Bir Kaç Drama Türünde Film Tavsiyesi Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar, 

çok etkilendiğiniz drama türünden bir kaç öneri almak istiyorum. Ben ağırlıklı olarak komedi izliyorum ama bir arkadaş dramayı seviyor diye öyle bir filim bulmak istedim ama hiç bir fikrim yok, hatta dramanın tanımlayacak bir film bile bilmiyorum desem yeridir.

Türkçe film olmazsa iyi olur çünkü altyazılı okumak sıkıntılı olabilir, ama çok muhteşem diyorsanız almanca ya da ingilizce (almanca olursa daha iyi olur) altyazısı uygun film tavsiyeleri alabilirim..

Eski konulardan bir iki tane var ama pek içime sinmedi. Bir kaç öneri verirseniz sevinirim

unbalanced tarafından 16/Eki/15 00:11 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

Romantik türde istersen bu film güzel

https://tr.wikipedia.org/wiki/A%C5%9Fk%C4%B1n_G%C3%BCc%C3%BC_(film,_1998)

Daha ağır ve kalite kokan bir drama istersen bunu öneririm.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Tehlikeli_Bekleyi%C5%9F

Bu filmde çok güzeldir.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Dalg%C4%B1%C3%A7_ve_Kelebek_(film)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

sağolasın hocam öneriler için, aşk filmlerini oldum olası sevmem.. 2. filmi pek sevmedim, 3. film de bana bir hint filmi olan black i hatırlattı.. onu arkadaş izlememiştir muhtemelen, bu filmi ve black filmini listeye alayım hangisini isterse artık.. 

bazı filmler gördüm bu yahudilerin avrupada yaşamış olduğu zorluklarla ilgili :) aslında öğretici şeyler ama çok tarafsız yapıldığını düşünmüyorum..

bu arada benden bir öneri "intouchables" güzel filmdir, izlemeyenlere tavsiye ederim.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

The Stoning of Soraya. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yanı acıklı film diyebilirmiyiz. Benim dram anlayışım o oluyorda.

Filmin türüne dram yazmışlar. Filmde maceradan adamlar havada uçuyor sonu hüzünlü diye dram demişler.

Neyse acıklı film  birazcıkta insanı geren film türü diyorum ve...

Kardeş gibiydiler

Düşler ülkesi 

Sweeny todd ilgiçtir filmde herşey var

Günlük

Eski bir türk filmi vardı hasta kardeşlerine TV almaya çalışan 2 abi. O film müthiş bir dram. adını bilen yazsın

My name iş khan

A werewolf boy

Aşk filmi istemiyorsun  diye onları eleyerek gidiyorum. Hiç aşksız dram yok.  demekki karşı cins olmasa çok mutlu olacağız :))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@tayga, izlemiş hocam bu filmi arkadaş sordum

@The Stoning of Soraya, bu film güzel olabilir, gerçekleri de biraz yansıtabilir ama şimdilik bu filmleri izletmemem gerekiyor :) islam'ı anlatıyorum o kişiye, soğutmanın lüzumu yok dangalak insanların yaptıkları yüzünden.. film de olsa insanlar etkileniyor, zaten gerçek hayattan alınma v.s. yazmışlar.

@futurist, her zamanki gibi çok detaylı bir cevap yazmışsın, çok teşekkür ederim :) bu huyunu seviyorum genelde ama bazen bilmediğin konularda da yazıyorsun, onu pek tasvip etmiyorum :)

konuya gelirsek, listeni yarın incelerim arada, arada izlediklerim var (my name is khan gibi).. aşk filmlerini pek sevmiyorum bana yapay geliyor, ya da insan her filmde kendini bulamıyor.. samimi gelmiyor bana yani..

bahsettiğin türk filmine gelince, tarık akan ve halit akçatepe oynuyor, canım kardeşim filmin ismi eğer onu demek istemişsen..  güzel film ama onun ne almancası ne ingilizcesi var. Ayrıca türk filmlerini anlamak kolay olmayabiliyor, bize çok komik ya da hüzünlü gelen şey yabancılara gelmeyebiliyor.. Bazı yabancı arkadaşlara hababam sınıfını izlettim bi kere bile gülen görmedim :) ama recep ivedik e gülüyorlar (tabi salaklıklarına..) o yüzden yabancı filmler olursa daha iyi olur 

unbalanced tarafından 16/Eki/15 03:13 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bir kac tavsiye daha alayim lutfen :))

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

MASUMİYET VE KADER filmleri 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

requem for a dream 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

12 Years a Slave

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 867 Toplam Mesaj: 11
film tavsiye drama film öneri