kullanıyoruz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

Buremba bunu yazdı:
    -----------------------------

beyin bilgisayar gibi çalışmıyor ki kapasitesi olsun.

doğru söyledin hacım ama insan kapasitesini sürekli olarak yükseltebilir.bu kapasite istediği kadar yükselsin sürekli %100 olarak kalacaktır ve %100ün üstüne çıktığını veya altına indiğini söyleyen matematiği yok sayar.şöyle birşey var o an beynimi zorlamak istemem belki de o an %5 ini kullanırım(az önce %100ün altına veya üstüne çıkamaz demişim burda böyle dememin sebebi kapasite %100 kalır yine tamam sadece o an kullandığımız değişir).orda yok şu kadarını kullanıyoruz bu kadarını kullanıyoruz orda bahsettiği bu değil...beynimizin çok çok özel yetenekleri var ama bunun için kendimizi geliştirmeliyiz.kendini geliştirme derecelendirmesi gibi düşünebiliriz bunu.ama kimse şu şu kadarını kullanmış diyemez çünkü herkesin zekası bir değildir.bu benim şahsi görüşüm...

edit:söylediklerimi ben bile zor anladım :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

bence sen şuan overclock ile %110u filan görüyorsun.

sıçana kadar güldüm.

http://kocaer.me
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

burdan bölge seç. o yüzde bilmem kaçı ona göre hesapla işte.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    niccele
    niccele's avatar
    Erkek

Bilimsel açıklamalar verildiği halde bazı arkadaşlar niye zihindir kapasitedir diye soyut şeyleri karıştırıyor anlamadım. Zihin de kapasite de hayalgücü de biyolojik beynin fonksiyonlarıdır zaten. Nörolojik bağları (sinaps sayısı ve sinaps üzerinden veri iletim hızı) arttırılırsa zeka gelişir. Zeka da biyolojik beynin bir fonksiyonudur. Hiçbirşey biyolojik beyinden ayrı değil.

%3ünü kullanma hikayesi nereden geldi? Bu soruya Evrim Ağacı ekibi cevap veriyor :

Bu iddianın kökenleri, 1890 yılında Harvard Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde araştırma yapmakta olan bilim insanları olan William James ve Boris Sidis'in "rezerve enerji teorisi"ne dayanmaktadır. Bu teoriye göre insanların, günümüz beyin kapasitesi (kranyal hacim) sayesinde ulaşabilecekleri en yüksek IQ 250-300 arası olarak tahmin edilmektedir. Ancak James ve Sidis, insanların sadece belli bir yüzdesinin bu IQ sınırına düşebildiğini iddia etmişlerdir. Araştırmalarının sonucunda, şimdiye kadar yaşamış insanlar arasında %3-10'luk bir dilimin ancak 250 IQ'ya ve üzerine çıkabildiğini ileri sürmüşlerdir. Bu araştırmanın hatalı yorumlanması, hızlıca felakete dönüşmüştür ve günümüzde insanların zekalarının %3-10 arasını kullandığı şeklinde değerlendirilmiştir. Halbuki görüldüğü gibi araştırma bununla tamamen alakasızdır.

https://www.facebook.com/note.php?note_id=219284481462968

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Beynin aynı anda %3 ünü kullanırsın. Yani yürürken ancak sakız çiğneyebilirsin demektir bu. Hepsini belli zamanlarda kullanırsın. Ancak en fazla mesela sana yazarken sadece %5 ini :D kullanıyorum. Çünkü sana yazarken yemek yemiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    delimanyak87 bunu yazdı:

öyle birşey yok insan beyninin tamamını kullanıyor. frontal pariatel temperal occisipal lop diye ayrılıyor... kimi konuşma ki mi hafıza ki mi görme kimi duymayla ilgileniyor. beynin iç kısmındada uzun süreli hafıza bölümü var.. bu yani %2 %5 ini kullanıyor yalan onlar

Arkadas dogru demıs benımde bıldıgım boyle ınsan beynının tamamına yakınını kullanır bazı kısımları sındırım sıstemıyle ılgılıdır bazı kısımları refleksler bazı kısımları hafıza vs.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _karantina_
    _karantina_'s avatar
    Erkek
    Hangi filmden duyduysaniz su klasik cumlyi gidip senaristin evine dozerle girecem.yok oyle bir olay hocam beyinin heryerini kullNirsiin farkli bolumlerin farkli islevi vRdir.koklama gorme duyma hafiza,hormon duzenlemevs.bunlar beyinin fR.kli bolgelerindedir.dunyanin en zeki adami kDar kullaniyosun beynini.senin dedigin zeka ise noron ve sinirsel bag sayisi ve iletim hizi ile ilgilidir.temel olarak beyinin ne kadar cok kivrimi varsa o kadar coksinir bagi dolayisi ile hafiza ve zekaya sahip olursun.beyin imanilma bir enerji tuketir ayni zamanda. Zaten su an kullandigindan fazlasini kullanamssin.kapasiten bu zaten besin yetmez.yanar beynin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bahsi gecen safsatanin orijini burada anlatiliyor; http://en.wikipedia.org/wiki/Ten_percent_of_brain_myth

while (1<2)
Toplam Hit: 4152 Toplam Mesaj: 29