folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Bir Haftadır İnternetim Sorunlu Çalışıyor

Bir Haftadır İnternetim Sorunlu Çalışıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

online oyunlarda ping 900 civarıydı. dün akşam itibari ile oyunun sunucu bağlantısı sürekli zaman aşımına uğradı hatası vermeye başladı. bu gün ise steam'e giremiyorum. speedtest yaptığım zaman bazen çok uzaktaki sunuculara bağlanıyor almanya falan. açık unuttuğum bir vpn yok daha yeni format attım zaten. windows ağ sorunlarını gider'in yardımı dokunmadı. zararlı yazılımlardan şüpheleniyorum bir ağ optimizasyon uygulaması falan var mı acaba? Veya soruna ne neden olabilir? hız gayet normal bu arada. çok enteresan.

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

online oyunlarda ping 900 civarıydı. dün akşam itibari ile oyunun sunucu bağlantısı sürekli zaman aşımına uğradı hatası vermeye başladı. bu gün ise steam'e giremiyorum. speedtest yaptığım zaman bazen çok uzaktaki sunuculara bağlanıyor almanya falan. açık unuttuğum bir vpn yok daha yeni format attım zaten. windows ağ sorunlarını gider'in yardımı dokunmadı. zararlı yazılımlardan şüpheleniyorum bir ağ optimizasyon uygulaması falan var mı acaba? Veya soruna ne neden olabilir? hız gayet normal bu arada. çok enteresan.

hocam elinde başka modem varsa değiştir dene

kabloların sıcaktan gg de olmuş olabilir bende aynı sorunu yaşıyordum geldiler baktılar kablolarınız gitmiş bu halde internet nasıl alıyonuz şaşırdık dediler :D

sonuç modem + 0dan evime kablo çektiler şuan missler gibi

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    GuArDiAn55 bunu yazdı

hocam elinde başka modem varsa değiştir dene

kabloların sıcaktan gg de olmuş olabilir bende aynı sorunu yaşıyordum geldiler baktılar kablolarınız gitmiş bu halde internet nasıl alıyonuz şaşırdık dediler :D

sonuç modem + 0dan evime kablo çektiler şuan missler gibi

vodafone net benimki onlar turk telekoma iletecekler de turktelekom gelecek te hey yavrum hey. telefon kablosunu diyorsunuzdur umarım bi değiştireyim belki düzelir.

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

benimde ilginç bir sorunum var. yeni konu açmadan anlatayım. internet bok gibi hem hız düşük hem de siteler arada bir  açılmıyor. ama vpn le bağlanınca hem hız efsane hem de her şey on numara çalışıyor :p

bu nası oluyo amk, modemi de değiştim çözemedim. internet dsmarttan alıyoruz. arayınca müşteri hizmetlerini "modem yorulmuştur dinlendirin" falan diyolar :p

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

benimde ilginç bir sorunum var. yeni konu açmadan anlatayım. internet bok gibi hem hız düşük hem de siteler arada bir  açılmıyor. ama vpn le bağlanınca hem hız efsane hem de her şey on numara çalışıyor :p

bu nası oluyo amk, modemi de değiştim çözemedim. internet dsmarttan alıyoruz. arayınca müşteri hizmetlerini "modem yorulmuştur dinlendirin" falan diyolar :p

internet servis sağlayıcınız internetinizi kısıtladığında oluyor bu. netflixte çok yapılıyor. netflix sunucularına bağlantı gerçekleştirdiğinizde hızınızı düşürüyorlar mesela. vpn açtığınızda şifrelenmiş ise nereye bağlandığınızı göremediğinden hızınızı düşüremiyor. 

HACKEROKAN!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Sorunu çözüm. modem arayüzüne firewall özelliği varmış o ayar güncellemeden sonra açılmış. sorunun ağa bağlı diğer cihazlarda da oluğunu anladığımda modem arayüzünü kurcalayayım dedim deneyince oldu. aklınızda bulunsun.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 10771 Toplam Mesaj: 6
ping