Bilinçaltı Dil Eğitimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GNDZYRYN
    GNDZYRYN's avatar
    Erkek

Şimdi arkadaşlar nette aşağıdaki gibi bilinçaltı dil eğitim setlerine denk geliyorum. Bana pek de inandırıcı gelmiyor ama hiç deneyeniniz veya bilgisi olan var mı? Mesela ingilizce kelime ezberlemek için her gece açsam bunu yatsam 1-2 aya bilmem kaç tane kelime mi ezberlerim? 

http://www.yakala.co/bilincalti-yabanci-dil-egitim-seti?category=3&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=02-10-2015_urun&utm_emmid=BA92E5740B3241AFB6A207D3F935A893&utm_emcid=A84FDE704FE643269BAF918B042DD303

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Hocam palavra bunlar. Vaktini harcadığına değmez. Gece dinleyeceksin, sabah kalkınca hop her şeyi öğrenmiş olacaksın öyle mi? Bir defa bir kelimenin kullanıdlığı yeri kafanda canlandırmadıkça ve tekrar tekrar kullanmadıkça sen onun üzerinde 1 hafta kafa patlat o zaman bile öğrenemezsin. Konuşmadıkça, kullanmadıkça öğrenemezsin. Aynı mantıkla matematik vs. de öğretsinler. Okulları kapatıp iTunes'da mp3 halinde bilinçaltı programlar başlasın. 

Ayrıca 200 liralık paket 30 liraymış, indirimmiş. :) 10 kilo bal 100 lira değil 10 lira kampanyalarına ne kadar da benziyor değil mi? 15 Günde İngilizce kitapları gibi bunlar da 5 para etmez.

Emek vermeden bir şey olmaz. Bunu öğrenmek lazım. Kısa yol diye çıkılan yolların çoğu bir yerlerden bir şeyler koparılarak o hale getirilmiş haldeler. Ya da yolun ucu beklediğin yeri bırak, bir yere dahi çıkmaz. 

Austen tarafından 02/Eki/15 18:25 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Chris Lonsdale'in bir konuşmasını dinlemiştim. Konuşmada bu;

https://www.youtube.com/watch?v=d0yGdNEWdn0

başında hypnopedia'nın işe yaramadığına değiniyor

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam hicbir bilgin olmasa dahi soyle bi fikir yurutemiyor musun:

Insana oturdugu yerde kilo verdiren haplar aletler olsaydi kilolu insan kalir miydi?

Insana uyudugu yerde dil ogreten bir sistem olsaydi dil bilmeyen kalir miydi?

.

.

.

Alemin bi akillisi biz mi variz?

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Bilinçaltı için öncelikle mevcut bir datanın mazisinin olması lazım.

Bilinç, eskide var olan datayı işleyebilmek için bu datanın sinapslarından geçmiş olmasına ve bu geçişlerin hipokampus'un üstünden olması gerekir ki algı sonucunda USB (uzun süreli bellek)'de tutulabilmiş olsun.

Yani? Olmaz.

Ama yapılan deneyler gösteriyor ki; bu malumat şu aşamada işe yarayabilir, mevcut data şuursuza aktarıldığında bir imgelem yaratmaktadır. Sokrates'in de dediği gibi "tabula rasa" olan insan farkında olmadan bu imgeyi kendiyle beraber taşımakta. 

Sonuç, bilinçaltı olan veri, bilinçli eğitimle desteklendiğinde %15 kadar fark yaratabilir. 

‎‎‎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

belki söyle olabilir sana ham bilgiyi verip bilinç altına yerleştirerek kelimeyi ezberlemene veya kelime telaffuzuna yardımcı olabilir. Ancak bu koşul sadece ve sadece uyanıkken eğitim almaya başlarsan faydası olur yoksa bilgi kaybolup gider. 

diğer bir vaka ise insan komaya girdiğinde bilinç kapanır ancak bilinç altı çalışmaya devam eder bu vatandaş uyandığında ne olup bittiğini nekadar suredir uyuduğunu ve etrafında olup biteni hatırlayamaz ama ilerleyen aşamlarda bu vatadaşa hatırlatmalı olarak bişeyler aktarılarsa dejavular yaşayabilir.

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Öğrenilen o dilide anca rüyada kullanılır,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 1426 Toplam Mesaj: 7
ingilizce dil eğitimi bilinçaltı