Blackberry Telefonu Olan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Elinde eski, klavyeli blackberry modellerinden olup whatsapp kullanabilen var mı acaba ?

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yılbaşından sonra BlackBerry marka tüm cihazlara desteği kesti WhatsApp.

2009-2012 arası tam bir efsaneydi BlackBerry. Turkcell sürekli reklamlarını döndürüyor dizilerde kızların elinde hep BlackBerry vardı. Aslında tam bir takozdu. Sürekli donar, kapatıp açmak isterseniz rahat 5 dakika işletim sisteminin açılmasını bekliyordunuz. Sadece klavye tasarımı çok iyiydi ve hızlıca yazmanızı sağlıyordu. Sonradan iPhone 3G ve 3Gs çıktı Türkiye'de iPhone ve Android trendi başladı. Gerçi 3Gs modeline kadar iPhone Türkiye'de pek bilinmiyordu. Sonrasında tam bir facia oldu BlackBerry için. BB OS 10 işletim sistemi diye sıfırdan işletim sistemi yazdılar ama tutulmadı. Android APK'larını çalıştırabiliyordu BB 10. Firma kötü gidişatını durduramadı ve tüm lisanlarını + marka hakkını Çinli TLC firmasına sattı. Şuanda ülkemizde resmi olarak yoklar.

https://faq.whatsapp.com/tr/bb/20951501

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@mkyb  teşekkür ederim hocam

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

2009-2012 arası tam bir efsaneydi BlackBerry. Turkcell sürekli reklamlarını döndürüyor dizilerde kızların elinde hep BlackBerry vardı. Aslında tam bir takozdu. Sürekli donar, kapatıp açmak isterseniz rahat 5 dakika işletim sisteminin açılmasını bekliyordunuz. Sadece klavye tasarımı çok iyiydi ve hızlıca yazmanızı sağlıyordu. Sonradan iPhone 3G ve 3Gs çıktı Türkiye'de iPhone ve Android trendi başladı. Gerçi 3Gs modeline kadar iPhone Türkiye'de pek bilinmiyordu. Sonrasında tam bir facia oldu BlackBerry için. BB OS 10 işletim sistemi diye sıfırdan işletim sistemi yazdılar ama tutulmadı. Android APK'larını çalıştırabiliyordu BB 10. Firma kötü gidişatını durduramadı ve tüm lisanlarını + marka hakkını Çinli TLC firmasına sattı. Şuanda ülkemizde resmi olarak yoklar.

Hacı seni yakalamışken sorayım. arıyorum ama bulamıyorum. sanırım yok o yüzden.

Sadece WP çalıştıran şarjı uzun giden bir cihaz arıyorum.

SMS konuşmak ve WP için sadece.

tuşlu falan sorun değil hatta tuşlu olsa daha iyi. akıllı telefonda çok oyun vs oynuyorum bu yüzden.

Symbian alacaktım destke yok. BB alam dedim o da gitti.

Simitci android cihaz alacaktım onların da şarjı 1 günü zor buluyor.

HTC Cha Cha alayım dedim tam takoz gibi wp çalışsın yeter. ona da destke kesiliyor.

Var mı önerin hocam ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hacı seni yakalamışken sorayım. arıyorum ama bulamıyorum. sanırım yok o yüzden.

Sadece WP çalıştıran şarjı uzun giden bir cihaz arıyorum.

SMS konuşmak ve WP için sadece.

tuşlu falan sorun değil hatta tuşlu olsa daha iyi. akıllı telefonda çok oyun vs oynuyorum bu yüzden.

Symbian alacaktım destke yok. BB alam dedim o da gitti.

Simitci android cihaz alacaktım onların da şarjı 1 günü zor buluyor.

HTC Cha Cha alayım dedim tam takoz gibi wp çalışsın yeter. ona da destke kesiliyor.

Var mı önerin hocam ?

Bataryası en az 4.000 mah olan bi telefon al, root at; sistem uygulamalarını (gereksizleri) sil, greenify + xposed + donation pack kur ve kullan tamamdır :)

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@joe_black 

Windows Phone Lumialara bak diyeceğimde o cihazlara para verilmez. Whatsapp bakarsın seneye desteği keser. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1004 Toplam Mesaj: 6
whatsapp blackberry