folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

Bitcoin Ve Altcoinler Hakkında Fikir, Tavsiye, Soru [ANA KONU]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Şu anda 8000 i aştı BTC.

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Bir gündeki değişimi bin tl civarı diyor. Normalmidir. Bu nasıl iştir la. apple hisseleri böyle oynamıyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

Bir gündeki değişimi bin tl civarı diyor. Normalmidir. Bu nasıl iştir la. apple hisseleri böyle oynamıyor

Şöyle bir tahminim var. İki kesim insan girdi bu işe diyelim kabaca. Biri ortalama ve altı geliri olanlar. İkincisi iş patlamış ama bu kadar da uçmamışken giren orta ve üstü geliri olanlar. Fakirler bir noktaya kadar kâr ettiler ve sattılar. Bu noktadan sonra bu kesim ya satmış ya da satıyor bozduruyordur. Zenginler ise biraz heyecanlanarak çok da uçmasına bakmaksızın daha da yükselecektir ümidiyle alıma devam edeceklerdir. Fakirler ellerindekileri tüketip satış sırasında sadece zenginler kaldığında fiyatlar haddi zatından fazla uçmuş olduğu için kimse satış yapamayacaktır. Bu noktadan sonra fiyat düşmeye başlar diye tahmin ediyorum. Tabi tamamen varsayım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Şöyle bir tahminim var. İki kesim insan girdi bu işe diyelim kabaca. Biri ortalama ve altı geliri olanlar. İkincisi iş patlamış ama bu kadar da uçmamışken giren orta ve üstü geliri olanlar. Fakirler bir noktaya kadar kâr ettiler ve sattılar. Bu noktadan sonra bu kesim ya satmış ya da satıyor bozduruyordur. Zenginler ise biraz heyecanlanarak çok da uçmasına bakmaksızın daha da yükselecektir ümidiyle alıma devam edeceklerdir. Fakirler ellerindekileri tüketip satış sırasında sadece zenginler kaldığında fiyatlar haddi zatından fazla uçmuş olduğu için kimse satış yapamayacaktır. Bu noktadan sonra fiyat düşmeye başlar diye tahmin ediyorum. Tabi tamamen varsayım.

zaten bi aşamadan sonra aşağı inecek. O aşama o miktar nedir. Alt coinleri olumlu yada olumsuz etkilermi. Kafamda deli sorular.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Dun 135 den eth aldim simdi 175 olmus.

32$ vardi 41$ oldu :) seytan buyuk oyna diyoo. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek
    _Dert_ bunu yazdı

Dun 135 den eth aldim simdi 175 olmus.

32$ vardi 41$ oldu :) seytan buyuk oyna diyoo. 

57 den almıştım ben :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    literatur bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

zaten bi aşamadan sonra aşağı inecek. O aşama o miktar nedir. Alt coinleri olumlu yada olumsuz etkilermi. Kafamda deli sorular.

Ben piyasanın içinde değilim. Al sat da yapmıyorum ama işin teorik kısmı ve pratikteki yansımalarını anlamaya çalışıyorum. Alt coinler için şunu söyleyebilirim: Herhangi bir coinde iç olma batma kaybetme gibi büyük zararlar olduğu zaman bu ister istemez cryptocurrency'e olan güveni sarsacaktır. Esas odaklanmamız gereken nokta tedavüldeki basılı paraların yerini alıp alamayacağı yahut hangi şartlarda alabileceği hususu. Şu an bir borsa gibi işliyor süreç. Ancak bunun bir para birimi olarak gündelik alışveriş ve ticarette de kullanılıp kullanılamayacağı bu işin geleceğini belirleyecek.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

İşin yatırım tarafından çok altındaki teknoloji ile ilgileniyorum, harbiden kafa sikiyor.

Kod arıyorum, heryerden commercial yardımcı api hizmetleri çıkıyor. temelden giren pek fazla insan yok gördüğüm kadarıyla.

Teknolojiyi kurcaladıkça şaşırıyorum öyle bundan al buna ver'in ötesinde bir teknoloji.

Şöyle ki mesela bi arkadaşınla şirket kurdun, ortak hesap yapıyorsun, birinizin imzası ile o hesaptan ödeme çıkabiliyor yada ödemeyi işaretleyebiliyorsun falan filan akla gelebilecek her problemi çözmüşler, oyuncak değil yani geleceği var.

Anlatmak istediğim şeyi şu an anlamadan kurcaladığım örneği paste edip anlatmaya çalışayım

//The Transaction of the Hell (only for warriors)
                //GoldGuy and SilverGuy agrees to emit Platinium to Satoshi.
                //Satoshi wants to trade Platinium against the Silver of Alice, the Gold of Nico, BTC from DarkBob and BTC from AliceBobNico corp.

BitcoinSecret alice = new BitcoinSecret("KyJTjvFpPF6DDX4fnT56d2eATPfxjdUPXFFUb85psnCdh34iyXRQ");
                BitcoinSecret bob = new BitcoinSecret("KysJMPCkFP4SLsEQAED9CzCurJBkeVvAa4jeN1BBtYS7P5LocUBQ");
                BitcoinSecret nico = new BitcoinSecret("L2uC8xNjmcfwje6eweucYvFsmKASbMDALy4rCJBAg8wofpH6barj");
                BitcoinSecret satoshi = new BitcoinSecret("L1CpAon5d8zroENbkiMbk3dtd3kcbms6QGF5x475KKTMmXVaJXh3");

Script AliceBobNicoCorp = null;
                TransactionBuilder txBuilder;
                Transaction tx;

var platiniumRedeem = PayToMultiSigTemplate.Instance
    										.GenerateScriptPubKey(2, new[] { goldGuy.Key.PubKey, silverGuy.Key.PubKey });
    			var platiniumAddress = platiniumRedeem.GetScriptAddress(Network.Main);
    			var issuancePlatiniumCoinsTransaction
    				= new Transaction()
    				{
    					Outputs =
    					{
    						new TxOut("1.0", platiniumAddress),
    					}
    				};

txRepo.Put(issuancePlatiniumCoinsTransaction.GetHash(), issuancePlatiniumCoinsTransaction);

IssuanceCoin issuancePlatiniumCoin = issuanceCoinsTransaction
    									.Outputs
    									.Select((o, i) => new Coin(new OutPoint(issuanceCoinsTransaction.GetHash(), i), o))
    									.Select(c => new IssuanceCoin(c))
    									.First();
    			var platiniumId = issuancePlatiniumCoin.AssetId;

txBuilder = new TransactionBuilder();
    			tx = txBuilder
    				.AddKeys(goldGuy.Key, silverGuy.Key)
    				.AddCoins(issuancePlatiniumCoin)
    				.IssueAsset(satoshi.GetAddress(), new Asset(platiniumId, 10))
    				.SetChange(platiniumAddress)
    				.BuildTransaction(true);

Assert(txBuilder.Verify(tx));
    			txRepo.Put(tx.GetHash(), tx);
    			ctx = tx.GetColoredTransaction(ctxRepo);

var satoshiPlatinium = ColoredCoin.Find(tx, ctx).First();

txBuilder = new TransactionBuilder();
    			tx = txBuilder
    					.AddKeys(satoshi.Key)
    					.AddCoins(satoshiPlatinium)
    					.AddCoins(satoshiCoin)
    					.SendAsset(nico.GetAddress(), new Asset(platiniumId, 3))
    					.SendAsset(alice.GetAddress(), new Asset(platiniumId, 2))
    					.SetChange(satoshi.GetAddress())
    					.Then()
    					.AddKeys(alice.Key)
    					.AddCoins(aliceSilver)
    					.AddCoins(aliceCoins)
    					.SendAsset(satoshi.GetAddress(), new Asset(silverId, 3))
    					.SetChange(alice.GetAddress())
    					.Then()
    					.AddCoins(nicoGold)
    					.AddCoins(nicoCoin)
    					.SendAsset(satoshi.GetAddress(), new Asset(goldId, 2))
    					.SetChange(nico.GetAddress())
    					.Then()
    					.AddCoins(darkBobCoin)
    					.AddKeys(darkBobKey, darkBobScan)
    					.Send(satoshi.GetAddress(), "0.5")
    					.SetChange(bob.GetAddress())
    					.Then()
    					.AddCoins(corpCoins)
    					.AddKeys(nico.Key, alice.Key)
    					.Send(satoshi.GetAddress(), "2.0")
    					.SetChange(AliceBobNicoCorp)
    					.BuildTransaction(true);

txRepo.Put(tx.GetHash(), tx);
    			ctx = tx.GetColoredTransaction(ctxRepo);

HolyOne tarafından 22/May/17 19:53 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByTechno
    ByTechno's avatar
    Erkek

DAĞILIN BEYLER holy geleceği var dedi.. evi satıp basıyoruz :D işin şakası bi yana ben holy gibi teknik bilgim yok hiçbi şekilde mantıklı açıklayamıyorumda.. 2 yıldır takip etmediğim okumadığım adam kalmamıştır.. ortak nokta "GELECEĞİ VAR" 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ha siktir ya 8000 TL yi aştı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 154213 Toplam Mesaj: 320
bitcoin btc yükseliş