Boot Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı

boot sector muydu neydi  mbr  diye bişey  var ona zarar vermiş olabilirsin ...  hiren boot cd mini xp ile açıp Boot Ice   diye bi programı var onunla onarmayı deneyebilirsin ...

hocam tam olarak nasıl onarmam gerektiğini anlatabilir misin, onaralım derken iyice bozmayayım bi de ?

öğlen yemek arasında 2 dk lığına bilgisayarı açtım ordan yazmıştım ... tekrar anca kontrol edebildim  : 
    hiren boot cd nin mini xp si ile açtıktan sonra partition/boot/mbr  menüsünden  BOOTICE programını seç   orda  "Physical Disk" sekmesinde  Destination Disk kısmına bak kontrol et (mevcut diskini gösterir mesela benimkinde ATA: ST9500325AS (465.8 GB, C: D:)  yazıyor  bu açıklama işine yaramayabilirde ... yani buraya takılma )  ... 
    sol alttan ikinci buton "Process MBR"   ...  tıkla
    MBR burdan yüklüyorsun ... "Windows NT 6.x MBR"  en alttakini seç sonra install config  de ...

daha fazla bozmiim demişsin ... eğer bilgisayarının açılışında kendi ayarladığın bi boot menüsü (dual boot / grub vs tarzı bi özelleştirme) yoksa sorun olmaz ...

hicam bu dedigin hiren bit veya mini xp hangi surum kullanmak gerek. bilgi islemdrki arkadasla bakitotuz da dedigin bootice programini bulamadık

Hiren's BootCD 12.0  (15.0 versiyonunda BootIce yok sanırım ... bakim bi ... varmış onuda kullanabilrsin ... )

- MBR (Master Boot Record) Tools

-  BootICE 0.78 - a boot sector manipulation utility. (Windows Freeware)

hiren boot cd yi başlangıç olarak seçtiğinde boot sırasında başlangıç seçeneklerinden mini windows xp seçeneği var ... ordan sonrası gelir ...

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Serdarr bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Serdarr bunu yazdı

boot sector muydu neydi  mbr  diye bişey  var ona zarar vermiş olabilirsin ...  hiren boot cd mini xp ile açıp Boot Ice   diye bi programı var onunla onarmayı deneyebilirsin ...

hocam tam olarak nasıl onarmam gerektiğini anlatabilir misin, onaralım derken iyice bozmayayım bi de ?

öğlen yemek arasında 2 dk lığına bilgisayarı açtım ordan yazmıştım ... tekrar anca kontrol edebildim  : 
    hiren boot cd nin mini xp si ile açtıktan sonra partition/boot/mbr  menüsünden  BOOTICE programını seç   orda  "Physical Disk" sekmesinde  Destination Disk kısmına bak kontrol et (mevcut diskini gösterir mesela benimkinde ATA: ST9500325AS (465.8 GB, C: D:)  yazıyor  bu açıklama işine yaramayabilirde ... yani buraya takılma )  ... 
    sol alttan ikinci buton "Process MBR"   ...  tıkla
    MBR burdan yüklüyorsun ... "Windows NT 6.x MBR"  en alttakini seç sonra install config  de ...

daha fazla bozmiim demişsin ... eğer bilgisayarının açılışında kendi ayarladığın bi boot menüsü (dual boot / grub vs tarzı bi özelleştirme) yoksa sorun olmaz ...

hicam bu dedigin hiren bit veya mini xp hangi surum kullanmak gerek. bilgi islemdrki arkadasla bakitotuz da dedigin bootice programini bulamadık

Hiren's BootCD 12.0  (15.0 versiyonunda BootIce yok sanırım ... bakim bi ... varmış onuda kullanabilrsin ... )

- MBR (Master Boot Record) Tools

-  BootICE 0.78 - a boot sector manipulation utility. (Windows Freeware)

hiren boot cd yi başlangıç olarak seçtiğinde boot sırasında başlangıç seçeneklerinden mini windows xp seçeneği var ... ordan sonrası gelir ...

dedigin programi buldum. mini xp ile acip denedim ancak produce mbr ve yanindali diger buton pasif durumda gozukuyor. ama ram bellek yada bi flash takip ona baktigimda ise onlarda aktif.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Windows 7 DVD'nizi DVD sürücünüze yerleştirdikten sonra aynen kurulum yaparken olduğu gibi boot edin. Dil, zaman ve klavye ayarlarını yaptıktan sonraki adımda kurulum yerine aşağıdaki "Bilgisayarınızı Onarın (Repair Your Computer)" seçeneğini seçin. Açılan onarma seçenekleri arasından "Komut Satırı"nı seçerek devam edin. Biraz bekledikten sonra açılan komut satırı penceresinde şu komutu verin:

bootsect /nt60 ALL /mbr

yukarıdaki yöntemi de nette araştırırken buldum. denedim fakat yine olmadı. yok mudur çözümü :S

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 2021 Toplam Mesaj: 14