folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Birşeyler Ezberlemeye, Öğrenmeye Çalışanlara - Quizlet.Com

Birşeyler Ezberlemeye, Öğrenmeye Çalışanlara - Quizlet.Com

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Bugünlerde sıkça kullandığım ve çok faydalı bulduğum bir internet sitesini sizlerle paylaşmak istedim. Ayrıca siteyi ortaokul ikinci sınıfta okuyan bir öğrenci yapmış.

Sitenin Adı: Quizlet

(Örnek bir quiz: http://quizlet.com/46721/bbc-ingilizce-bir-ulkeye-varis-flash-cards/ )

Oluşturulan veri tabanlarına göre çeşitli yöntemler oluştururarak öğretmeyi veya ezberletmeyi amaçlayan bir site.

Yorumlar (ekşisözlük):

• kelime ezberletme üzerine yoğunlaşmışlar, ve sat çalışması - yeni bir dil öğrenme gibi kelime ezberleme gerektirecek faaliyetlerde bir numaralı yardımcı olduklarını iddia ediyorlar.
    • bugun kesfettigim efsane flashcard sitesi. iphone uygulamasi da var. gayet bedava olarak isinizi gorebiliyorsunuz. daha ne olsun?
    • bugüne kadar neredeydin ey quizlet?
      android diyarına da düşmüş über ötesi kelime dağarcığı genişletme sitesi ve uygulaması.
      neler yapabiliyoruz peki?
      -kendi kelime kartlarımızı oluşturup hem siteden hem de cepten kelime ezberleme çalışmaları yapıyoruz.
      -başkalarının paylaştığı kartları indirip kullanabiliyoruz.
      -türlü türlü oyunlarla kelimeyi beynimize dibine dibine yerleştiriyoruz.
      -bu arada ses desteği olduğunu söylemiş miydim acaba? (korece bile var piyuuuuuu)
      -kendimize test oluşturup bunun çıktısını da alabiliyoruz.
      -sadece sesi dinleyip kelime anlamı/ kendi dilindeki yazımını yazarak çalışabiliyoruz
      -...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek

Çok güzel bir site baya faydalı.  Sırası gelmişken sorayim; ben arkeoloji okuyorum ve antik yunanca başıma bela alttan tek dersim bu. Hocanın verdiği kelimeleri Türkçesi ile beraber sırasıyla bana sesli okuyabilecek bir site veya program var mıdır.  Mesela ben tek tek gireyim kelimeleri Türkçe karşılıkları ile beraber sonra o bana okusun...

Ne Mutlu Türk Doğana..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    HAZAR_HAN bunu yazdı

Çok güzel bir site baya faydalı.  Sırası gelmişken sorayim; ben arkeoloji okuyorum ve antik yunanca başıma bela alttan tek dersim bu. Hocanın verdiği kelimeleri Türkçesi ile beraber sırasıyla bana sesli okuyabilecek bir site veya program var mıdır.  Mesela ben tek tek gireyim kelimeleri Türkçe karşılıkları ile beraber sonra o bana okusun...

google translate :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    HAZAR_HAN bunu yazdı

quizlet te türkçe-yunanca bir set oluştur hocam. sonra o okur sana.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Tam aradığımdan eyvallah

Freedoom is not free.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek

Rusça notlarımı dijital kayda geçirme yolu ararken süper denk geldi hocam teşekkürler..

Pdf dosyaları world formatına cevirip rusça ve türkçe karşılıklarını yazmaya başlıyorum, tek ders olacak ihtiyaç sahibi varsa rusça yazarak bulabilir.

Zaten rusça kaynak pek yok..

https://twitter.com/pisikleeet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Oldukça işlevsel görünüyor.. Tıp okuyanlar için anatomi dersinde oldukça işe yarar..

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
Toplam Hit: 1250 Toplam Mesaj: 7