BIOS Sıkıntısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Selam mürid kardeşlerim.

Bu konu aslında biraz da iç dökme olacak :)

Şöyle ki efendim, bilgisayar dünyası ile içli dışlıyım. Hafif tamirler, bakımları kolayca yaparım. Bazen PC'mi açar temizlerim. Fakat bir başkasının PC'si bana gelince bildiğiniz sıçarım. O bilgisayarın başına mutlaka bir şey gelir. Hayır, kendi bilgisayarımda olmuyor hiçbir şey. Emanetin canı tezdir misali diyeceğim fakat verilen bilgisayarlarda da kendi bilgisayarıma yaptıklarımdan farklısını yapmıyorum.

Bu AMK bilgisayarları benim elime gelince bir şey oluyor. Şu da var ki bu millet nasıl bu hallere düşürüyor bilgisayarını. Ulan ben uğraşsam öyle garip hallere sokamam bilgisayarı! Öyle garip bir hale geliyor ki en basit işi bile 2 saatte çözüyorum (Yazılım mevzularında... Format vs işleri için...)

Neyse asıl soruma geleyim:)

Bugün PC geldi elime. Format atacaktım. Mevcut OS Windows 10 idi. Flash'tan Windows 7 format atacaktım. Önce harddiski biçimlendirdim. Sonra BIOS'tan boot önceliğini falan değiştireyim dedim; secureboot, fastboot derken bir iki ayarı değiştirdim. PC'yi yeniden başlattım. Yapmaz olaydım. Şimdi BIOS'a giremiyorum. Güç düğmesine basınca sadece PC çalışıyor ekranda ne BIOS yazısı ne de Samsung Logosu var!

Ne yapmak lazım?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

PC MODEL: Samsung NP350V5C-S0KTR

adsizcengaver tarafından 28/Haz/16 05:17 tarihinde düzenlenmiştir

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

laptopu sök bios pilini çıkart 2 dk sonra yeniden tak...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Secure bootu sifirladigin icin olur yukardaki arkadasin dedigi gibi biosu sifirlaman gerekiyor fastbootu kapatmamis olabilirsin win 10 biosa lisans girdiginden fast boot kapanmayinca bunu yapabiliyor

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Mk resmen adam hayattaki şansımı anlatmış. Yalnız değilsin bu konuda bak ben mesela birisi başımda yaptığım işe bakıyorsa hayatta yapa ters gider...  Geçen komutanı odadan çıkartım resmen :d yapamıyorum komutanım dedim :d 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

dostum illa boot etmek için biosa girmen gerekmiyor açılışta f10, f11, veya f12 tuslarından biriyle direk boot menü açılır ordan boot yapacağın aygıtı secersin..

21li tarafından 28/Haz/16 12:12 tarihinde düzenlenmiştir

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.  Ben en iyisi bir bilgisayarcıya gideyim. Bu baht varken şimdi hiç açmaya gelinmez PC'yi.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
Toplam Hit: 962 Toplam Mesaj: 6
format bios