folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bilet No Sorgulamak Hakkında Yardım

Bilet No Sorgulamak Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risk53
    risk53's avatar
    Erkek

Merhaba Hocalar.

Wordpress bir siteye  örneğin şu adresteki gibi http://www.millipiyango.gov.tr/sonuclar/_cs_piyango.php bilet sorgulama ekranı yapmak istiyorum

1-Listeyi kendim girmeliyim ve girdiğim listede bir adet numara ve hediye ismi olmalı

2-Sorgulama sonucunda Örn: 1578454 Nolu biletiniz Çamaşır Makinası Kazanmıştır. Gibi bir sonuç vermeli.

3-Altta da tam hediye listesi çıkmalı.

Bunu yapabileceğim bir wordpress eklentisi varmı bildiğiniz.

Yada bunu wordpress bir siteye ne şekilde uygulayabilirim ?

Şimdiden Teşekkür ederim.

#....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

php üzerinden ufak bir sorgulama ile yapabilrsin bilet numaralarını da veritabanından çektin mi olur fazla bir şeye gerek yok

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek
    juniourfalcon bunu yazdı

php üzerinden ufak bir sorgulama ile yapabilrsin bilet numaralarını da veritabanından çektin mi olur fazla bir şeye gerek yok

Ufak bir sorgulama derken ? 

1.)  Bilet numaraları sisteme tanıtılacak, her biletin karşılığında ne kazandığıda tanıtılacak

2.) Sorgulama formu yapılacak, chaptası bla bla. Hatta sürekli denenmesin cookie ,session, ip kontrolü yapılacak.

3.) Girilen bilet veri tabanından kontrol edilecek varmı yokmu, varsa ekrana basacak ve db den kendini kapatacak. 

4.) Hangi bilet numaraları denenmiş wp nin eklentisinden gözükmeli. Kaç deneme yapılmış bakılmalı. Kim ne kazanmış görülmeli.

5.) Eeee tabi her girilen biletten sonra bunu kim girmiş ? Wp nin üyeliğimi çalışacak yoksa başka bir formdan yine bilgiler kazananlar db sine eklenecek.

Daha buraya eklenirde eklenir yani öle ufak bir sorgu değil. Ayrıca bunların tamamı wp içinde organize edilebileceği gibi ajax ile yapılırsa dışardanda kontrol edilebilir.

Bu arada soruna gelince, bildiğim öyle bir eklenti yok. 

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
Toplam Hit: 975 Toplam Mesaj: 3
bilet sorgulama