Bilgisayar Alım Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

Selamlar

Benim yiğen grafik tasarım bölümü okuyor.  adobe illustrator diye program kullanıyorlarmış.Yeni bir pc alacağız lakin pek anlamıyorum sizce hangi marka hangi islemcili,ekran kartlı ve ram li alalım.

fiyat derseniz orta seviyede olmalı. Yani iş görsün,üc beş sene idare etsin.

Sen Ki Aşkı Beyhude Ziyan Edersen Biri De Gelir Seni Sigaya Çeker... ÖzKÖK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Min 8gb ram

1050 ya da 1050ti grafik kartlı alabilirsiniz. 

Bu özelliklerde Monster 3500-3900 aralığında alınabilirdi en son. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piyons
    piyons's avatar
    Erkek

merhaba hocam  oyun ıcın pc topladım nakıt sıkışıklıgı yuzundne satmayı dusunuyorum 

tahrıbata ozel olarak 4600 tl bırakırım  monıtor ve klavye harıcınde hepsı yenı ve kutuları mevcut

uzun sure hem oyunda hemde grafıkde ıyı  performans alır. nakıt olarkada bayagı kara gecersınız. 

istanbul/sultangazi

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-2018-oyun-masa-ustu-bilgisayar-acil-5300-tl-suanki-fiyati-7000tl-555065045/detay

corsaı 80 plus 600ww mid siyah kasa  

wd 3,5 1 tb  7200 rpm 64 mb harddisk 

gskıll 8 gb  1x8 ddr4 3000 mhz  ram 

amd ryz 5 1600 soket 3,6 ghz işlemci 

asusu prıme  b350-k ddr4 3200+oc anakart 

asus geforce   gtx1060 ddr5 3 gb 192 bit ekran kartı 

Logitech g430 oyun kulaklıgı  

Logitech G300S Mouse+Pad 

rampage oyun klavyesi (  bu urunu gecen sene aldım )  

viewsonic oyun monıtoru 23*vx2363 smhl sms ( urune gecen sene aldım )  ekran poşeti hala ustunde cıkarılmadı 

""Yaşamak bu kadar sıkıcıysa..Ölüm ne kadar acıdır..."" http://img337.imageshack.us/my.php?image=hirbo1yb1.jpg http://img337.imageshack.us/my.php?image=hirbo2ca5.jpg http://img71.imageshack.us/my.php?image=hirbo4od2.jpg
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

Eyvallah sağ olun lakin 2000 - 2500 arası laptop tarzı bişey alacağım.

Sivasli_14 tarafından 12/Haz/18 23:45 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

8 cigolayt anca ışletim sistemini calistiryore..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Sivasli_14 bunu yazdı

Eyvallah sağ olun lakin 2000 - 2500 arası laptop tarzı bişey alacağım.

2000 2500 diyorsun da bayağı zor hocam. Hem grafik ile alakalı bölüm okuyup hemde o programları sıkıntısız açabilecek bir cihaz bulmak.

Allah kolaylık versin.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Sivasli_14 bunu yazdı

Selamlar

Benim yiğen grafik tasarım bölümü okuyor.  adobe illustrator diye program kullanıyorlarmış.Yeni bir pc alacağız lakin pek anlamıyorum sizce hangi marka hangi islemcili,ekran kartlı ve ram li alalım.

fiyat derseniz orta seviyede olmalı. Yani iş görsün,üc beş sene idare etsin.

Arkadaşlar PC ler bilgisayar ailesinin MİKRO alt familyasına dahildir.. ortalama fiyati 1000 $ dır..

Yanı bunun altındaki makinalarla anca muhasebe programı word excel çalışırsınız..pac man atari oynarsınız.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

Hocalar,

Laptop ya olayı farklı yerlere çekmeye gerek yok pek anlamadığımı belirttim hani. i5 8gb ram ekran kartı 2 gb olacak şekilde ortalama bir laptop arıyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

Hocam grafik programları genel olarak renderde işlem güçüne ihtiyaç duyar dolasıyla işlemçi ram ve ssd en çok performansı etkiliyen unsurlardır ekran kartı ortalama bişey olsa yeter 16gb ram sağlam bir işlemçi ve ssd alırsanız sorun yaşamazsınız.

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Ikinci el bir notebook bakabilirsin hocam. Beyler sizde abartmayin bu ülkede hangi üniversitede 2500 liralik notebookla sikinti çikaracak bir eğitim veriliyor grafik alaninda. Bu fiyattan başlar zaten bilgisayar işini dişini sıkamayacağı kadar engelliyorsa ciddi para kazanıp kendisi alabilir demektir. 

www.kriptopedi.com
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sivasli_14
    Sivasli_14's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/asus-x542ur-gq276-intel-core-i5-7200u-4gb-1tb-gt930mx-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000008OBG7

hocalar söyle birşey siparis ettim. hani laptop sınavları bitirme gibi bişey için alınacaktır. çalistirsin,sınavlarını versin üc bes senede gitsin diye idare eder insallah.

Toplam Hit: 1369 Toplam Mesaj: 11
pc tavsiye