folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bi Hata Lütfen Yardım Edin...

Bi Hata Lütfen Yardım Edin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek
    Herekese merhabalar, son birkaç gündür bilgisayar ilk açılış ekranında "CMOS checksum error" diye bi hata veriyor. Bu hata nasıl düzeltilir deneyimli arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bios pilinden kaynaklanabilir.. onu değiştirirsen sorun düzelebilir gibime geliyor...

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

pilde değilse sorun ramlerini kontrol et! bazen ramlerde sorun oluyor.biostan ram sayıcını aç ve hata olup olmadığına bak

o hatanın altında başka bişey yazmıyor mu, mesela keyboard hatası..

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cholpa
    cholpa's avatar
    Erkek
    Cevaplar için teşekkürler ancak pilde sorun olduğunu sanmam çünkü saat hiç şaşmadı ayrıca bilgisayar her açıldığında rami sayıyor ancak ben yine de bi ram test programıyla kontrol ettireyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

hoca şöyle yap o zaman..

biosta herhangi bi özelliği değiştir ve kaydet sonra yeniden başlat, tekrar biosa gir bak bakalım o özellik senin değiştirdiğin gibi mi! Eğer öyle değilse sorun pil de dir..

biosu load default ayarlarına getir ve pcini öyle aç..

o da olmazsa biosunu update et! Dikkatli ol tabii. Kolay bi iş değil.Ufacık bi hata sana pahalıya mal olur...

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
Toplam Hit: 1032 Toplam Mesaj: 5