folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bir İnsan Bu Kadar Mal Olabilir Mi : Bir Ekşisözlük Hikayesi

Bir İnsan Bu Kadar Mal Olabilir Mi : Bir Ekşisözlük Hikayesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Geçen ay başıma geldi. Akşam saatlerinde bankadan mesaj geldi hesabına 1500 tl geldi diye. Girdim baktım atm üzerinden tel no ya yapılmış. Gönderen tel numarası var, isim felan yazmıyor. Aradım dedim az önce atm den bana para göndermişsin, kimsin nesin?

Adam abi kusura bakma, kredi borçu ödüyordum numarayı yanlış yazmışsım dedi. Dedim tamam, talimat veriyorum yarın senin hesaba geri geçer. Abi dedi, ben sana bir iban vereyim parayı oraya gönder, bugün son gün faiz yerim felan filan... Hayır dedim, o zaman karımın hesabına gönder diyo.

Kardeş dedim, yaaa parayı çıtır çıtır yerim, ya da bana gelen hesaba "hatalı transfer iadesi" açıklamasıyla geri gönderirim, başka seçeneğin yok diyince tamam abi gönder dedi.

Gerçekten hatalı mı gönderdi, dolandırıcı mıydı bilmiyorum :)

Karısıysa aynı soyisim olsaydı ben gönderirdim. Adamın hesabında bloke varsa yatan paraya el koyuluyor. 

adam bana gönderirken bloke olmuyo ben ona yollarken mi oluyo

müdür benim hesabada bloke gelmişti bir kere içinde para var lan parayı çekebilsem borcu ödeyeceğim parayıda çektirtmiyor

vergi dairesine diyorum alın alacağınızı hesapta zaten yeteri kadar para var hesabı serbest bırakın yok incelenmesi lazım diyor

öyle saçma bir durum bloke olayı

tamda düğün arifesinde olmuştu

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    wert bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı

Geçen ay başıma geldi. Akşam saatlerinde bankadan mesaj geldi hesabına 1500 tl geldi diye. Girdim baktım atm üzerinden tel no ya yapılmış. Gönderen tel numarası var, isim felan yazmıyor. Aradım dedim az önce atm den bana para göndermişsin, kimsin nesin?

Adam abi kusura bakma, kredi borçu ödüyordum numarayı yanlış yazmışsım dedi. Dedim tamam, talimat veriyorum yarın senin hesaba geri geçer. Abi dedi, ben sana bir iban vereyim parayı oraya gönder, bugün son gün faiz yerim felan filan... Hayır dedim, o zaman karımın hesabına gönder diyo.

Kardeş dedim, yaaa parayı çıtır çıtır yerim, ya da bana gelen hesaba "hatalı transfer iadesi" açıklamasıyla geri gönderirim, başka seçeneğin yok diyince tamam abi gönder dedi.

Karısıysa aynı soyisim olsaydı ben gönderirdim. Adamın hesabında bloke varsa yatan paraya el koyuluyor. 

adam bana gönderirken bloke olmuyo ben ona yollarken mi oluyo

müdür benim hesabada bloke gelmişti bir kere içinde para var lan parayı çekebilsem borcu ödeyeceğim parayıda çektirtmiyor

vergi dairesine diyorum alın alacağınızı hesapta zaten yeteri kadar para var hesabı serbest bırakın yok incelenmesi lazım diyor

öyle saçma bir durum bloke olayı

tamda düğün arifesinde olmuştu

tamam işte abi bunu diyorum. sen bana bu blokeli hesaptan para yollayamazsın. bana para yolladıysan hesabında bloke yok demekki. ben de bankama gidip "bu parayı geri yollayın" diyip gönderen hesaba geri şutlarsam çekebilmesi lazım adamın. (mürid böyle yaptığını söylemiş) hesabı blokeliyse zaten hiç yollayamaz bana

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    cukurova bunu yazdı

Dolandirici hissi aliyorum ama degil de gibi cunku gondermeseydin ne olacakti? Diyelim sen ugrasip bulmadin, numaran elemanda yok, ismin AHM** YIL*** seklinde gorunuyor hadi sansina ahmet yilmaz oldugunu da anladi ama sen ahmet yilmazi nerden bulacak da baska hesaba iade rica edecek? O zaman nasil ilerleyecekti olay?

////edit. Yeni uyandim telefon noya gonderildigine ayilmamisim pardon. Yanlis telefon numarasinin mi kredi borcunu oduyor o nasil bir is? Neyse ben biraz daha uyanayim kafam acilsin

izzmarit tarafından 14/Şub/21 09:42 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 3514 Toplam Mesaj: 24
dolandırılma