Bootstrap Datepicker Setdate Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ufak bir sıkıntı yaşıyorum

startdate kullanmam lazım. Kullanıcının maksimum inputtaki tarihten 4 gün öncesine kadar bir tarih seçebilmesini istiyorum. Fakat datepicker inputtaki tarihi değil şu anki tarihi dikkate alıp 4 gün geriye kadar giriş yapmamı istiyor.

http://jsfiddle.net/15xwonuj/

yukarıdaki verdigim linkteki gibi hem update ile hem setdate ile denedim yemedi fikri olan var mı? 

FCN tarafından 02/Kas/17 17:39 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

http://jsfiddle.net/15xwonuj/2/

Buyur hocam eksik varsa devam ederim pek vaktim yoktu

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

startdate'e direk bir tarih verebileceğimi bilmiyordum belli bir gün veya ay olarak geriye doğru hespalama şeklinde düşünüyordum ama değilmiş. 

var d = new Date(parseInt(data.CalisilanGun.substr(6)));

$('#CalisilanGun').datepicker({

//  startDate: -4,

startDate: moment(d).subtract(4, 'days').format("DD/MM/YYYY"),

format: 'dd/mm/yyyy',

language:'tr-tr',

autoclose: true,

});

$('#CalisilanGun').datepicker('update', d);

momentjs yi kullanarak tarihten 4 gün çıkarıp startdate kısmına yazarak meseleyi çözdüm galiba tam deneme fırsatım olmadı . 

@mhmdalmz eyw fikir için. Bu arada nyie startdate kullanıosunda benim gibi valuedan kontrol etmiyorsun dersen, plugindeki disable olan tarihlerin kontrolünü cssten kolaylıkla yapabiliyorsun. kullanıcıya disable olan dateleri rahatlıkla gösterebiliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Sorun çözüldü ise sorun yok hocam :) 
    Ben genelde Jquery ile çözüyorum sorunları Kendi fonksiyonlarımı yazıyorum. Daha sağlıklı oluyor. Kod'a hükmetme fırsatım oluyor

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 985 Toplam Mesaj: 4
datepicker