folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bir Şirket Kurduğunuzu Hayal Edin.

Bir Şirket Kurduğunuzu Hayal Edin.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

hocam yıllardır ticaretin içindeyim. şöyle bir durum vardır. her malın bir alıcısı vardır bunu sakın unutmayın. en dandik markaların bile

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Muhtemelen bir işletim sistemi şirketi kurup iOs ve Android'i geçmeyi hedeflerdim.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

sRcN bunu yazdı:
    -----------------------------

Hmm.. 

Reklam ve bilişim Sektöründe hizmet veren kesinlikle A.Ş. olurdu. Ortaklık ve devir işlemleri A.Ş.' lerde LTD.ŞTİ.' lere nazaran daha kolay ve A.Ş.' lerin hizmet alanı daha yaygın.

Sektör seçme nedenim ise tabi ki tecrübe ve eğitim diyelim. Hali hazırda Bilişim özellikle internet Türkiye' de daha yeni yeni gelişen ve en az 27milyon aktif internet kullanıcısının bulunduğu dinamik nüfusa sahip bir coğrafya. 

Büyümek için taktik aslında yok sektörde yapılmamış bir şeyi dürüst ve doğru yap kesinlikle ilk tercihsindir (Bu güne kadar böyle olmuştur)

İllegal yollara başvurmayan şirket kalmadı günümüzde. Benim şirketimde mutlaka ki bulaşırdı ancak en az illegal yollara başvurma yolunda ilerlerdim.

Aile şirketine inanılmaz derecede karşıyım. Tecrübelerime dayanarak şunu belirtebilirim. Aile şirketi hiç bir zaman kurumsallaşamaz. Bu yüzden çok uluslu (yabancı personel kadroları dahil) bir şirket yapılanmasına giderdim.

Sorular bu kadar sanırım... Yeni soru gelirse cevaplarım...

Hocam sorular önemli değil ya.
    insanların yapmak istediklerini saymasını istedim sadece...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

CaNNi bunu yazdı:

Türkiyede şirket kurmak enayiliktir.

ahahaha tam hayal edicektim direk ters köse oldum bu cevaptan sonra :D

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

The_Cure bunu yazdı:

sRcN bunu yazdı:

Hmm.. 

Reklam ve bilişim Sektöründe hizmet veren kesinlikle A.Ş. olurdu. Ortaklık ve devir işlemleri A.Ş.' lerde LTD.ŞTİ.' lere nazaran daha kolay ve A.Ş.' lerin hizmet alanı daha yaygın.

Sektör seçme nedenim ise tabi ki tecrübe ve eğitim diyelim. Hali hazırda Bilişim özellikle internet Türkiye' de daha yeni yeni gelişen ve en az 27milyon aktif internet kullanıcısının bulunduğu dinamik nüfusa sahip bir coğrafya. 

Büyümek için taktik aslında yok sektörde yapılmamış bir şeyi dürüst ve doğru yap kesinlikle ilk tercihsindir (Bu güne kadar böyle olmuştur)

İllegal yollara başvurmayan şirket kalmadı günümüzde. Benim şirketimde mutlaka ki bulaşırdı ancak en az illegal yollara başvurma yolunda ilerlerdim.

Aile şirketine inanılmaz derecede karşıyım. Tecrübelerime dayanarak şunu belirtebilirim. Aile şirketi hiç bir zaman kurumsallaşamaz. Bu yüzden çok uluslu (yabancı personel kadroları dahil) bir şirket yapılanmasına giderdim.

itirazım var bu söylediğine.
    çünkü yazdığım şeyler benim yapmak istediğim şeyler değil sadece bak buda yapılabilir dedim,haa bu benim yapacağım veya yapmayı istediğim bir şeymi ?
    asla çünkü daha önce söylediğim şeyleri yapabilmek için gerçekten gözü paradan başka hiç bir şey görmeyen,dini imanı para olan süzme o.ç. biri olması lazım. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Turizm i tercih ederim.Zaten benim hedefim bu =))

Turizm çünkü bildiğim sektör bu.

Çünkü turizm ancak dünya durursa biter. Tıpkı gıda sektörü gibi. Çünkü dünya döndükçe insanlar bir noktadan başka bir noktaya gidecektir. Ulaşım turizm in ayrılmaz unsurudur.

Daha bir çok nedeni varda... İşin sırrıdır gerisi....

Ancak tavsiyem iş yapacaksan mutlaka bildiğin sektörde bildiğin işi yapmak her zaman sana kazandırır.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Jubei bunu yazdı:

The_Cure bunu yazdı:

sRcN bunu yazdı:

Hmm.. 

itirazım var bu söylediğine.
    çünkü yazdığım şeyler benim yapmak istediğim şeyler değil sadece bak buda yapılabilir dedim,haa bu benim yapacağım veya yapmayı istediğim bir şeymi ?
    asla çünkü daha önce söylediğim şeyleri yapabilmek için gerçekten gözü paradan başka hiç bir şey görmeyen,dini imanı para olan süzme o.ç. biri olması lazım. 

Peki dediğin gibi olsun hocam :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

The_Cure bunu yazdı:

Hangi sektörde olurdu?

Bu sektörü seçme nedeniniz?

Büyümek için nasıl bir taktik uygulardınız?

İllegal yollara başvurur muydunuz?

Aile şirketi mi olurdu?

vs. vs. sorular çoğalır.. 

Evet hocalar ilginç ve yaratıcı cevapların geleceğini tahmin ediyorum.

*gıda

*kar marjı

*en iyi köşeleri kapma

*asla dürüstlük 1. ilkemdir

*evet aile şirketi annemgil yapar ben satardım :)

meslek plav üstü nohut abi manyak para var :D

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
Toplam Hit: 3140 Toplam Mesaj: 29