folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bilginin Kazanacağı , Herkesin Kazanacağı Proje İçin Öneri İstekleri

Bilginin Kazanacağı , Herkesin Kazanacağı Proje İçin Öneri İstekleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

Aylardır aklımda olan bir projenin yapımına bu gün itibariyle başladık.  Bilinen makale satış platformlarının dışında, daha çok öğretim gören öğrenciler, bilgisine güvenen ve ek gelir ihtiyacı olan herkese yönelik bir pltform düşünmekteyiz.

Bizim, piyasadan farklı olacak bir platform olarak ilk aklımıza gelenler : 

* Ödeme alt limiti 20 TL civarında olacak. ( Normalde 50-200 TL arasında oluyor diğer platformlarda. )
    * Komisyon bedeli olarak %15 ve sadece satışta olacak şekilde düşünüyoruz. ( Yazar hesabına %15 kesinti ile geçecek mebla. Normalde bu oran %20-%25 arasında değişiyor. )
    * Sitede olup bitenler kısmı yer alacak. Üye olandan , makale ekleyene, satıştan , yapılan yorumlara kadar anlık olarak ana sayfa içerisinde herkesle paylaşılacak. Şeffaf bir platform olarak düşünüyoruz. 
    * Haftanın ve ayın yazarlarına ( en çok satış yapan , en çok özel sipariş tamamlayan vs... ) küçük meblalarla teşvik süprizleri düşünüyoruz.
    * Maduriyetlerin olmaması için ceza ve puanlama sistemi düşünüyoruz.
    * Ödemeler için banka havale & eft ve papara düşünüyoruz ilk etapta. Sonrasında kredi kartı ve mobil ödemeleride hayata geçirebiliriz.

Şimdilik aklımızdakiler bunlar. En geç eylül ortasına yada son haftasına kadar aktif olarak yayına almayı düşünüyoruz.

Bunun dışında, sizlerin değerli öneri ve görüşlerini öğrenmek isteriz arkadaşlar.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

reklam butcesı ayır artı seo ıcın 

domaın cok onemlı

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

reklam butcesı ayır artı seo ıcın 

domaın cok onemlı

aynen hocam. domain güzel diye düşünüyorum. site mottosuyla çok uyumlu olacak :) seo için de görüşmelere başlayacağım önümüzdeki hafta. kendim hazırlayacağım tanıtım yazılarını vs... belirli bir bütçe de şimdiden ayarlamaya başladım hocam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öneri ve isteklerinizi bekliyoruz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

eski calistigim yerde bu sekilde bi projekt ile ugrasiyorduk, makalenin kategorisi ve kelime sayisi ile makalenin fiyatini hesapliyorduk falan. 

site uzerinden direkt wordpress'e baglanti yaptiriyorduk bi plugin ile. plugin degil de ben elle wordpressten bagimsiz bi rest api yazmistim wordpress'e. sen siteme 10 tane makale ekletmek istiyorum her gun diyeceksin, salliyorum 5 kisi basvurdu, istersen herkese doneceksin o bes kisi gunde iki tane makale ekleyecek bizim site uzerinden, eklenen makale bizim moderatorlerin onayindan gectikten sonra senin sitende direkt yayinlanacak gibi bi sistem dusunmustuk.

e-ticaret sitelerinde urun aciklamasi yazmak veya varolan turkce aciklamanin ingilizcesini falan girdirtmek icin, bizim formatta bi xml falan ayarlayacaksin, bizim site uzerinden ilan acacaksin. yazarlar basvuracak sen de isi o yazarlara dagitacaksin (x kategori y yazarinda, z user i 500 tane urun aciklamasini yapacak vs. gibi)

boyle fikirler vardi, projeyi hayata gecirmediler, yapan sirkette battiydi ondan rahat rahat yaziyorum. belki senin ufkunu genisletir bu fikirler. daha aklima gelen bi ozellik olursa yazarim.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    iskeltan bunu yazdı

eski calistigim yerde bu sekilde bi projekt ile ugrasiyorduk, makalenin kategorisi ve kelime sayisi ile makalenin fiyatini hesapliyorduk falan. 

site uzerinden direkt wordpress'e baglanti yaptiriyorduk bi plugin ile. plugin degil de ben elle wordpressten bagimsiz bi rest api yazmistim wordpress'e. sen siteme 10 tane makale ekletmek istiyorum her gun diyeceksin, salliyorum 5 kisi basvurdu, istersen herkese doneceksin o bes kisi gunde iki tane makale ekleyecek bizim site uzerinden, eklenen makale bizim moderatorlerin onayindan gectikten sonra senin sitende direkt yayinlanacak gibi bi sistem dusunmustuk.

e-ticaret sitelerinde urun aciklamasi yazmak veya varolan turkce aciklamanin ingilizcesini falan girdirtmek icin, bizim formatta bi xml falan ayarlayacaksin, bizim site uzerinden ilan acacaksin. yazarlar basvuracak sen de isi o yazarlara dagitacaksin (x kategori y yazarinda, z user i 500 tane urun aciklamasini yapacak vs. gibi)

boyle fikirler vardi, projeyi hayata gecirmediler, yapan sirkette battiydi ondan rahat rahat yaziyorum. belki senin ufkunu genisletir bu fikirler. daha aklima gelen bi ozellik olursa yazarim.

Hocam bahsettiğin sistem çok komplike ama çok harika. Nerdeyse site sahipleri için otomatik pilot uygulaması gibi. Bunu ancak belirli yazar kitlesine ulaşınca yapabiliriz. Ayrıca, sürekliliği için de o kişilerin gün boyu bağlı kalması gerek gibi birşey. Ama imkansız değil :) Zaten ilk etapta ilan açarak ihtiyaç sahipleri, gelen tekliflere göre yazarın teklifini kabul ederek iş yaptırabilecek. Bu tip bahsettiğin uygulamaları yazar kitlemizi oturtunca ve kurumsal müşteriler alınca özellikle, yapabiliriz. Çok orjinalmiş :) 

Teşekkür ederim. 

Toplam Hit: 739 Toplam Mesaj: 6
proje