folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarda İlginç Bir Sorun: Eşit Ses Gelmiyor

Bilgisayarda İlginç Bir Sorun: Eşit Ses Gelmiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Esen olsun hocalar.

İnternette epey araştırdım istediğim gibi bir sorun/cevap bulamadım.

Sıkıntı şu. Nasıl oldu bilmiyorum, dün itibariyle bilgisayarın sol tarafı sağdan az ses vermeye başladı. İşin ilginçi kulaklık, hopörlör veya oyunla alakalı durum değil. Düşünün bilgisayarda sese dair ne varsa ne olursa olsun sol taraf az ses veriyor.

Denge olayına baktım. İkisi de eşit. Solu artırdım düzeldi. Ama örneğin oyunda bu çok belli oluyor, arada sırada sol taraf sağ ile eşitleniyor. Dengeyi artırdığımdan bianda sol taraftan aşırı ses geliyor.

Neyle alakalı olabilir nasıl olabilir işin içinden çıkamadım. Garantiye göndermek, format atmak istemiyorum. Ama illaki son çare bu ve net çözümse yaparım mecbur. Ses kasıyorum soldan gelen adamı sağdan daha rahat duyuyorum çıldırcam :D

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Ses kartı driverını silip tekrar kurmayı denesen?

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    AlbayHardal bunu yazdı

Ses kartı driverını silip tekrar kurmayı denesen?

Basit akla gelebilecek her şeyi denedim o yüzden yazmamıştım ama yazayım. 

Realteki silip Windowsun kendi driverını denedim

Realteki tekrar kurdum

Güvenli modda başlattım denedim yine aynı

Kulaklıkta veya kendi kulağımda sorun yok test ettim. Başkasına test ettirdim

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

laptopsa ses cikisinin oldugu kisma bastirip cekmeyi dene baski yap biraz, masaustu ise ses jackini taktigin zaman saga sola esnek soguk lehimlik bir durum var mi test et.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VagaTroy
    VagaTroy's avatar
    Erkek

hocam bahsettiğin hoparlorde arıza olmuş olabilir mi ? sanki bana biraz öyle çağrışım yaptı. formatlık bir durum olduğunu zannetmiyorum. garantisi varsa yetkili servise göndermeni tavsiye ederim.

#karipçin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

laptopsa ses cikisinin oldugu kisma bastirip cekmeyi dene baski yap biraz, masaustu ise ses jackini taktigin zaman saga sola esnek soguk lehimlik bir durum var mi test et.

Evet laptop hocam. Kastırınca bi hışırtı düzeldi gibi yani eşitlendi. Oyunda deneyeceğim.

Buarada genel olarak yazayım sorun hoparlörde veya kulaklıkta veya kulağımda değil. Kart bozulmuş olabilir veya bir şey dengeyi bozuyor olabilir benim tahminim ama emin olamıyorum

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bende hp paviliyon serisinde bi laptop var ilk sag gitti sonra sol gitti hemde durduk yerde .. 

driveri güncellemeyi dene 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Evet laptop hocam. Kastırınca bi hışırtı düzeldi gibi yani eşitlendi. Oyunda deneyeceğim.

Buarada genel olarak yazayım sorun hoparlörde veya kulaklıkta veya kulağımda değil. Kart bozulmuş olabilir veya bir şey dengeyi bozuyor olabilir benim tahminim ama emin olamıyorum

Sanırım çözüldü 

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

avs aynısı benim telefonda var, kulaklığı takınca bazen ses sağa kayıyor, jacki çıkartıyorum bazen öbür tarafa kayıyor bazen de direk düzeliyor falan kafayı yiyorum

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Sanırım çözüldü 

o zaman bi tane 10cm ek alacaksin bir ucu erkek bir ucu disi. erkegi laptopa takip ona hic dokunmayacaksin. takip cikarma isini kablonun disi kismindan yapacaksin yoksa zamanla soket lehimleri hepten bozulup ses hic calismayacak

ya da 

laptopu acip soketin altindaki lehimleri yenileyeceksin.

secim senin 2 taraftan birini sec :)

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

jack girişin pattes olmuş

You think you've travelled far and never seen the stars :)))