Bir İki Kelam AŞK Üzerine

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scaryhim
    scaryhim's avatar
    Erkek

Bir gün hatırlamadığınız bir şekilde karşınıza çıkar, oradadır işte tam karşınızda, hatta belki yan yana oturuyor olursun bir yerde, nedense bacaklarını oynatma ihtiyacı hissedersin. Bir aşağı... Bir yukarı... hızlı hızlı ama. çünkü yüreğin hızlanır ayakların, başın, ellerin hareket etmek ister. En çok da çenen tabi ki, kendini zorlarsın bir şeyler söylemek için. Sonunda boş bir kuyudan bir damla su misali ağzınızdan bir iki kelam çıkıverir. Gerçi sonra ne dediğinizi de unutursunuz ama, çünkü aptallaşırsınız o an. Bir hengameye getirip telefonunu mailini falan alırsınız... Siz arkadaşça yaklaştığınızı düşünürsünüz, ama o sizin kafanızın içinde dönen dolapların hepsini anlamıştır bile.. anlamıştır ama anlamamış gibi davranır nedense.. günler aylar böyle sürünmenizle, daha doğrusu onun tarafından süründürülmekle geçer. onunla tanıştığınızda o amiyane tabirle henüz ergenliğe yeni girmiş bir gençsinizdir, deneyiminiz çok azdır. Hele bir de siz üniversiteyi kazanmış veya ondan önce gittiyseniz, başınız çok ağrır bu durumdan. Vay ders çalışıyorum, Vay vaktim hiç yok, oysa ki ne zaman arasanız mola vermiş olur :) size söyletmek için elinden gelen her şeyi yaparlar. bu aslında o kadar da zor bi durum değildir.

bunları işkembeden sallamıyorum,

eğer gerçekten aşıksanız, aşıksanız diyorum ama aşkı size bir iki cümle ile özetlemedim,

şöyle özetleyebilirim: aşık olduğunuzda onun için kurşun yiyecek cesaretinizin olup olmadığını sorgulayın. her zaman yanında olmak istersiniz, bir an bile ayrılmama, ona bir şey olmasındansa size olmasını, kılına zarar gelirse dünyayı ayağa kaldırabilecek gücü kendinizde hissedersiniz. böyledir aşk, insana güç verir ayakta tutar. aklınıza geldiğinde başınızın ağrısını söküp atar. Aşk böyledir

eğer gerçekten aşıksanız ve söyleyemiyorsanız bir iki kelam, naçizane tecrübelerimden yola çıkarak sizere şunu söylemek istiyorum;

yapacağınız iş çok basit; en yakın arkadaşlarıyla bi ilişki kurup onlara söylersiniz, siz ne kadar yemin ettirirseniz ettirin emin olun ki onun kulağına gider böyle böyle dedi diye :) ve ertesi konuşmalarında bir cilve sezimlediğiniz anda(!) açılmaya çalışın. Çünkü artık biliyordur kendisi. Ve bir şey söylemek istediğinizi, açılmaya çalıştığınızı anladığında emin olun ki size yardımcı olacaktır... Ve bilin ki o da sizden hoşlanıyordur. size düşen sadece ona bir beklenti içine girmediğinizi söylemek...

Tarikatın Avukatı alicancicek@gmail.com
Toplam Hit: 1038 Toplam Mesaj: 1