folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarda Kilitlenme

Bilgisayarda Kilitlenme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar
    sansar's avatar
    Erkek

İnternet bağlantısı çektiğim gün pc 2 de bir donuyordu kilitleniyordu. Bende formata götürdüm formattan sonra 1. resette yine aynı sorunla karşılaştım. pc de oyun  ağır bi oyun flan açmadıgım zamanlarda bile kilitleniyor. mavi bi ekranın uzerinde beyaz yazılarla  donanımlarınız duzgun yuklenmemiş felan diyor. Bu arada kamerayı tanıttım pc ye çalışmadı sora çıkardım ama sağ alt köşede halen yeni donanım işareti var güvenle kaldır diyorum kaldıramıyor. Nedir bu iş hiç anlamadım....

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar
    sansar's avatar
    Erkek
    bu arada pc yi açarken biosta  [System fan speed : 0 ] yazıyo ve ustte pc sıcaklığı bazen 70  in üstüne gösteriyor. Acaba sorun sadece fan da mıdır?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    internet baglantısı cektıgım gun demıssın vırus falan dıecem ama formatta attırmıssın bence bı programla fanların işlemcilerin isisini hizini ölçtür( fanspeed yada everest ) isidan suplenenıosan ama bole bı olay mavı ekkran hatası verırmı bılmem benım kasa direk kapanıo sıcaklık problemlerınde
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

ınt baglantısından kastın yenı bı hardware falan mı taktık pc ye modem yada ethernet kartı gıbı yada bunlardan bırını ılk defa mı kullanısun bu pc de

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar
    sansar's avatar
    Erkek
    Pc yi aldığımdan beri ilk defa int. bağlantısı kullanıyorum. Komşudan çektik kabloyu . Pc yi aldıgımda sistem kurluydu yani elbet kullanmışlardır Serviste.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

bence ethernet kartından kaynaklanıordur bı ethernetı ıptal et ole bı kullan pc yı (kısa surelıgıne tabe:) ) bı de ethernet onboard mı bi keresinde int cafede rastgelmıstım bazı ethernet kartlarından dolayı pc kendı kendı reset atıodu sureklı ısıdan falan suphelendık sonradan anladık bı de oyle dene

Edit:serviste oyle ahım sahım ılgilenmiyorlar pc lerle kendimizden biliyom:D kurup yolluyorlar.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek
    pc açılırken 70 dereceyse bi sorun vardır hacu :| bi tane cooler ve sistem fanı al. benim pc 8 saat açık duruyor işlemci 32 derece anakart 27 derece. eski pc'min işlemcisini knight oynarken yakmıştım pc zaten kasıyordu 170 derece gibi bi sıcaklıkta cpu yandı :| dikkatli ol yani cpu yanmasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek

kardeş kaç tane problem saydın fan oyunlarda yavaşlık sistem sıcaklığı donanım eksikliği

yani sen o pc yi bir kere açmışsan eğer donanımsal eksiklik pekte söz konusu değil zımbırtı donanımlardan başka sonuçta ses ve ekran kartı driverın okeyse oyun donmaları için belki ekran kartı driverinda problem olabilir yüklemeiş olabilirsin yada daha yeni bir sürümü dene fan içinde arkadaşlar zaten çözümünü sölemişler yazılımsal sorunları çözmeye bak olmazsa gider fanını alırsın falan filan 

Toplam Hit: 866 Toplam Mesaj: 8