folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Boğaziçi Elektrik Dağıtım Hk BEDAŞ

Boğaziçi Elektrik Dağıtım Hk BEDAŞ

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

Arkadaşlar iş görüşmesine çağırdılar elektrik teknisyeni olarak eğitilip çalışmak üzere sahada olucakmışım dedim nedir ne değildir diye tam olarak bildi veremediler ama sahada olucağımı söylediler yani dışarıda bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Sizce iş görüşmesine gitmelimiyim ne yapmalıyım.

Zamanı durduramazsın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Öncelikle bu işi yani elektrik işini meslek olarak seçeceksen gitmelisin. En azından git konuş. Eğer işe başlarsan piyasadaki elektrikcileri ve elektrik dükkanlarını tanırsın. Daha sonra bedaş dan ayrılsan bile tanıdıklarının olması büyük fayda sağlayacaktır.
    Sahada demek büyük ihtimal arızalara bakacaksın demektir. Tel koptu, izalatör kaçırdı, pano arıza yaptı gibi işlerde tamir ekipleri vardır. Senide o ekiplerden birine bu ve benzeri işleri yapman için verecekler. Dağıtım firmaları önceden bu işleri taşeronlara veriyorlardı ama epdk itiraz ettiğlnden kendi bünyelerinde bu işler için personel bulundurmaya başladılar. Dikkat et açma-kapama ya veya kaçağa gitme zira sıkıntılı işler olabiliyor. özellikle kaçak tespiti çok sıkıntılıdır. Bunun dışında küçük bir ihtimal sayaç okumayada verebilirler.
    Bedaş yeni özelleşti, elemana ihtiyaçları var. ilk başta salakca sıkıntılar yaşayabilirsin zira özel şirket tam oturmadı. Ayrıca özelleşecek diye devletin elindeyken yapılmayan yatırım ve düzenlemeler olacaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Bence git henüz bir işin yoksa zaten kaçırma. Onun dışında elektrik dağıtım işi hiç bir zaman bitmez bir iş. İyi öğrenirsen de eğer tecrübeli olduğun zamanlarda iyi para kazanırsın. Yalnız yüksek gerilimle uğraşacağın için tehlikeyi de göz ardı etme.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    casey
    casey's avatar
    Erkek

Tahmini maaşları falan ne olur bilginiz varmı?

Zamanı durduramazsın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

arıza ekibi şimdi 1300 ila 1700 arasında degişiyor 1700 maximum o işe bu paraya çalışılırmı dersen bence çalışılmaz en düşük 2500 tl olmasını isterim ben çünkü hak ediyorlar ufak bir faz atlaması azrailew tuş olmanı saglar :)

egitim için yüksek gerilim egitim kursları alıyorsun tabi sana bu egitimin bir bedeli var tahattütname imzalatıyorlar karşılıgı sene mi yoksa para kesintidimi bilemem tabi kurstan sonra yüksek gerilim lisansın oluyor özelleşmeden sonra degişecek maaş sistemi dediler bizim arıza ekibi bekliyor bakalım

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 1123 Toplam Mesaj: 5