folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bilgisayarlarda Donma Ve Kitlenme

Bilgisayarlarda Donma Ve Kitlenme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeyserSoze
    KeyserSoze's avatar
    Erkek

S.a Muridler sorunumun donanım ile ilgili olduğunu düşündüğüm için  konuyu buraya açtım bi kusur olduysa af ola.

Şimdi arkadaşlar işletim sistemi xp . Donanım : Anakart MSI Ram 1 gb ekran kartı 512 Gforce 7.300

Samsung Hdd.

MSI anakartı taktığım zaman En ufak birşeyde bilgisayar kitleniyor örneğin film izliyorum kitleniyor.

Fakat Biostar Anakart Taktığım Zaman hiçbir Problem Yaşamıyorum Sizce Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ? 

Çözüm Ve Önelerinizi Bekliyorum.

Noty  

R e a L M i L i t a N
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

:) sorunun içinde cevabın var zaten..

belki anakattın bazı slotlarında sorun var yada başka birşeyde.. sorun söylediğin gibi anakartta..parçalarda olsa zaten diğerinde de aynı sorunu verir.. anakartına bak..kondansatörlerde şişme var mı 

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeyserSoze
    KeyserSoze's avatar
    Erkek

evet dediğin gibi sorunun anakart ta olduğunu düşünüyorum ama sizlerinde fikirlerini almak için açtım konuyu.

ayrıca 2-3 bilgisayarda yapıyor yani ana kartı MSI  olan pc lerde tek bilgisayarda değil yani.

Bir Şey daha IRQ Lardan kaynaklanabilir  mi ?

R e a L M i L i t a N
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

valla çok kapsamlı bi sorun çözümü bulmak zaman alabilir.bilgisayarda yüksek kapasiteli dosyaları açarken klitlenme hdd den kaynaklanabilr ama.diğerinde sorun çıkmıyorsa durum farklı

MSI anakrtı jumper clearcoms  yaptınmı hiç

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KeyserSoze
    KeyserSoze's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı:
    -----------------------------

valla çok kapsamlı bi sorun çözümü bulmak zaman alabilir.bilgisayarda yüksek kapasiteli dosyaları açarken klitlenme hdd den kaynaklanabilr ama.diğerinde sorun çıkmıyorsa durum farklı

MSI anakrtı jumper clearcoms  yaptınmı hiç

-----------------------------
    hayır onu denemedim. anlamadığım konu Biostar ile MSI arasında bu kadar fark varmı :s

R e a L M i L i t a N
Toplam Hit: 1537 Toplam Mesaj: 5