folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Bitcoin Ve Diğer Kripto Paralar Geleceğin Paraları Olabilirmi?

Bitcoin Ve Diğer Kripto Paralar Geleceğin Paraları Olabilirmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

biri cikipta mining sirasinda ne yapildigini soyleyebilir mi.acaba ?

gezgin satici problemi 

gen dizilimi.vs durumlari cozuluyormus islemci gucu filan okey 

ben nereden nasil.kullanabilirim.abi bu kaynagi ? 

net olarak gordugum.ortada kaydi degeri bulunmayan.bir degerin sonrasinda spekulasyon ile.bir degere ckartilip forklanmsindan snra icinin bosaltilmasinin planlandigi fakat sonradan islerin tahmin edildiginden fazla.buyumesi halini almasinda bunun bir ekosistem oldugunu savunmalari.

fakat blockchain olayi bambaska.abi 

bana bu kredi kartlarinin , havale eft nin yapilmasi bunun telefonlara kadar indirgenmesinin 

ilerleyen surecte de swift eft vs araci kurumlar olmadan direkt olarak blockchain ile transfer edilip alisveris yapilabilmesi anlamina geldiginin farkindayim.

fakat takip.edilemez.bir sistemi hic bir dunya vergi sistemi sisteme sokmaz .

migrosa gideceksin alisveris yapacaksin ama detay olmayacak ,bu mevzulari asmak icin farkli bir vizyon gerekiyor sanirim.

edit . minig asamasinda kullanilan islemci gucu nereye gidiyor ; blok kazimi demeyin .

ben bunun cevabini goremedim.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bütün Dünya'nın para biriminin Bitcoin olmasını şahsen isterim, bu iyi bir ekonomi getirebilir, belki sefalet ve açılıklar önlenebilir.. Ama refah seviyesi robotik teknolojisi ile ve robotik para birimleri ile yükseliyorsa mutlaka nüfus pilanlaması şarttır.. İnsan nüfusunu kontrol altına almazsak, yakın zamanda Dünyada yeşil alana yer kalmayacak, Betonlaşma bütün ülkeleri tek şehirmiş gibi yapacak bir gün..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    hipokondriyak bunu yazdı

biri cikipta mining sirasinda ne yapildigini soyleyebilir mi.acaba ?

gezgin satici problemi 

gen dizilimi.vs durumlari cozuluyormus islemci gucu filan okey 

ben nereden nasil.kullanabilirim.abi bu kaynagi ? 

net olarak gordugum.ortada kaydi degeri bulunmayan.bir degerin sonrasinda spekulasyon ile.bir degere ckartilip forklanmsindan snra icinin bosaltilmasinin planlandigi fakat sonradan islerin tahmin edildiginden fazla.buyumesi halini almasinda bunun bir ekosistem oldugunu savunmalari.

fakat blockchain olayi bambaska.abi 

bana bu kredi kartlarinin , havale eft nin yapilmasi bunun telefonlara kadar indirgenmesinin 

ilerleyen surecte de swift eft vs araci kurumlar olmadan direkt olarak blockchain ile transfer edilip alisveris yapilabilmesi anlamina geldiginin farkindayim.

fakat takip.edilemez.bir sistemi hic bir dunya vergi sistemi sisteme sokmaz .

migrosa gideceksin alisveris yapacaksin ama detay olmayacak ,bu mevzulari asmak icin farkli bir vizyon gerekiyor sanirim.

edit . minig asamasinda kullanilan islemci gucu nereye gidiyor ; blok kazimi demeyin .

ben bunun cevabini goremedim.

block kazımında ki (mining de ki) işlem gücü coin den coine değişiklik gosterse de genelde hash hesaplama da kullanılıyor, Etherium tarzi coinlerde smart contract ların gas işlemi olur, her contrat'in kendi codu oldugu için kendi işlemi değişir.

Btc gibi coinlerde milyarlarca sha hesaplanır, bu sha işlemi nin ne kadar hesaplanacaği block zorluguna gore karar verirlir. yani işlem gücünün nerde kullanıldığı basıt, kod açık acip kitap gibi okunabilecek sadelikte de kendisi.

gen men vs yok yani.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 2324 Toplam Mesaj: 14
bitcoin kurtar bizi