Blog Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocalar merhaba ,

blog açmak istiyorum çeşitli makaleler yazmak istiyorum şehirler ülkeler dinler ve yaşam tarzları konularında tanıtma amaçlı ve güzel müziklerini tanıtmak amaçlı.size sorum ;

1- böyle bir blog açtığımda şehirleri ülkeleri gezmeden internetten araştırarak bu işi yapsam ne kadar tutar

2- blog yazarak para kazanma konusunda rakamlar nedir kazanabilirmiyim 

3-  az maliyetle veya ücretsiz bir blog açmak için google servislerini kullanmalımıyım yoksa wp tarzı bişeymi yapmalıyım 

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek

kişisel bloglar artık youtube kanallarına evriliyor hocam. Sanki youtuber olmak daha mantklı yeterince zamanın varsa...

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek
    Shed510 bunu yazdı

kişisel bloglar artık youtube kanallarına evriliyor hocam. Sanki youtuber olmak daha mantklı yeterince zamanın varsa...

hocam youtuber olmak için videoların telif sıkıntısı fln olmaması gerekiyor. videoların tıklanma sayılarının iyi olması gerekiyor fln ama araştırıcam bunuda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

yokmu kimse bu konuda bilgisi olan

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

para  kazanma  mevzusu hakkında bişleler  yazayım.  eğer  blog  tutarsa  günde  10 -20k  adam  girerse  güzel paralar kaldırırsın   3-5 k yada fena  parlar  kaldırmazsın aslında  çünkü açmak istediğin bloga  muhtemelen turizm alanında  seyehat alanında reklamlar gelir buda  iyi paralar kazandırır google adsense'den 

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    q0x
    q0x's avatar
    Erkek

bende konu açılmışken sorayım. Elimde 100 civarı italyanca makarna tarifi var. Bununla ilgili bir blogspot açıp seo çalışmaları yapmaya değer mi sizce?

Fakirim, Fakirsin, Fakirler, Fakır da olabiliyorum arada ördeğe damacanaya bağlı Fakirler dedim orada çağrışım yaptı kafirler nerede ne yapıyor ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Bahsettiğin konularda başarılı olmak için gitmeli, yerinde görüp öyle yazmalı hatta fotoğraflarda çekmeli.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

seyahat siteleri ing. olduğunda tutma riski çok yüksek. lakin artık pek çok seyahat sitesi olduğundan insanlar kişisel deneyimler için blogları kullanıyorlar. zaten nerenin gezilebileceği, ne olduğu vb. hakkında siteler var. tabi yine de girilir.

sosyal medyayı aktif kullanırsan çok fazla kullanıcı çekebilirsin. bu sayede para kazanırsın. ama dediğim gibi ing. bir site daha avantajlı olacaktır. blogger vs. kullanacaksan bile tavsiyem bir alan adının olması gerektiği. xxx.blogspot.com yerine xxx.com/net vs. daha güzel olacaktır.

ve elbette vloglar şu aralar çok revaçta :)

ama 1000 kişinin girmesi ile istediğin parayı kazanamayabilirsin. biraz sabırlı olup sürekli içerik ile ve sosyal medyanın aktif kullanımı sayesinde kullanıcı kitlen arttığında aldığın miktar da artacaktır. bir çok ünlü türkçe seyahat sitesi var. inceleyebilirsin.

angels_demos tarafından 31/May/16 14:24 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    handshaker
    handshaker's avatar
    Erkek

Öncelikle artık gezi bloglarının neredeyse çoğu gidip o yeri kendi geziyor. Ciddi manada emek sarf edilen bir sektöre dönüştü artık gezi blogları. Ben başlangıç için Wordpress tavsiye ederim, yıllık total masrafınız 250-350 TL arası olacaktır başlangıç için. Bunu .com/.net gibi uzantılara sahip domain ve fena özelliklere sahip olmayan hosting için söylüyorum. Para kazanma için ise Adsense'nin başını çektiği pek çok yöntem var. Tanıtım yazısı ve backlink satmak, diğer reklam firmalarını kullanmak ve kendiniz sponsorlu anlaşmalar yapmak bunlardan bazıları. 

Toplam Hit: 1247 Toplam Mesaj: 9
blog