folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bilgisayar İnternet Hızını Etkilermi ?

Bilgisayar İnternet Hızını Etkilermi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhabalar süperonline 100 mb hattım var ama telefondanda pc'dende 25 mb üstünü göremiyorum 

ancak kablo ile pc de 90 mb gördüm

teknik ekip geldi onların telefonunda 60 70 mb görüyor 

cihazlarınızla alakalı yapacak bişey yok dediler gittiler

Pc asus x550l, telefonlarım note 2 ve samsung a3 yani bu cihazlar 60 70 mb göremezmi wifide ?

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Evet etkiler. Mesala şu an kullandığım Samsung laptop 35 megabitten yukarısını göremiyorken Samsung S7 100 megabit interneti tam görüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Telefon neysede bilgisayar cok garibime gidiyor maksimum 25 aldım wifi ile bunu nasıl artiririm driver sorunu olurmu.adamin telefonu 50 mb görüyor benim pc 25 mb anormallik yokmu

Asus x550L 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Iki hatta ayni operator

Ikiside yanyana

Ayfon 7  140 mbit

Note 4    95 mbit goruyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Bro mantiken şöyle düşün kafadan internetten gelen veriyi işlemede darboğaz yaşadığın için sorun yaşarsın.

Ayriyetten Network arayuzun (Wifi/Ethernet karti vb.) hizi ciddi etkiler. Modemin 2.6 ve 5Ghz yayin yapması ve kullandığın aletin de bu frekanslari desteklemesi cok önemli.

Ofiste bir test yapmiştim. 50mbit bağlantım var, Apple Time Capsul üzerinden internete cikan, yeni kurulmuş 2 tane Apple macbook pro, ikisinde de 16 gb ram var. ikisinde de 512 ssd disk var. ikisi de i7. Birisi 2013 model birisi 2016 model

Speed test yapiyorum 2013 model olan 36mbit görürken 2016 model olan 42 mbit görüyor. Bunun sebebi 2013 yılından kalma olan 2.4ghz wifi üzerinden timecapsul ile iletişime geçerken 2016 model olan 5ghz den çıkıyor. 5 ghz olan daha az çekiyor diye gösteriyor fakat daha hızlı çalışıyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

cevaplar için teşekkürler

şu şekilde bir çözüme ulaştım wifi analyzer ile etraftaki modemlerin kanallarına baktım çakışmayacak şekilde bir kanal ayarlayıp 2.4 ghz 40 mhz yaptım şu an 50 mbps alabiliyorum.

Bilgisayarla ilgili çok teknik bilgim yok bu yaptığımı internet üzerinden araştırarak yaptım söylemek istediğim şey şu :

10 kez müşteri hizmetleri ile görüştüm sonuç yok

en son eve teknik servis geldi bir sonuç çıkaramadılar ve  teşhisi bilgisayarın ekran kartının zayıf olduğunu belirterek (ne alakaysa :)) ) internetiniz ondan zayıf diyip gittiler.Yani benim gibi teknik bilgisi olmayan adam bunu yapabiliyorsa,teknik ekibin bunu denememesi yapamaması çok gülünç.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Network karti 

wifi ise 2.4 veya 5ghz baglanti

Hdd

Bunlar internetetini etkileyecek faktorler

Gerisi icin mastercard

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Etkiler Celeron işlemcili laptop var, oradan giriyor çocuklar farklı hızda, benim kullandığım i3 işlemcili 64 bit laptop la giriyorum daha farklı bir hızla karşılaşıyorum..!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Kablo ile max değeri alabilmen lazım şayet ethernet kartın 100 mb destekliyorsa. 

Fakat wifi ile bu hızı alamazsın, bağlantın hemen hemen yarı yarıya düşer çünkü wifi bağlantısında veri iletişimi half duplex çalışır. 

Parlayan bizi paylar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

cigabit ethernet kartı tak

next next next install
Toplam Hit: 1820 Toplam Mesaj: 10
wifi