folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Birden Fazla İnterneti Birleştirmek

Birden Fazla İnterneti Birleştirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Oncelikle 2 ethernet kartına ihtiyacin var. Windows serverda network load balancing yapabilirsin.

Yada daha iyisi sonicwall vs gbi bu işi yapan ayrı bir donanım al, 2. ethernet karti ve windowsla falan ugrasma, router panelinden load balancingi aç. hemde daha verimli şekilde baska pclere ayrı bir gateway olarak dagitirsin.

Cyberoam tavsiye ederim. Arayüzüde güzel.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Mikrotik.

Mikrotik internet bağlantı hızlarını birleştirmiyor aksine her yeni modem girişi yapıp mevcut yükü dengeliyor 2 modem girişini 10 pcye 5 5 dağıtabiliyor ama birleştirme yapmıyor. Load Balance özelliği var sadece... 

Küçük işletmeler için Zyxel USG serisi (sanırım USG-300' ün desteği vardı) falan işini görür hem firewall özelliği hem gelişmiş yönetim özelliği hemde net bağlantılarını toplama özelliği

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

konuda bi karısıklık olmasın benim derdim iki interneti birlestirip 16+16 olarak 1 bilgsayarda kullanmak yani tek bant genişliği yakalayabilmek yarısını ilk 5 pc ye diger yarısını diğer 5 pc ye dağıtmak değil.

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

iNetFusion 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

konuda bi karısıklık olmasın benim derdim iki interneti birlestirip 16+16 olarak 1 bilgsayarda kullanmak yani tek bant genişliği yakalayabilmek yarısını ilk 5 pc ye diger yarısını diğer 5 pc ye dağıtmak değil.

Murid im program yada eski eternet kartları stabıl olmaz zaten bılıyosunuz eternet kartı kac mb yı destekleyebılırkı al bi swich tak modemlerden gelen cat5 leri swich tende bi cat5 ı pc ye tak  swich hangi modem  az yogunsa ondan paket isteyeceksıt boylece paketlerının yarısı bı modemden dıger yarısı dıger modemden cift cekırdek mantıgı cafe kurulumlarında genlde bu yontemı yada 2 swich yontemini kullanıyorum ben ve gayette stabil çalışıyor.

Toplam Hit: 1442 Toplam Mesaj: 16