folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Bitcoin Cüzdanlarını Sürekli Dinlemek

Bitcoin Cüzdanlarını Sürekli Dinlemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

selam arkadaşlar. bin adet btc cüzdanı var bunlara transaction geldiğinde bildirim almak istiyorum. cloud tabanlı teknolojilerde ne yapılabilir bu konuda?

Örnek olarak sürekli şu altta ki linki dinleyip yeni bir işlem geldiğinde haberdar olmak istiyorum. 

https://chain.api.btc.com/v3/address/1PUYsjwfNmX64wS368ZR5FMouTtUmvtmTY?_ga=2.191361258.1350264435.1564510686-303095173.1564510686

Azure function app olayı var daha önce denemedim ama bu özellik yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Bu şekilde 1000-2000 tane cüzdan var ona göre uygun bi mimari kullanmam gerekecek. 

Siz olsanız nasıl yapardınız bu işi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

siteye girmedim ama şöyle yapılır bir bot ile cron ayarlayıp 5 dakika da bir sorgu çekersin, mysql de kıyaslama yapıp belirli bir yüzdelik üzerine çıkınca tele gram dan mesaj gelir en uygun ve basit çözüm 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı

siteye girmedim ama şöyle yapılır bir bot ile cron ayarlayıp 5 dakika da bir sorgu çekersin, mysql de kıyaslama yapıp belirli bir yüzdelik üzerine çıkınca tele gram dan mesaj gelir en uygun ve basit çözüm 

telegram bot örneği var mı hocam anlaşılır link atabilir misiniz?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı
    nereodi bunu yazdı

telegram bot örneği var mı hocam anlaşılır link atabilir misiniz?

bizim al sat ve alarm botumuz var perşembe günü dosyalardan vereyim ama basit bir zımbırtı telegram da grup kuruyorsum orada botun id numarasını alıp direk post ediyorsun Google amca da örneği vardı bizde oradan yaptık bot oluşturmak da YouTube da anlatımı var 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

https://aws.amazon.com/lambda/

nodejs ile cüzdanları parametre olarak alacak bir lambda fonksiyonu yazabilirsin. async şekilde parametre olarak gönderdiğim cüzdanlara istek atar. sana sonuçları döner.

tetikleme kısmı ihtiyacına göre değişir. kısa periyotlarla tüm cüzdanları sorgulamak istiyosan. fonksiyonu cüzdanları chunk şeklinde göndererek çağırmalısın. (100-100 gibi)

yani tüm cüzdanlara her dakika 2000 sorgu atmak yerine aws ye her dakika 20 sorgu atarak işini çözmüş olursun.

hatta bu 20 sorguyu da yine bir başka lambda fonksiyonu üzerinden yapabilirsin.

amacını bilmediğim için dönen datayı nereye nasıl yazacağın kısmına yorum yapamam.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

kaç tane adres var ? bitcoin core u çalıştırıyor musun?

Toplam Hit: 1856 Toplam Mesaj: 6
http