Borsa ( Genel Konu )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar,

BIST100 olur diğerleri olur. Forumda böyle bir başlık göremedim. İlgilenenler varsa başlık altında tartışalım derim. Malum Sonki (Aselsan, THY , Karsan, Vestel) krizlerinden sonra Borsa acayip çöktü. Hafiften yükselişte. Varmı bilgi fikirleriniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kadahor
    Kadahor's avatar
    Erkek

Amerikada biri öksürse bizim borsa etkileniyor. Son zamanlarda çok kişinin canı yandı borsadan. Al sat için birçok kağıtta fırsatlar oluyor ama iyi takip etmek lazım terste kalmamak için. Şu Zarrab olayı başımızı daha çok ağrıtacak gibi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    Kadahor bunu yazdı

Amerikada biri öksürse bizim borsa etkileniyor. Son zamanlarda çok kişinin canı yandı borsadan. Al sat için birçok kağıtta fırsatlar oluyor ama iyi takip etmek lazım terste kalmamak için. Şu Zarrab olayı başımızı daha çok ağrıtacak gibi.

bugün zarrab olayı borsayı çökertir dedim tam tersi oldu. dolar, altın euro ne varsa indi ve borsa çıktı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Hocam benim yakın bir arkadaşımın eline bazı şirketlerin bildirim yapmadan önce  gelir tablosu ve bilanço gibi verileri geliyor.

Bunu nasıl kullanabiliriz ? :) Büyük bir avantaj mı?

Kutengri tarafından 30/Kas/17 16:04 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Hocam benim elime bazı şirketlerin bildirim yapmadan önce  gelir tablosu ve bilanço gibi verileri geliyor.

Bunu nasıl kullanabiliriz ? :) 

hocam onunda ötesi lazım. o bildirimler banada geliyor. örn: karsan-vestel (yerli oto )  gibi isimlerin daha isminin geçmeden bilmek lazım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Kasımdan bugüne neler oldu. Forumda borsacı fazla yok sanırım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

Bu ara giren küçük yatırımcıya köklerler o yüzden bekleyin derim. Eğer uzun vadeli 2 3 senr kalırım diyorsanız büyüklerden ufak alıp yaparak sepet yapın. Ytd

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek
    Kutengri bunu yazdı

Hocam benim yakın bir arkadaşımın eline bazı şirketlerin bildirim yapmadan önce  gelir tablosu ve bilanço gibi verileri geliyor.

Bunu nasıl kullanabiliriz ? :) Büyük bir avantaj mı?

tabi büyük bir avantaj karini artirirsa ve beklenti üzeriyse hisse yükselir burada hisse alımı yapılabilir, ama kari beklenenden az gelmişsse hisse düşer.

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

bana şirketlerin hangi dallarda üretim veya iş yaptıklarını gösteren bilgiler lazım. yani elimin altında öyle veri olmalı ki, örnek veriyorum deterjan üretimi yapan, yada bilgisayar sektöründe iş yapan firmalar hemen sıralanmalı. 

bir diğer örnek ise, ayakkabı üreten firmalar dediğimde firma isimleri çıkmalı.

bu tür verilere nasıl sahip olunur. 

örnek faaliyet alanlarına tıklarsanız görürsünüz

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/864-arena-bilgisayar-sanayi-ve-ticaret-a-s

botla da çekilebilir belki. başka yolu varmıdır.

MuhammeT tarafından 18/Haz/20 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

bana Şirket'lerin hangi Dal'larda üretim veya İş yaptıklarını gösteren bilgiler lazım. yani elimin altında öyle veri olmalı ki, örnek veriyorum deterjan üretimi yapan, yada bilgisayar sektöründe iş yapan firmalar hemen sıralanmalı. 

bir diğer örnek ise, ayakkabı üreten firmalar dediğimde firma isimleri çıkmalı.

bu tür verilere nasıl sahip olunur. 

örnek faaliyet alanlarına tıklarsanız görürsünüz

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/genel/864-arena-bilgisayar-sanayi-ve-ticaret-a-s

botla da çekilebilir belki. başka yolu varmıdır.

Güzel soru.

Ölçeğe göre bakmak lâzım her'âlde.

Ben şunu biliyorum;  herhangi'bir Şirket kurulum aşamasında, bağlı bulunduğu ülkenin Sicil kurum'larına( İl bazında da, kurum'ların ayakları olan Oda'lara(bence ticaret için Ticaret Odası'na, varsa sanayi için Sanayi Odası'na)), Faaliyet'e geçmeden önce,  ücreti mukâbil ^^` kayıt olmak zorunda. 

Ve bu kayıt belgesinde, veya belgelerinde, Şirketin Adı, San'ı, Unvan'ı Faaliyet alanı, Şirket genel merkezi, sâir bilgiler olmak zorunda, diye biliyorum.

ve bu belgeye verilen bilgiler de, sonradan Resmi Gazete'de yayınlanınca faaliyet'e geçiyor, diye biliyorum.

Tâbî, âdi Şirket ile, LTD ve anonim Şirketler, bir olmaz. 

Topluca Bulmak da, ayrıca sıkıntı. Oda'ya veya Oda'lara üye olmak lâzım. 

Kısaca varsa, kişisel sitelerinden, veya resmî gazete'den, veya ticaret sanayi bakanlığından bulabilirsin. gibi.

~@~ 

yok mu Ula, Kamu yönetimi, Muhasebe, İktisât okuyan. ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 19/Haz/20 20:35 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1192 Toplam Mesaj: 10
borsa fikir bist100 futurish