folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Bilgisayarınızda Phpleri Sorunsuz Biçimde Çalıştırın.Nasıl Mı.Tıklayın Öğrenin!

Bilgisayarınızda Phpleri Sorunsuz Biçimde Çalıştırın.Nasıl Mı.Tıklayın Öğrenin!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emuman
    Emuman's avatar
    Erkek

Selam!Millete bir faydamız dokunsun dedim üşenmedim ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.Öncelikle
    bu açıklama bana aittir ve izinsiz olarak lütfen yayınlamayın.Emeğe saygı gösterin.

APPSERV PROGRAMI İLE PHP - PHP NUKELERİ SORUNSUZCA ÇALIŞTIRMA

Öncelikle "Appserv" adlı programı indirip sisteminize kurmanız gerekmekte(eğer önceden Php Triad,Easyphp veya başka bir
    php host programı kullanıyorsanız bunu sisteminizden kaldırmanız gerekmekte ama benim önerimi dinlerseniz windowsu yeniden kurup
    aşağıda anlatacağım işlemlere geçebilirsiniz.)

Browserinizi açın adres çubuğuna(appserv indirme adresi)adresini yazın ve programı indirin.Eğer link kırıksa googleye "Appserv download" yazarak
    indirebilirsiniz.Program boyutu 24 mb olduğu için Flasget kullanmanızı öneririm Flasget programınız yoksa http://www.amazesoft.com/ sitesinden
    indirebilirsiniz.Programı indirdikten sonra programı açın ve kurulum yollarında hiçbir değişiklik yapmadan "Next" butonlarına tıklayarak kurulumu tamamlayın.
    Program kurulduktan sonra ayarlarınızın etkinleşmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın."Php Nukeleri" çalıştırmak için php nuke zip dosyasını "C:\AppServ\www" dizinin
    veya bu dizinin içerisinde oluşturduğunuz bir klasöre açın(dosyaların karışmaması için yeni bir klasör oluşturun örneğin: C:\AppServ\www\websitem gibi) Browserinizi açın ve adres
    çubuğuna http://localhost/phpmyadmin yazın açılan pencereden "Yeni veritabanı oluştur" yazan yere örneğin: nuke yazın "Git" butonuna tıklayın açılan pencereden "SQL sorgusu" yazan yere
    tıklayın.Burada "Gözat"Butonuna tıklayarak "C:\AppServ\www\php nukeyi açtığınız kalasör adı\sql\nuke.sql" yolunu yani "SQL"dosyasını gösterin ve "Git" butonuna basın."Sorgunuz başarıyla çalıştırıldı" diye bir ileti aldıysanız kurulumu başarı ile
    yapmışsınız demektir.Tebrikler!Browserinizi açın ve adres çubuğuna "http://localhost/sitenizi koyduğunuz klasör adı/index.php yazın.Siteniz açılacak ve düzenleyip kolayca sitenizi hazırlayabilirsiniz.Bir hata alırsanız bu yolları doğru yapıp yapmadığınızı
    kontrol edin.

Aşk-ı şeyda uğruna yanmayı da biliriz, Alem-i Ekber de taş olup susmayı da...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quarion
    Quarion's avatar
    Erkek
    ya bisy sorcam, ben apache server kurmustum, bi de phptrioda fln simdi ben onları sistemden kaldırıp tekrar yükledigimde mysql i acıp yeni data base olusturmak istedigimde eski bilgiler yeniden gelliyo, sıfırdan nasıl baslarım.. Format atıcam ya bunu bulamazsam yardım ederseniz sevinirim..

Nothing changes, just re-arranges, for me, this time.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emuman
    Emuman's avatar
    Erkek
    Valla kardeş yardım etmek isterdim ama yapacak bişi yok muhtemelen sen silip diğer server prg kurunca dosya ve klasorler birbirine girdi!En iyisi format çekmek ve yeniden windows kurmak...

Aşk-ı şeyda uğruna yanmayı da biliriz, Alem-i Ekber de taş olup susmayı da...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Nereden caldin bunu kardes?? :))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COoL_TiKkY
    COoL_TiKkY's avatar
    Homo
    bunu yazan arkadaş benim çok yakın bi arkadaşım bunu çalmadı uğraşarak buldu lycra

itraf ediyorum ben bir nomosum ve cem uzanin beni dudukledigi ana kadar ona bir kizginligim yoktu ama gerisi gelmedi kendisine cok darginim
Toplam Hit: 1902 Toplam Mesaj: 5