folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bina Ankastersinden Eve Cat6 İle Hat Cekme Konusunda Yardim

Bina Ankastersinden Eve Cat6 İle Hat Cekme Konusunda Yardim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

bekle 1 hafta sonra ttnet bos port acar bilinçli yapıyorlar bazı bolgelerde.. yakında gelir sinyal.. sen cıkan kabloya +- farketmez düz ters bagla ama sunuda bi kontrol et turknet ekibinin cıkardıgı kablonun krone tablosu vardır onların iyi oturdugundan emin ol gerekirse krone tablosundan cıkar direk kendi kablona bagla... bazen zikikler krone bıcagını tam basmıyor temas etmiyor .. 

Olabilir hocam krone kutusuna onlar soktular diye hiç kusur aramamıştım mantıklı geldi dediğin.

@tolgasen hocam bir kaç gün daha geçsinde olmadı öyle yaparım

_ICEMAN_
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

ben de nakil yaptırdım Türknet ile, yanlış apartmana bağlamışlar. Sonra özel talep açıldı ve TT ekibi gelip evin içine kadar halledip gitti.

Twitter: @CanKirca
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

ben de nakil yaptırdım Türknet ile, yanlış apartmana bağlamışlar. Sonra özel talep açıldı ve TT ekibi gelip evin içine kadar halledip gitti.

Hocam sorun beklersek 1 ay heralde cozulur ama niye bekliyim bu adamlar bana faturayi yansitacak ay basi. Cok yavas cosuyorlar sorunlari

_ICEMAN_
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Evet beyler hepinize teşekkür ederim. Sanırım sorunu buldum. Sorun ne ankastre ne de kablolarda. Sorun türknet'in kendisinde. @AyTurk 'un uyarısıyla telefona bağladım hattı bir sorun yoktu.Birini arayım dedim bir baktım turknet telefon talebiniz isteğiniz üzerine iptal edilmiştir diyor. Dedim ne isteği:) Neyse ben bunların sitesinde bir kaç formu yanlış doldurmuştum neyse bizde o forumları turknetin isteğiyle iptal ettik ve yeniden kayıt oluşturduk.ÇOK büyük ihtimalle hala o eski kayıt üstünden internet vermeye çalışıyorlar o da iptal gözüküyor. Aradım müşteri hizmetlerini söyledim de kime diyorsun tabi adam ezberlediği kelimeleri saydı çözüm yok. Bilmiyorum napıcağız böyle

_ICEMAN_
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Konuyu sonlandiriyorum belki diger arkadaslara da faydasi olur.

Telefon hatti turknet tarafli bi sikinti var bir onceki mesajda yazdigim gibi onu duzelttiler kendileri.

Internet icinde turk telekomdan gelen arkadas sagolsun geldiginde aradi eve kadar cikip yardimci oldu. Kablolamada bir sikinti yoktu modem yanlismis vdsl modem al dedi aldim duzeldi. Ilk konustugum arkadas ttnet sizi vdsl olarak tanimlamis sizin modeminiz vdsldir muhtemelen demisti degilmis adsl2+ cikti modem. Modem olarak zyxel vmg3312 v2 aldim.

55 mbs indirme hizi aliyorum,2 mbs upload hizi. İndirme hizim 6.5 mb/s gordum en fazla. Bir kopma vesayre yasamadim ancak sadece bir aksam kullandim belirtmek isterim. 

Herkese tesekkur ederim yardimlari icin

_ICEMAN_
Toplam Hit: 1963 Toplam Mesaj: 16
turknet ankastre hat cekmek cat6