Bizim De İsteklerimiz Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

Batılı dost ve müttefiklerimizin bizden ısrarla istedikleri şeyleri hepimiz biliyoruz. Ben de onlardan benzer şeyler istiyorum. Madem ki dost ve müttefikiz, eşitiz demektir, di mi ?

İŞTE LİSTEMİZ:

Fransa’dan: Hiç olmazsa Bask bölgesi ile Brötonların topraklarına bağımsızlık verin.

İspanya’dan: En azından Basklara ve Katalonlara bağımsızlık verin.

İtalya’dan: Garibaldi öncesi bağımsız cumhuriyetler İtalyası’na geri dönün. Yok olmaz diyorsanız, bari bırakın da Sardenya ve Sicilya bağımsız olsun.

Yunanistan’dan: Epir bölgesi ezelden beri Arnavutluğun parçası olmak ister, bırakın şunları. Makedonya’ya da yan gözle bakmaktan vazgeçin. Batı Trakya’dan bahsetmeme bile gerek yok.

Rusya’dan: Dünya kadar özerk cumhuriyet var orada. Çoğu da Türk asıllı. Bırakın ne halleri varsa görsünler.

İngiltere’den: İskoçya’yı, Kuzey İrlanda’yı, Galler’i serbest bıraksanıza. Adamlar asırlardır bağımsızlık istiyor. Hele o Falkland dediğiniz taaa bilmem neredeki adadan size ne ?

Finlandiya’dan: Sizden bir talebim olabileceğini beklemiyordunuz değil mi ? Şu Laponlar'a bağımsızlık versenize.

Belçika’dan: Valonlar ve Flamanlar olarak resmen ayrısınız. El insaf ! Ayrılın be kardeşim, ayrılın, bağımsız iki devlet olun da kavga bitsin.

Kanada’dan: Orada iki devlet görmek istiyorum. Birisi muhakkak Fransız Kanadası olmalı. De Gaulle “Yaşasın Hür Quebec” diye bağırıyordu, yalan mı ?

ABD’den: Saymakla bitmeyecek. Özetle; eyaletlere bölünün. Amerika Birleşik Devletleri’ni tarihe gömün. Meselâ “Teksas Cumhuriyeti” kulağa ne güzel geliyor.

Bizden Ermeni soykırımını kabul edip özür dilememizi, onlara toprak vermemizi istiyorsunuz. Olur.
    Olur ama siz önden buyursanız ?
    İspanyol ve Portekizli arkadaşlar: Maya, İnka ve Aztek meselesini konuşalım mı ?

Amerikalı dostlar: Kızılderilileri konuşalım mı ?

Fransız kardeşlerimiz: Cezayir’i konuşalım mı ?

Belçika millet: Kongo’yu konuşalım mı ?

Ey İngilizler: Sizinle konuşacak o kadar çok şey var ki ! Buralara sığmazsınız...

Bütün bunları ne zaman konuşuruz, o zaman bizden istediğiniz şeyleri de tartışırız.

internetajanstan alıntı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azizsenel55
    azizsenel55's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    dediğin ülkerin hepsi güçlü veya bir güç birliği içersindeler o yüzden bize horozlanıyolar biz istesekde sinek vızıldaması gibi gelir

Bir gün HERKES FENERBAHÇELİ OLACAK...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    abdnin böyle güçlüdurduna bakmayın çoğu eyalet ayrılmayı düşünüyor birlikten son krizden sonra şartların ağır geldini söylüyolar başıda kaliforniya çekmekte eğer tek başına birlikten ayrılısrsa dünyanın 6.büyük ekonomisi olacak (yıllık geliri 1,5 trilyon$)...

l enfer c est les autres Sartre ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

hocam dışişleri bakanlığının yazılarını okuyunca ben bu ülkelere sual sormaktan vazgeçtim :( asıl sorun içimizdeki tehlikede.ille ermenilerle dostuz diyen dışişlerinde sorun var..ermeniler bizim dostumuz değildir ki...nasıl oluyorsa dışişleri ermenilerler anlaşıyoruz sözlerini okuyunca gerçeği görmenin hiçde zor olmadığını görüyorum...arabulucuda isviçreymiş. isviçre ermeni sözde soykırımını onaylamış bir ülke arabuluculuk için tarafsız ülkesi olması gerekmez mi ? ki bu isviçre değilmiydi prof dr yusuf hayaloğlu soykırım olmamıştır dediği için mahkemeye veren ? kimin tuzağına düştüklerinin farkında değiller heralde yada gaflet dalalet içerisindeler...

zamanında fransızlar urfa maraş antepte yaptıklarını biz çok iyi biliyoruz...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

HolygaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Batılı dost ve müttefiklerimizin bizden ısrarla istedikleri şeyleri hepimiz biliyoruz. Ben de onlardan benzer şeyler istiyorum. Madem ki dost ve müttefikiz, eşitiz demektir, di mi ?

İŞTE LİSTEMİZ:

Fransa’dan: Hiç olmazsa Bask bölgesi ile Brötonların topraklarına bağımsızlık verin.

İspanya’dan: En azından Basklara ve Katalonlara bağımsızlık verin.

İtalya’dan: Garibaldi öncesi bağımsız cumhuriyetler İtalyası’na geri dönün. Yok olmaz diyorsanız, bari bırakın da Sardenya ve Sicilya bağımsız olsun.

Yunanistan’dan: Epir bölgesi ezelden beri Arnavutluğun parçası olmak ister, bırakın şunları. Makedonya’ya da yan gözle bakmaktan vazgeçin. Batı Trakya’dan bahsetmeme bile gerek yok.

Rusya’dan: Dünya kadar özerk cumhuriyet var orada. Çoğu da Türk asıllı. Bırakın ne halleri varsa görsünler.

İngiltere’den: İskoçya’yı, Kuzey İrlanda’yı, Galler’i serbest bıraksanıza. Adamlar asırlardır bağımsızlık istiyor. Hele o Falkland dediğiniz taaa bilmem neredeki adadan size ne ?

Finlandiya’dan: Sizden bir talebim olabileceğini beklemiyordunuz değil mi ? Şu Laponlar'a bağımsızlık versenize.

Belçika’dan: Valonlar ve Flamanlar olarak resmen ayrısınız. El insaf ! Ayrılın be kardeşim, ayrılın, bağımsız iki devlet olun da kavga bitsin.

Kanada’dan: Orada iki devlet görmek istiyorum. Birisi muhakkak Fransız Kanadası olmalı. De Gaulle “Yaşasın Hür Quebec” diye bağırıyordu, yalan mı ?

ABD’den: Saymakla bitmeyecek. Özetle; eyaletlere bölünün. Amerika Birleşik Devletleri’ni tarihe gömün. Meselâ “Teksas Cumhuriyeti” kulağa ne güzel geliyor.

Bizden Ermeni soykırımını kabul edip özür dilememizi, onlara toprak vermemizi istiyorsunuz. Olur.
    Olur ama siz önden buyursanız ?
    İspanyol ve Portekizli arkadaşlar: Maya, İnka ve Aztek meselesini konuşalım mı ?

Amerikalı dostlar: Kızılderilileri konuşalım mı ?

Fransız kardeşlerimiz: Cezayir’i konuşalım mı ?

Belçika millet: Kongo’yu konuşalım mı ?

Ey İngilizler: Sizinle konuşacak o kadar çok şey var ki ! Buralara sığmazsınız...

Bütün bunları ne zaman konuşuruz, o zaman bizden istediğiniz şeyleri de tartışırız.

internetajanstan alıntı

-----------------------------

cok guzel  paylasım ıcın tesekkurler  

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
Toplam Hit: 2213 Toplam Mesaj: 5