folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Bilgisayarimda Trojan Mi Var?

Bilgisayarimda Trojan Mi Var?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prince
    prince's avatar
    Erkek

Ya arkadaslar benim mouse kendi kendine bazen az da olsa hareket ediyor ve bu da sanirim trojanlardan kaynaklanabilir. AVG, Antispyware ve Avast kullaniyorum (aslinda daha var ama saymiyorum :), bunlara yakalanan birsey yok simdilik. Elimde benim kullandigim trojanlar var ama hepsi zipli bir sekilde duruyor(ve AV'ye yakalanmiyor). Arka planda calisan programlara baktim, bisiy yok. Msconfig'de kontrol ettim yine ters bisiy yok. Ustelik sp2'nin guvenlik duvari haricinda SYgate kullaniyorum. Zaten bu da net'e baglanmak isteyen programlardan beni haberdar ediyor.Dun Msn'ime girdigim halde hotmail'imi acamadim "icten(bizden) kaynaklanan nedenlerden dolayi su an hesabinizi acamiyoruz" (Due to the internal problems...) Tabii  ben bunu gorunce uctum (sifrelerimin alindigini dusundum biran). Millete gulerken "nasil trojan'i yemis" diye benim basima geldi sandim. Ama su an hotmail hesabimda hicbir sorun yok.

Ya simdi ben de trojan olabilir mi?

Live for Love; Die for freedom!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prince
    prince's avatar
    Erkek
    Bi cevap verseydiniz beni cok mutlu edeceksiniz. Kustum daha konusmucam

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Due to internal problems demiş zaten. İngilizce bilmediğin için bu kadar yazı yazmışsın. Orda yazmamışki " someone hacked / changed your password.So we can't complete your login session " gibi abuk bir mesaj çıksa tamam bu yazıyı yazarsın. Git format at en iyisi hem sen rahat edersin , hem cevap neden verilmiyor diye yakınmazsın :)

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prince
    prince's avatar
    Erkek

Ingilizce bilmedigin icin ... demissin. Sana heryerimle guluyorum. Orda hem turkcesini ve ingilizcesini yazmisim. Ayrica Ingiliz Dili ve Ed. mezunuyum. What is more, bildigim tek yabanci dil Ingilizce degil.

Bilgisayarimda Trojan mi var diye sordum sen dogru durust bir cevap vermemissin. Mouse'um kendi kendine hareket ediyor diyorum. (Format atmak istesem baskalarina sormam herhalde)

Anlamiyorum insanlar neden bu kadar Ukala ve Kaba. Ulkemin insanlari keske boyle olmasa.

Yine de fikirlerini paylasmak isteyen varsa sevinirim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Erkek

bende sana heryerimle gülüyorum lafa bak. "Due to the internal problems" yazmışsın halen diyorsun trojan mı var. Soruyorsun cevap vermekte suç. Bilmiyorsan kullanma kardeşim makine. AVG , AVAST varmışta sp2 firewall varmış sygate varmış varmışta varmış. Birkez .zip i da okur AV lar . İstersen .arj yap gene okur. Sendeki trojan yakalanmıyorsa sana birisi soktuysa oda yakalanmaz.  Senin mousen bozuk. Trojan yememişsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prince
    prince's avatar
    Erkek

Guzel arkadasim bunlari  ben de yazdim zaten. Sonra soruyorum olabilir mi diye? Ayrica eger zip veya rar la sifrelenmisse dosyari AV'ler okuyamaz!!!

En azindan mouse'nin kendi kendine hareket etmesinin nedenleri uzerinde durabilirsin. Benim msn ve diger sifrelerin alindigini sanmiyorum ama bilmedigim birseyler varsa forumdaki saygideger kisilere sorarak ogrenmek istiyorum.

Lutfen asagilayici ve zarar verici sozleri sarfetmemenizi rica ediyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Erkek
    prince bunu yazdı:

Guzel arkadasim bunlari  ben de yazdim zaten. Sonra soruyorum olabilir mi diye? Ayrica eger zip veya rar la sifrelenmisse dosyari AV'ler okuyamaz!!!

Nasıl okuyamaz ya, AVAST okuyor en azından onu bil. Madem avast kullanıyorsun biliuyor olman gerekli. Hoca seni aşşağılayan kim ayrıca. Sana olan biteni söylüyorum sen dik kafa trojan var sende dememizi mi bekliyorsun ? Nerden bilelim senin makinende trojan olup olmadığını. Rüzgar vardır mouseni oynatır , zemin eyiktir mouse sağa sola yahut yukarı aşşağıya kayar. Senin makinene giren Fikret senin mouseni sağa sola oynatıp ne yapsın.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prince
    prince's avatar
    Erkek

Avast sifrelenmis zip veya rar dosyalarina ulasamiyor! Dene istersen!

Ayrica yardimci oldugun icin tesekkur ederim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLegaLL
    iLLegaLL's avatar
    Erkek

yazarsın şifreyi bakar dai allam yaaa anlama kıtlığı var herhal  deca yazmış işte marifet  ingiliz dili mezunu olmakta deil sanırım :)

KOLAY GELSİN

~~~Knowledge is power and not free~~~
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prince
    prince's avatar
    Erkek

Anlama degil de anlatma kitligi var :). Daha iyi okursan anlarsin.

Ayrica igneleyici laf soylemek neyinize yariyor anlamiyorum.

Neyse yardimci oldugunuz icin coook tesekkur ederim.

Konu kapanmistir...

Toplam Hit: 12075 Toplam Mesaj: 10