folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bilgisayar Kursu Olan Veya Çalışan, Çocuklara Kodlama Dersi Veren

Bilgisayar Kursu Olan Veya Çalışan, Çocuklara Kodlama Dersi Veren

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

eskiden rüzgar sörfü dersi verdiğim zamanlar çocuk geldimi direkt bana salarlardı sebebi bi ben öğretebiliyordum

hocam şöyle bir sistem yap bak nasıl işe yarayacak

level sistemi

diyecen bunu yaparsan level atlarsın ben şu seviyeyim de bill gates 4300 seviye de 

çocuk 4300 seviye atlarsam bill gates gibi olcam kafasına girecek

beni sörf yaparken görmüş abi sen çok hızlı gidiyon sen kaç seviyesin dedi 560 dedim

ben 560 seviye atlarsam senin gibi sörf yapcam mı dedi evet dedim

tamam abi ne yapcam şimdi demeye başladı birazda sıkıntılıydı çocuk hatta suyu sevmiyordu

bu sörfler ben botla yanından gidiyodum atla suya level atlayacaksın dedim suyu sevmeyen çocuğu suya atlattım :D

kısacası çocuklarda level sistemi deli iş yapıyor dene istersen 

Hocam bu level olayi guzel. Ilkokulda oglumda bundan etkilenerek hepsini gececem diyordu :). Cocuklara bir itici guc oluyor sanki :)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Biz okulda hafta sonu kurs olarak yapıyoruz;  "kodlama ve robotik" diye yaklaşık 30 kişi için . 

Öncelikle code.org üzerinden temel başlıyoruz. Blockly nin epey bir bölümünü birlikte çözüyoruz. Sonrasında Compute.it üzerindeki dersleri 30 bölüm üzerine kadar yapıyoruz. 

Sonrası mblock çalışıyoruz basit oyunlar (bu surecte bolca senaryo ve algoritma)

Thinkercad ile 3d çizim vs bu süreçte güzel oluyor, keyif alıyorlar. 

Çok çok temel elektronik bilgi veriyoruz. Ardından block uzerinden arduino ile Led yak, motor çevir vs. Hatta bazen dil çubukları vs ile basit modeller  (açılan kapı,  robot kol vs) .

Tüm bu süreçlerde iyi olan veya bir önceki yıldan öğrencimiz olanlarla arduino ide üzerinden internetteki örnek projeleri veya varsa kendi projeleri üzerinden çalışıyoruz. 

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Biz okulda hafta sonu kurs olarak yapıyoruz;  "kodlama ve robotik" diye yaklaşık 30 kişi için . 

Öncelikle code.org üzerinden temel başlıyoruz. Blockly nin epey bir bölümünü birlikte çözüyoruz. Sonrasında Compute.it üzerindeki dersleri 30 bölüm üzerine kadar yapıyoruz. 

Sonrası mblock çalışıyoruz basit oyunlar (bu surecte bolca senaryo ve algoritma)

Thinkercad ile 3d çizim vs bu süreçte güzel oluyor, keyif alıyorlar. 

Çok çok temel elektronik bilgi veriyoruz. Ardından block uzerinden arduino ile Led yak, motor çevir vs. Hatta bazen dil çubukları vs ile basit modeller  (açılan kapı,  robot kol vs) .

Tüm bu süreçlerde iyi olan veya bir önceki yıldan öğrencimiz olanlarla arduino ide üzerinden internetteki örnek projeleri veya varsa kendi projeleri üzerinden çalışıyoruz. 

Guzel bilgiler hocam tesekkur ederim

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 1889 Toplam Mesaj: 14
kurs