folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Bitirme Tezi İçin Çılgın Proje Fikirleriniz...

Bitirme Tezi İçin Çılgın Proje Fikirleriniz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Bir arkadaşım bu konuyu açmamı istedi. O'ndan aldığım metni direkt olarak aşağıya yapıştırıyorum...

Merhaba arkadaşlar,
    Bu dönem bitirme projesi alacağım. Bitirme 1 ve 2 diye iki ders var ve bunlar birinci ve ikinci dönemlerde alınıyor.

Ama yapacağın projenin büyüklüğüne göre aynı dönemde de alabilirsin.

Pek dersim olmadığı için bana iyi referans olacak bir şeylerin olmasını istiyorum, kafamda birkaç proje var ama
    malesef benimle birlikte projeyi yürütebilecek seviyede insan yok bilgi bakımından. (Küçümsemek için söylemiyorum)

Alana gelirsek,

Elektronik bilgim iyidir, 4 yıl lisede endüstriyel elektronik okudum şimdi üniversitede elektronik-bilgisayar okuyorum
    7 yıldır da yazılımla ilgileniyorum, pic, plc projeleri de yaptım. Şu an android yazılıma geçiş yapma aşamasındayım,
    iyi derecede c# bilgim var ve ingilizce. (cv gibi oldu :) )

Bu bilgiler ışığında yapmak istediğim şey android işletim sistemli bir akıllı telefon/tablet ile bilgisayar ve oradan
    da elektronik devre(leri) kontrol etmek istedim ama hepsine yetişemeyeceğim için işi küçültmek istiyorum

Aklınızda tek kişilik yapılabilinecek bir dönem ya da iki dönem sürecek hem topluma faydalı (Tübitak'a başvurabilirm)
    hem iyi referans sağlayabilecek hem de kendimi geliştirebileceğim proje fikirleriniz var mı?

Bu bağlamda, fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Günlerce işin içinden çıkamadım ve en son olarak tahribat müridlerine
    sormak istedim... Biliyorum ki çok güzel projeler çıkartırsınız..

Tabii bu projeler yalnız bana değil, birçok insana da bir kaynak olabilir... O yüzden paylaşmak önemli...

Teşekkür ederim şimdiden..

Not: Çılgın proje derken yapılabilir olanlardan bahsediyorum. Lütfen konuyu ciddiye alıp ciddi mesajlar yazarsanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

pic en güzeli. picle projelerden yararlanabilirsin bunu c# danda visual basic ilede

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spear
    spear's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    -----------------------------

Not: Çılgın proje derken yapılabilir olanlardan bahsediyorum. Lütfen konuyu ciddiye alıp ciddi mesajlar yazarsanız sevinirim.

devleti yönetenler rüyasında gördüklerini, çılgın proje diye ortaya atarken, sen olur mu olmaz mı diye düşünüyorsun. :))

şaka bir yana kolay gelsin. ;)

spear
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam öncelikle sana kolay gelsin..

Benim aklımda bir tane proje var ama bu projeyi ben bitirme tezi olarak kullanmak istiyorum sana veremem :d

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

İstanbul, artık içinden iki deniz geçen bir şehre dönüşecek..En çılgın proje hocam

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

... Elektronik bilgim iyidir, 4 yıl lisede endüstriyel elektronik okudum şimdi üniversitede elektronik-bilgisayar okuyorum
    7 yıldır da yazılımla ilgileniyorum, pic, plc projeleri de yaptım. Şu an android yazılıma geçiş yapma aşamasındayım, 
    iyi derecede c# bilgim var ve ingilizce. (cv gibi oldu :) ) ...

Elektronik (donanım) ve yazılım tarafında bunları bilen, iyi kötü proje yapmış biri gelip bunu "burada" soruyorsa, bunu da doğrudan değil de bir arkadaşı vasıtasıyla yapıyorsa bu iş baştan yanlış demektir.

Bu kadar şeyle ilgilenmiş; hiç mi internetten konuya meraklı adamların takıldığı forumları okumamış, iletişime geçmemiş, yapılmış projeleri okumamış... 

Fikir sahibi olmak için konuyu bilmek lazım tabi...

http://www.newtonnet.co.uk/catfeeder/

Dünyanın ilk IPv6 "cat feeder" cihazı; belki ne demek istediğimi daha iyi anlatır.

Kolay gelsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Ohooo ben konuyu görene kadar espri bitmiş bile ya :(

Dipnot : İstanbuldan deniz geçir hocam, ( C# pic filan kullanılır mı bilmem ama )

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

KaptanMagaraAdami bunu yazdı:

... Elektronik bilgim iyidir, 4 yıl lisede endüstriyel elektronik okudum şimdi üniversitede elektronik-bilgisayar okuyorum
    iyi derecede c# bilgim var ve ingilizce. (cv gibi oldu :) ) ...

Elektronik (donanım) ve yazılım tarafında bunları bilen, iyi kötü proje yapmış biri gelip bunu "burada" soruyorsa, bunu da doğrudan değil de bir arkadaşı vasıtasıyla yapıyorsa bu iş baştan yanlış demektir.

Bu kadar şeyle ilgilenmiş; hiç mi internetten konuya meraklı adamların takıldığı forumları okumamış, iletişime geçmemiş, yapılmış projeleri okumamış... 

Fikir sahibi olmak için konuyu bilmek lazım tabi...

http://www.newtonnet.co.uk/catfeeder/

Dünyanın ilk IPv6 "cat feeder" cihazı; belki ne demek istediğimi daha iyi anlatır.

Kolay gelsin.

Sen bi rahat ol. Senden benden daha çok sitede takılır ve tanınır. Burada açmamı istedi, çünkü buradan iyi fikirler çıkacağını düşünüyo.

Cevabın için de teşekkürler.

Toplam Hit: 2932 Toplam Mesaj: 8