folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Beyler Acil Network Yardımmm!!!!

Beyler Acil Network Yardımmm!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cihangir84
    cihangir84's avatar
    Erkek
    ya kardeşler ben 2 gün önce adsl aldım ve çalışmayabaşladı fakat bir türlü evdeki diğer arkadaşlarıma bu bağlantıyı win. xp yoluyla aktaramıyorum! aslında ilk baştan routerlı bir modem almak istedim ama para işte??
    neyse bu işi bana anlatacak bi babayiğit var mı bu sitede kardeşler....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradler
    Cradler's avatar
    Erkek
    Önce modemin bağlı olduğu PCde internet bağlantın yokken:
    Start-> Settings -> Network Connections
    Orada hangi icon ile bağlanıyorsan üzerinde sağ klik ve Properties. Advanced tabına klikliyorsun.
    1. 2. ve 3. seçenekleri işaretliyorsun.
    Diğer bilgisayarlarda ise IP ayarlarını yapman gerekiyor. (1. seçenek firewall için, işaretlemezsen worm tipi virusler bulaşabilir) Mesela serverın IP adresi 192.168.0.1 ise diğerlerine 192.168.0.2, 192.168.0.3 ... gibi IP ler verip default gatewayleri 192.168.0.1 yapman lazım. DNSler otomatik olacak. Bu kadar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    meskalin
    meskalin's avatar
    Erkek
    oncelikle kullandigin modemde dhcp server varmi onu sormam gerekiyor ve sonrasinda, bildigin gibi adsl modemlerin bir cogunu ayarlari web uzerinden yapiliyor telecom un sana verdigi kullanici adi ve sifreyi elinde tutuyorsundur explorer" sunu yaz
    //10.0.0.2 ve sonra açilan pencerede kullanici adini ve şifreni gir modem ayarlarini yap yani interneti paylaştiracağini soyle sisteme ve sonrasinda interneti kaç makineye dağitacaksin buda onemli bir tek makina ise kolay ama eğer iki bilgisayara vereceksen bunun için ek olarak donanıma ihtiyacin var bir hub alacaksin once tek makinalik configurasyonu anlatayim ama onemli bir konu daha modemin usb mi yoksa ethernet kartinami takiyorsun cros kablo ile buda onemli yaw en iyisi sen bir konfigurasyonunu yaz ben sana ona göre ne yapacağini soyleyim sana yardim etmek isterim

yolu bilmekle o yolda ilerlemek farklı şeylerdir.
Toplam Hit: 1906 Toplam Mesaj: 3