folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Beyler Bir Bakın Sizce Depresyon Mu Bu Durum

Beyler Bir Bakın Sizce Depresyon Mu Bu Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

akıl vermek gibi olmasın ama turistik bölgelere git (antalya falan) otellerde kafelerde iş bulur çalışırsın hem kafan dağılır hem harçlığın çıkar

edit: gitmek için param yok diyosan otostopla git, zaten sıcak yer sokakta falan yatabilirsin iş bulana kadar. kalacak yer veren işler bulursun bence

nurulmac11 tarafından 27/Haz/16 13:28 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Burada yapılması gereken tek şeyin aradaki uçurumun sebebinin bulunması olduğunu düşünüyorum. Neden kendini yetersiz hissediyorsun? Neden ailen sana öcü gibi bakıyor? Neden baban sana böyle davranıyor? Bu soruların hepsinin cevap vardır muhtemelen sende. Ama onlar asıl cevaplar değiller. Şuanki ruh haline seni sokan da o düşünceler zaten. Bu olaya yönelik algını değiştirmek adına bir psikolog/psikolojik danışman ile görüşmen şart. Psikodrama çalışması yapan birisi olursa çok daha iyi olur. Bu sayede ailendeki tüm bireylere tek tek empati duymayı öğrenip onların gözünden de olaya bakabilirsin. Baktığında onların yaptıklarını aslında kendi sıkıntıları, üzüntüleri, korkuları, hastalıkları yüzünden yaptıklarını görüp affedebilir, görmezden gelebilirsin. Ya da daha farklı şeyler görüp evi terk etmek adına kendinde cesareti toplayabilirsin. Bunun için kendine bir yol haritası çizmek mantıklı olabilir. Ben bir taslak ile yardımcı olayım.

1 - Bundan kurtulmak isteyip istemediğine karar vermek
    2 - Kurtulma yoluna çıkacak cesareti kendinde toplamak
    3 - Yola çıkmak için para kazanmak
    4 - Uzman yardımı almak
    5 - Kararı vermek

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Bas git kendi hayatini kur kafamin ustunde cati var diye cekilecek cile mi bunlar. Uc kurus parayi zorda kalinca elbet kazanirsin.

Bu zamana kadar cekip gitmememdeki tek sebeb annem zaten ona uzuldugum icin yanliz kalmasin diye istedigim isi yapamadim sehir disina ulke disina gidip calismadim. Ama artik evden ayrilma git gide gucleniyir

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

adam haklı o kadar sene didinmiş bi şekilde büyükmüş 

hala yavru kedi gibi şevkat ve anlayış beklemek yanlış 

sabahtan akşama kadar yatmak o adama en büyük hakarettir 

sabah erkenden çık evden belki bir kaldırımda okuyacağın ilan hayatını değiştirecek yada bi vitrindeki eleman aranıyor ilanı 

daha kimse görmedi yoryanın altında beklerken açık camdan rüzgarla gelen iş ilanı masa düşsün

snnyk.com - code is poetry all that i know...
Toplam Hit: 2760 Toplam Mesaj: 25
depresyon