folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Bir Yazılımcının Mesleğe Vedası

Bir Yazılımcının Mesleğe Vedası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Artık çerez niyetine kafa yorduğum işler dışında sikim daşşağıma değiyor. 2010 yılında siktir ettim bende, ne yapsam iyi olur dedim 2011 yılında tekrar üniversite macerama başladım. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 'na girdim, hayat güzel amk, akademi diye tutturmuştum onuda siklemiyorum artık yarın birgün Beden Eğitimi Öğretmeni olup kafamda planladığım şeyleri hayata geçirip yaşayıp gideceğim. Özel sektörün stresi, akademinin dinazorları ile uğraşmaktansa minimize yaşayıp mutlu olmayı seçtim. Yılda 2-3 hafta izin nedir amk ya, onu da zaten sürekli telefonla taciz ederler...Hayat kısa kuşlar uçuyor

Naptin hocam ya okuyunca hayatimdan bezdim amq. Biraz yuksek tutar insan hayalleri. Yilda 2 3 hafta izine ne bakiosun. Ben ozel sektorde calistim senelerce biliosunuz yakinda istifayi kodum. Evt senelerdir 2 hafta izinle calistim ama istesem 1 senelik calismamin maddi getirisiyle 2 sene kafa izni yaparim. Hatta ibnelik yapsam kendimi attirsam 1 sene hem gezer hem 2 ogretmen maasi kadar issizlik maasi yerim.

O makaleyi yazan meslege haksizlik etmis. Maasli is yapiosaniz yazilimcilik gercekten iyi meslek. Daha iyi meslekler yokmu tabiki var ticarette olan para yazilimda yok, ama o baska bir kategori. Patronu sevmeyen her meslek dalinda olabilir. her meslek dalinda mesai kitlenebilir insana onemli olan durusunuzdur, gerektiginde hayir diyebilmenizdir.

HolyOne tarafından 16/Şub/15 17:09 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

Artık çerez niyetine kafa yorduğum işler dışında sikim daşşağıma değiyor. 2010 yılında siktir ettim bende, ne yapsam iyi olur dedim 2011 yılında tekrar üniversite macerama başladım. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 'na girdim, hayat güzel amk, akademi diye tutturmuştum onuda siklemiyorum artık yarın birgün Beden Eğitimi Öğretmeni olup kafamda planladığım şeyleri hayata geçirip yaşayıp gideceğim. Özel sektörün stresi, akademinin dinazorları ile uğraşmaktansa minimize yaşayıp mutlu olmayı seçtim. Yılda 2-3 hafta izin nedir amk ya, onu da zaten sürekli telefonla taciz ederler...Hayat kısa kuşlar uçuyor

Naptin hocam ya okuyunca hayatimdan bezdim amq. Biraz yuksek tutar insan hayalleri. Yilda 2 3 hafta izine ne bakiosun. Ben ozel sektorde calistim senelerce biliosunuz yakinda istifayi kodum. Evt senelerdir 2 hafta izinle calistim ama istesem 1 senelik calismamin maddi getirisiyle 2 sene kafa izni yaparim. Hatta ibnelik yapsam kendimi attirsam 1 sene hem gezer hem 2 ogretmen maasi kadar issizlik maasi yerim.

O makaleyi yazan meslege haksizlik etmis. Maasli is yapiosaniz yazilimcilik gercekten iyi meslek. Daha iyi meslekler yokmu tabiki var ticarette olan para yazilimda yok, ama o baska bir kategori. Patronu sevmeyen her meslek dalinda olabilir. her meslek dalinda mesai kitlenebilir insana onemli olan durusunuzdur, gerektiginde hayir diyebilmenizdir.

hocam ayda 5 milyar alırsa 1 yıl 7 yada üstü alırsan ancak 2 yıl izinsiz takılabiliyorsun işsiz olarak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

%30 dan yukarısı açlık sınırının altında yaşıyor.

%40 ' dan çoğu 800-1500 arasında maaş alıyor.

yeni mezun mühendislik maaşları ( bir çok bölüm için )  :1100-1200

öyle bir hal aldıki memur yada işveren değilsen adamda değilsin.

yazıyı yazan arkadaşa tek tavsiyem, anlatma derdini derdim s*ker derdini..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Olay şu kendini kanıtlama meselesi. Bt ile uğraşan adam kafa çogu şeye basıyordur. Kafa yordugu herşeyi kapar yapar. bilgi yükü. Zamanla okadar çok şeye hakim olursunki Anlamadıgın şey yoktur. Ve tabi bunuda yapabiliyorum mesajını vermek bu bağımlılık gibi birşey. Herşeyi yaparsın. Ama bi boktan analamayn adam senden daha mutlu ve daha zengin ise bu seni mutsuz eder. üstadında dediği gibi hayır demeyi bilemk. Ben bunu yapamam demek gerekir. Abi bişeydende anlama ya. Bu bi bağımlılık. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

ahanda benim kafa.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Mesleğe haksızlık etmiş hemde haksızlığın daniskası , her meslekte var yıpranma payı kendi işinin sahibi patronu olunca yokmu sanıyorsunuz 18 yaşından beri kendi işimin sahibiyim kimseden 1 ALLAH ın kulundan 1 lira almadan kurdum ha sor güzelmi patronluk değil her işteki gibi patronluktada yıpranma payı var. Makinalarla uğraşmak zor insanlarla uğraşmak daha da zor ve bende computerwolf gibi hukuk alanında okumaya başladım 1.5 sene önce döndüm okula

izin konusuna gelecek olursa patron olunca iş sahibi olunca mesai bitiyormu? Vucut dursa kafa durmuyor ödemeler vergiler o bu şu falan fistan uyurken bile hesap yaptığımı biliyorum :D Tam 4 sene 1 gün tatil yapmadan çalıştım ne cumartesi ne pazar 365x4 yazarken söylerken kolay hesaba vurun bakalım.

LaNCeLoT tarafından 16/Şub/15 21:24 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

En güzeli patron olmak :) istediğin zaman işi bırak istediğin zaman için yap ama okadar çok sorumluluk alıyorsun okadar çok riskler alıyorsunki hayat bile edemezsin :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

ahanda benim kafa.

+1 :(

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
Toplam Hit: 4769 Toplam Mesaj: 39