folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Bilişim Suçlarına Dilekçe Verilmiş Hakkımda Ne Yapabilirim

Bilişim Suçlarına Dilekçe Verilmiş Hakkımda Ne Yapabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    Beyler birisinin domainine el koydum böyle hack indexi değil ama indexi değiştirdim biraz video falan koydum ama hackle ilgisi yok dns falan değiştirdim . neyse adam gelmiş işte bilişim suçlarına dilekçe verdim hakkında falan diye durum ne olur bilgisayar el koyarlar mı yani inceleme amacıyla cezayi bi yaptırımı varmıdır ? en kötü ihtimalle ne olur bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    kıllandım şimdi pc ye el koyarlarsa işimiz kötü farklı dosyalar var adult arşivi cc falan iyice yan basmıyalım komple hdd yi eski dosyaları geri getirmecesine silmem lazım öyle bir durum varsa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Konu açmadan evvel,hukuk bölümünü araştırırsan,daha önce bu konuda yazdığımı görebilirsin hocam..Buraya göz at http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=84769

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    kasaya el koyarlarmı inceleme maksatlı bunu merak ediyorum sadece
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

Hocam verdiğim linkteki yazıyı okudun mu?

Orada olması gereken yazar,olabilecek olan yazar,ben buradan müneccimlik yapıp,"el koyarlar" diyemem.Olayın tahkikat aşamasına girer bu,ki ne olacağına,nasıl müzekkereler yazılacağına savcı karar verir. 

Çekil,Önümden Çekil...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    evet okudum saolasın şansa bağlı bir olay kasanın incelenmesi artık anlaşılan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Tam olarak şans diyemeyiz,soruşturma aşamasında şu an olay,eğer gerekiyorsa,delil toplanması için "el koyma" işlemi yapılacaktır.

Çekil,Önümden Çekil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Bende zamanında üye olduğum bi forumda adminin şifresini çalıp ftp'den bütün dosyaları filan silmiştim.

Ardından mail atmıştılar. O zaman nikim littleboydu. Sayın littleboy bilmem hangi tarihte mahkemeniz var biliglerinize diye bir mail almıştım.

Bende cevapladım. O gün işim var diye başka güne alırsanız gelirim filan :) Bişey olmadı ama. Gerçi son zamanlarda bayağı bi değişim filan oldu. Benim olay 3-4 sene oldu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yusufyusufyusuf
    yusufyusufyusuf's avatar
    Erkek

Lathedarkman bunu yazdı:
    -----------------------------
    Beyler birisinin domainine el koydum böyle hack indexi değil ama indexi değiştirdim biraz video falan koydum ama hackle ilgisi yok dns falan değiştirdim . neyse adam gelmiş işte bilişim suçlarına dilekçe verdim hakkında falan diye durum ne olur bilgisayar el koyarlar mı yani inceleme amacıyla cezayi bi yaptırımı varmıdır ? en kötü ihtimalle ne olur bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    -----------------------------

Hiçbirşey yapamazlar :)

Eğer bu istikamette bir teşebbüste bulunmaya meylederlerse (ki sanmam :)) 

Adminlerden rica et konu silinmesin ve sayın jüriye de Tahribat.Com'a böyle bir başlık açıp böyle bir soru sorduğunu ispatla işte o zaman senin onlara böyle bir zarar veremeyecek kadar saf olduğuna kanaat getirirler ve sen de kurtulmuş olursun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Hiç bir şey olup olmaz diye bir şey söylenemez.Genelde bu tür olaylarda korkutmak amacı ile blöf yapılıyor.Adam inatçıysa tanıdığıda sağlam avukat varsa savcılıga basvuruda bulunurlar senın msn yazışmalarını dahi buluyorlar.

Hardiskke istedğin kadar format at istersende yak genede kurtarılabılınıyor.Sen yenı bir hdd al onu kullan yada farklı bi pc kullan.

Bir çok örneği var ergenekondan döncede gamze özçelik e tecacuz davasında msn kayıtları bıle bulnmustu kac sene önce üstelik.Şu anda bu tür davalar çoğaldıgı ıcın sıstemlerıde değişti.Bürakrasisi kolay hale geldi.TEdbirli olmakta fayda var.Nette olsun telefonde olsun küfür ve tehtid içern mesajlar ,konuşmalar yapmayın.Karşınızdakinin kim oldugunu bılmedıgınız ıcın başınız ağrıyabilir. 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2569 Toplam Mesaj: 10