folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarım Restart Çekiyor Yardım!!!!!

Bilgisayarım Restart Çekiyor Yardım!!!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfredwerner
    alfredwerner's avatar
    Erkek
    arkadaşlar bilgisayarım açıldıktan sonra belli olmayan aralıklarla restart çekiyor bazen yarım saat sonra, bazen 2 saat ,bazen 3-5 gün sonra restart çekiyor.restart çektikten sonra bilgisayar windows düzgün başlatılamadı diyor güvenli kip menüsü falan geliyor.windows defalarca yeniden yüklendi sıkıntı windowsta değil. aldığım yere götürdüm, bütün parçaları denediler sıkıntı yokmuş anakart ellerinde olmadığından onu denemediler ve anakart bozuktur dediler 3 kez garantiye gitti garanti sağlam dedi 35-40 gün boyunca onlar da birşey yapamadı en son cd sürücü ve dvd writter uyumsuz veya dvd'in bozuk dediler ikisini de LG yaptılar. 4 gün çalıştı sonra yine reset atmaya başladı. en son mavi bir ekranda son yüklediğiniz bir donanım tam yüklenmemiş olabilir dedi ve system32'nin içindeki driver larla alkalı bir dosyada sorun var dedi windowsu yeniden kurayım derken yine reset attı. bir şekide windows kuruluyor da sıkıntı nerede anlayamadım acaba iki tane cd sürücü olmasından mı? remden mi? yardımcı olursanız çok sevinirim...

sistem: AMD ATHLON 64 3000+2000, ASUS K8N ANAKART, ASUS ATİRADEON 9550 EKRANKARTI, 2*256 KİNGSTON 330 MHZ REM, LG CD OKUYUCU VE LG DVD WRİTTER

simyacı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    buyuk bi ihtimal powersuplyden veya ıslemcini fanın sogutamamsındandır bi ikisinide dene.

olmasssa dedikleri gibi anakarttandır ama dediğim gibi buyuk bi ihtimal cpu ısı veye powersuplydir

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
    bana da oluyodu ama benimki elektriğin düşmesindendi. elektrik düşünce pc resetleniyodu. bi arkadaşada olmuştu bu. o da senin gibi birsürü şey yaptı ama sorun elektriğin düşmesiydi. seninkide böyle bişe olabilir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Sweet
    By_Sweet's avatar
    Erkek
    qeçen arkadaşımdada aynı sorun war dı benim tavsiyem önce içini bi qüzeL temizLe we fanLarını kontroL et ya da ettir tahminimce biLqisayarın çok ısındıqından doLayı restart atıyordur.

I"amDJ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfredwerner
    alfredwerner's avatar
    Erkek
    arkadaşlar dün remleri çıkardım temizledim fakat cd okuyucu ile dvd birlikte takılınca resetlemeye devam etti sonra sadece dvd ve cd'yi denedim yine devam etti enson remleri çıkarıp teker teker takayım dedim, yine devam etti, sonra remlerin ikisini de taktım 3 yer var ortaya ve 1. bölmeye fakat 1. bölmedekini tam takamamışım bu halde sadece dvd yi taktım hiç reset atmadı windowsu kurduktan sonra remi 256 gördüğünü farkedince 1. bölmedekini tam taktım şimdi 512 görüyor ve sıkıntı yok gibi bir kaç gün sonra inşallah yine resetlemez. ben de rem, supplay veya dvdyi anakarta bağlayan kablolardan şüpheleniyorum. kardeşler anlamadım gitti aldığımız yer yapamayacaktı ne diye 2 sene garanti veriyoz diyorlar.ne gıcık iştir ya bir parça bozuk olsa değiştirirsin ne olduğu da belli değil sistem uyumsuzluğu desem 1 sen düzgün çalışan bilgisayarın uyumsuzluğu şimdi mi ortaya çıkıyor...

önerileriniz için çok sağolun yenilerini de bekliyorum.. bir de sistem hatasını söyleyen, güç kaynağından ne kadar güç geliyor remler de sıkıntı varmı ya işte sistem hakkında düzgün bilgi verebilecek bir program varsa söylerseniz çok sevinirim selametle...

simyacı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacker878
    hacker878's avatar
    Erkek
    işlemciden oluyordur sisteme format çek aynı restart durumları oluyorsa işlemciyi değiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    bilgisayar restartt atıyor ise bunun birden fazla sebepleri olabilir..
    donanımdan herhangi bir parça yapıyorda olabilir.cd rom-hddd.v.b
    ama bilgisayar en çok reset attıran ya da büyuük ihtimalle sebebi olan şey ram ya da anakarttır...ramlarini çıkart SELİLOZİK TNER LE BİR GÜZEL YIKA.AYNI İŞLEMİ ANAKARTINA DA YAP işlem bittikten sonra anakartını kasaya monte ederken altına yalıtkan bir nesne koy.anakart kutularının içinden sünger tarzı şey çıkar osüngeri anakartın altına monte et....eğer reset çakmaya devam ediyorsa growly mnakinasından bilgisayarın arızasıtespit edilir.....

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhack
    byhack's avatar
    Erkek
    Arkadaşım Aynı Sorun Bendede Var... :) Yemin Ederim bu MSJ"ı Yazmadan Bir Kaç Dakika Önce Kendıne Reset Attı Gene :) Bak Bunun Tek Sebebi Windows"ta.. Bir KEresinde Amcamın Oglundaydı pc"im ve Benden Habersiz PC"me Format Atmıs ve Ghost Kurmuş. Bu İşlemi Yaptıktan Sonra PC Birdaha Reset Atmamaya Basladı. Ben Gene Format Attım PC"ye ve Gene Aynı Hata Devam Ediyor. Sana TEK TAVSİYEM BU DERTTEN KURTULMAK İSTİYOSAN PC"ne ServicePack2"li Windows ve GHOST"u Kur. TEK ÇÖZÜM BUDUR!.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpion_king79
    scorpion_king79's avatar
    Erkek
    bilgisayarınızı kapattıktan sonra power kablosunu prizden çekin bilgisayarın elektrik bağlantısı kalmasın düzelecektir....

küresel hıyar bush
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sorunu cozmus arkadas ram stabil degilmis yuvaya oturmadigi icin duzelmis tamamdir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfredwerner
    alfredwerner's avatar
    Erkek
    beyler yazdığınız bütün msjlar için çok sağolun ben kasayı açtım remleri başka kasalarda denedim remler sağlam cpu da da sıkıntı yokmuş en son anakarttan restart tuşunu çıkardım sorun ortadan kalktı her halde tuş bozulmuş ülen hadi ben bilmiyorum 2 günde bu aklıma geldi 30 gün boyunca bilgisayarın sıkıntısı ne diye bakan servisin nasıl aklına gelmiyor yazık adamlar dvd bozuk diye bir de dvd yi değiştirdiler neyse ben kurtuldum Allah kimseye elektronikle ilgili bir dert vermesin....saygılarla tekrar çok sağolun....

simyacı
Toplam Hit: 2435 Toplam Mesaj: 11