folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayar Alacağım Tavsiyesi Olan?

Bilgisayar Alacağım Tavsiyesi Olan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim 1500-2000 kadar bütçem var. İkinci el de olur fark etmez; The forrest, rome total 2, European war 4 gibi oyunları oynayabileceğim bir bilgisayar var mıdır bu fiyat aralığında? Yoksa bütçeyi arttırmalı mıyım?

İlave;

https://www.a101.com.tr/elektronik/lenovo-81n300dstx-ideapad-s145-15ast-notebook/

Bu beni idare eder mi ki?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

oyun olayina bi sey diyemem hocam fikrim yok ama fiyati baya uygun, ssd olmasi güzel.. ancak amd islemcisi var, 1366x768 cözünürlügü düsük hocam.. full hd ile hd arasinda ama hd'ye daha yakin bi yerde ki günümüzde qhd, uhd ler bile cikmisken düsük.. ekran karti AMD Radeon R4'nin cikis yili 2014. 

burdaki teste göre baya bi geride puani 

bu sebeple ki fiyati gayet uygun. Anladigim kadariyla basit ev bilgisayari olarak kullanilmak üzerine tasarlanmis (office, film, internet, kücük oyunlar).. Bu konuda uzman arkadaslar daha net söylerler. Benim yorumum bu sekilde :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

oyun olayina bi sey diyemem hocam fikrim yok ama fiyati baya uygun, ssd olmasi güzel.. ancak amd islemcisi var, 1366x768 cözünürlügü düsük hocam.. full hd ile hd arasinda ama hd'ye daha yakin bi yerde ki günümüzde qhd, uhd ler bile cikmisken düsük.. ekran karti AMD Radeon R4'nin cikis yili 2014. 

burdaki teste göre baya bi geride puani 

bu sebeple ki fiyati gayet uygun. Anladigim kadariyla basit ev bilgisayari olarak kullanilmak üzerine tasarlanmis (office, film, internet, kücük oyunlar).. Bu konuda uzman arkadaslar daha net söylerler. Benim yorumum bu sekilde :) 

Peki hocam bu fiyat aralığında bildiğin bu oyunları oynatabilecek bir bilgisayar var mıdır?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam oyunlardan hic anlamam, o yüzden bahsettigin oyunlarin ne kadar agir olduklari hakkinda fikrim yok.. oyun laptoplarina bakmani tavsiye ederim

https://forum.shiftdelete.net/forums/dizustu-bilgisayarlar-notebook-laptop.66/

burada oyun laptop tavsiyelerinden de fikirler edinebilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

notebook olması şart mı ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

taşınabilir olması daha iyi olur benim açımdan hocam. yerim yurdum olmadığı için yanımda dursa daha iyi olur diye düşünüyorum :)

Ne Mutlu Türk Doğana..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Baturay_Turkmen bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

taşınabilir olması daha iyi olur benim açımdan hocam. yerim yurdum olmadığı için yanımda dursa daha iyi olur diye düşünüyorum :)

Benzer özelliklerle oynarsın diye düşünüyorum. İşlemci ve ekran kartını yazıp YouTube'da videolara bakabilirsin oyun isimlerini de yazarak. Bu şekilde fikir edinebilirsin. 

ACİL SATILIK ASUS İ5 6200U 8GB RAM GT940M EKRAN KARTI 256GB SSD

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-acil-satilik-asus-i5-6200u-8gb-ram-gt940m-ekran-karti-256gb-ssd-760449409/detay

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Sahibindende filtrelemeyi 15.6" , 8gb ram, harici 2gb ekran kartı şeklinde yap. Fiyat aralığını da 1600-2400 yap 👍

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Sahibindende filtrelemeyi 15.6" , 8gb ram, harici 2gb ekran kartı şeklinde yap. Fiyat aralığını da 1600-2400 yap 👍

Teşekkür ederim hoca sağolasın..

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/acer-as5733-564g50mnkk-intel-core-i5-560m-2-66ghz-4gb-500gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-pm-bd761142

hocalar bunun ikinci elini 250 den verecek olan bir tanıdık var alınır mı? ve dediğim oyunları açma ihtimali var mıdır?

düzeltme; ram'i artırıp, ekrana aktarsam işe yarar mı?

Baturay_Turkmen tarafından 27/Kas/19 00:34 tarihinde düzenlenmiştir

Ne Mutlu Türk Doğana..
Toplam Hit: 1346 Toplam Mesaj: 10
oyun ucuz bilgisayar