folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Bir Sözlük Tarzı Birşey Yazmak İstiyorum

Bir Sözlük Tarzı Birşey Yazmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

bizim okulun malı olan sözlük  tadında bri şey yazmak istiyorum ama bir türlü karar veremedim ver konu başlığı için farklı bir tablo mı açılmalı veri tabanında ? yoksa başka bri şey mi yapılmalı not çok profissiyonel olmayacak

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

ziyaretçi defteri yaz başta mantığı anlamadan sözlük yazmak sadece hevesini kırmak olur.

....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bence önce phpyi öğrenmen gerek.Çünkü forum yazabilen biri (yada blog) kateogir mantığını bilir, ona göre yazr.Alınma, eğer böyle yazarsan güvenliğinden şüphe ederim.

İlk mesaj kategori gibi olacak.Ona atılan cevapların bir kısmında, ilk mesajın idsi olacak.Bu kadar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

mantık ile sorunum yok ki üyelik falan vheşreyi halletim p.tesi bi arkadaşımda site tasarımını verecek cssi hazırlayacağım bu arada ziyaretçi defteri tarzı bir şey yapabiliyorum baktım direk denemedim ama gidiğin bilgileri alıyordu tek sorunum text area dan değilde butondan alıyordu onuda halledicem az kaldı :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

asiminnesli bunu yazdı:
    -----------------------------

mantık ile sorunum yok ki üyelik falan vheşreyi halletim p.tesi bi arkadaşımda site tasarımını verecek cssi hazırlayacağım bu arada ziyaretçi defteri tarzı bir şey yapabiliyorum baktım direk denemedim ama gidiğin bilgileri alıyordu tek sorunum text area dan değilde butondan alıyordu onuda halledicem az kaldı :D

asiminnesli bunu yazdı:

bizim okulun malı olan sözlük  tadında bri şey yazmak istiyorum ama bir türlü karar veremedim ver konu başlığı için farklı bir tablo mı açılmalı veri tabanında ? yoksa başka bri şey mi yapılmalı not çok profissiyonel olmayacak

abicim sorunun nerde olduğunu anlamadım ki ? ilk mesajında şunu yazmışsın ;

neyse benden pas ne istediğini anlamadım, arkadaşlar yardımcı olur

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

tam ve düzgün bir türkçem olmadığı için öncelikle özür dilerim

demek istediğimi örnekle açıklayayım ;

örneğim asiminnesli diye bir üye giriş yaptıktan sonra sözlükte başlık açmak istedi ve başlığı "tbt" olsun diyelim içeriğide "içerik" olsun bu durumda benim veri tabanımda ben şu anlık tbt adlı bir tablo ve onun içinde işte kullanıcı adı mesaj tarihi gibi ıvır zıvır şeylerim yanında içerik sütununa da ""içerik" ekliyor ve tbt konusuna tıklandığında bu içerik görüntülenecek şimdi onu yapıyorum :D bu mantıklımı sorum bu yada daha kolay bir yolu var mı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Güvenliğe önem vermen gerekicek hacı.

Çünkü eğer bi bug bırakırsan arkanı döndüğünde hacklemek için orda olacağım kendini kolla

..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Realist bunu yazdı:

Güvenliğe önem vermen gerekicek hacı.

Çünkü eğer bi bug bırakırsan arkanı döndüğünde hacklemek için orda olacağım kendini kolla

hocam oldukça bırakmamaya çalışırım ama kesin açık olacaktır hack olayı zaten tam bir muamma benim için belli engellemelerde yardım edersin artık :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

id | yazar | icerik | kategori | altkategori

ben böyle yapmıştım.kategori dediği 1 ise yeni bir başlık, 0 ise açılan başlığa atılan cevap.Eğer 0 ise ; altkategori kısmına kategorinin id'sini ekleyeceksin.MEsela ;

1 - zumsuk - naber millet - 1 - 0
    2 - asiminnesli - iyi senden - 0 - 1
    3 - holyone - tbt acildi - 1 - 0
    4 - rene - iyilik - 0 - 1
    5 - zumsuk - açıldığı iyi oldu - 0 - 3 

gördüğün gibi burda 1 ve 3 ana başlıklar, sonraki altkategori ise hangi başlığa atılmış mesaj o.

ben böyle yapmıştım eski bi mevzuda.tek tablo.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

oha herif her başlık için tablo yaratıcam dedi naptın sen :| iki tabloda kolayca halledersin bi başlıklar diye oluştur bide cevaplar başlığı başlıklara kayıt edersin cevaplardada baslikid ile bağlarsın. ama tek tabloda yapıcam dersen gerçi sen her başlık için ayrı tablo demişsin 2 tablo yeter sana

Bittik biz bittik
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Bence tek tabloda da yapabilirsin..

Sadece başlık tablosu yap, yanına bi tane de mesaj hücresi yaparsın. Yeni mesajlar eklenince de o hücreye virgülle eklersin :D

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 980 Toplam Mesaj: 11