folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Bilimin Çözemediği 10 Sır

Bilimin Çözemediği 10 Sır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

İyi de hocam metafizik dediğimiz şey "fiziğin ve bilimin mevcut bilgiler ve veriler dahilinde bir açıklama getiremediği olay ve kavramlar" değil mi?

Konu zaten bilimin açıklayamadığı 10 sır..Yani bunları metafizik açıklıyorsa bilim açıklıyor diyemeyiz ki.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    alp bunu yazdı:
    -----------------------------

İyi de hocam metafizik dediğimiz şey "fiziğin ve bilimin mevcut bilgiler ve veriler dahilinde bir açıklama getiremediği olay ve kavramlar" değil mi?

Konu zaten bilimin açıklayamadığı 10 sır..Yani bunları metafizik açıklıyorsa bilim açıklıyor diyemeyiz ki.

-----------------------------

tmm işte olm bilim çözemiyo bunları

gerçi meta fizikde çözemiyooo :D 

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek
    Yok hoca "gayet mantıklı bilimsel açıklamaları var" falan denilmiş de onun için şeyttirdim.. :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

Bende de vardı arşivde 10-12 maddelik bişey o sandım okumadım ama şimdi okudum aynısı değilmiş. Uyduruk şeyler. Hatta arkadaşın biri her maddeye gerekli cevabı vermiş sağolsun. Bir tek ilk madde tartışılır.

Bu arada metafizik açıklama getirmiyor gördüğüm kadarıyla. Metafizik sadece bazı varsayımlar kabul ediyor ve yine de bilemeyiz demeye getiriyor.

Yani metafizikte hayalatler vardır ama neyden oluşurlar nedir ne değildir  açıklamaz. E ben ne anladım bu işten?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 5691 Toplam Mesaj: 15