folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bir Proje İçin Kullanılacak Olan Server Özelliklerini Nasıl Belirleyebilirim?

Bir Proje İçin Kullanılacak Olan Server Özelliklerini Nasıl Belirleyebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek

Herkes merhabalar,
    Şimdi yapacağımız bir proje için server kuracaz. Proje genel yapısından bahsetmek gerekirse bir mobil uygulamamız olacak server tarafında ise database ve api tarafı olacak. Max günlük bu servere 1000 request gelir. Aynı anda gelebilecek request sayısı ise 500'ü bile geçmez. Bu iş için kullanılacak olan server özelliklerini ve fiyatlarını nasıl hesaplayabilirim?

Diplomalı Cahil...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

500 1000 request değil, gözünde büyütme. Genede soruna cevap istersen Kodun hazır değilse o zilyon tane faktörü yan yana koyup hesaplayamazsın.

Minimum 10k+ istek alacak bir proje için konuşuyorum: Yazarsın kodunu, çalıştırırsın yeteceğini düşündüğün ya da herhangi emanet alabileceğin bir serverda. Bakarsın biraz kaynak kullanım grafiklerine. Bize en az 5x daha iyi server lazım dersin ona geçersin ya da kodunu optimize edersin 3x serverla işini görürsün. Yahut bu server ucuzken bile on numara işimizi gördü dersin öylece bırakırsın.

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Öyle bir yazmışsın ki, vmware e 2 cpu 4 gb ram verip çalıştırasım geldi hocam sunucuyu.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 1005 Toplam Mesaj: 3
server