folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bilgisayarım Düşük Ekran Çözünürlüğü İle Açılıyor, Sonrasında Tekrar Normale Dönüyor [Yardım]

Bilgisayarım Düşük Ekran Çözünürlüğü İle Açılıyor, Sonrasında Tekrar Normale Dönüyor [Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba.

Son 1 haftadır canımı sıkan bir durum vardı. Bu durumla alakalı gece format atayım düzelir dedim ancak hala düzelmedi

Kısaca bahsedeyim, bilgisayarım açıldığında çözünürlük ayarı yanlış olarak açılıyor ve sonrasında ekran kartını görüp(?) normal olması gereken ayarlara çeviriyor kendisini.

Bir video da çektim göstermek için, sağolsun whatsapp rezil etmiş çözünürlüğü :D

https://youtu.be/itGwtXWDDtM buradan izleyip bir yorum yapar mısınız ? 

Asus ROG GTX 1080 var ekran kartı olarak, 3 yıldır sorunsuz kullanıyordum, 1 ay askere gittim geldim herşey bozulmuş -_-

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Format sonrası en son driverı mı kurdun ?

Vir sapit qui pauca loquitur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Ekran karti icin nvidianin sitesinden gunceli kurdum daha ilerisi yok suanda.

1ay askere giderken bilgisayarin fişi takili icrrisinde elektrik vs var ama kendisi kapaliydi. Bunun bir etkisi olabilir mi acaba ??

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Hala bir sonuca ulaşamadımi,

3 tane win10 sürümü denedim, hepsinde aynı durum söz konusu,

Restart atınca sorunsuz açılıyor ancak kapatayım sonra açayım bu durum oluyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Bir önceki stabil sürümdeki sürücüyüde kurarak kontrol edilebilir.

Sorun muhtemelen ya bir windows update sonrası bu durum ortaya çıktı ve düzeltilmeyi bekliyordur ya da EFI ile ilgili(fast boot) bir ayar saklandığı için bu şekilde de açılıyor olabilir.

Yapacak başka bir çözüm yolun yoksa bu adımları deneyebilrisin;

Mevcutsa BIOS update yap önce. BIOS ta fast boot seçeneği varmı diye bir kontrol et bunu bir kapat. Geçici bir çözüm olabilir. Yoksa böyle bir seçenek,

Bütün diskleri çıkartıp sadece OS yükleyeceğin diski takılıyken Clean Disk işlemini yap. (OS Yüklerken Disk seçme ekranında Shift+F10 basarsan CMD penceresi açılır.)

https://www.seagate.com/tr/tr/support/kb/how-to-diskpart-eraseclean-a-drive-through-the-command-prompt-005929en/

Clean disk işlemi sonrası, OS yüklemeyi iptal et BIOS a gir BIOS u sıfırla. UEFI OS ile yükleme yap. Sorun devam ederse deneme amaçlı CSM kapatılıp tekrar aynı adımlar sonrası yükleme denenebilir.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    osmaman
    osmaman's avatar
    Erkek

Ekran kartını sök. Anakartta kartı taktığın soketi temizle, ekran kartının sokete giren yerini kolonya ile sil. Ana kartta monitörü bağlayacak bir yer varsa kartı takmadan bilgisayarı aç. Sonra kapatıp kartı tak ve öyle çalıştır. 

İmza mı? O da ne demek?
Toplam Hit: 856 Toplam Mesaj: 7
gpu format çözünürlük