folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bozuk Harddisk (Videolu)

Bozuk Harddisk (Videolu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar. bozuk bi harddiskim vardı. merak ettim açtım vesaire acaba tamir edebilir miyim diye.

bozulma hikayesi şu: işletim sistemi kurarken elektrik gitti :D sonra çalışmaz oldu

elektrik alıyor diskler dönüyor ama bilgisayar hiç görmüyor. gnu/linux'ta da görmüyor. disk managementta partitionda falan yok hiç görülmüyor...

videosunu çektim anlayabilen var mı?

çok önemli değil bu harddiskin kurtatılması başka harddisk var ama merakımdan kurcalıyorum.

https://we.tl/t-UNOU8N8E6q

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

diski normal ortamda açtıysan tmir edilmez.

kartla alakalı sorun varsa aynı marka model kartla düzelir belki ama içini steril toz olmayan ortamda açman gerek.

A_REX tarafından 15/Ağu/20 20:04 tarihinde düzenlenmiştir

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Kingston ssd var elimde elektrik muhabbetinden hiç tepki vermiyor. Veriler kurtarılabilir mi acaba

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

diski normal ortamda açtıysan tmir edilmez.

kartla alakalı sorun varsa aynı marka model kartla düzelir belki ama içini steril toz olmayan ortamda açman gerek.

Sorun değil bi beklentim yok diskten ama bu kolun hareketleri bi değişik geldi bana sanki okumaya çalışıyor, başlamaya çalışıyor ama başlayamıyor gibi. Normal mi o hareketleri? Videoyu o yüzden koydum. Bu hareketlere bakarak problem hakkında bir yorum yapabilir miyiz? Ne olmuş olabilir bu harddiske? Neyi yapamıyor gibi?

ben de sevgiden yanayım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek
    myblackworldweb bunu yazdı

Kingston ssd var elimde elektrik muhabbetinden hiç tepki vermiyor. Veriler kurtarılabilir mi acaba

İstanbulda PITS ve Arkadaş Bilgisayar var PITS e gönderdiğim diskler oldu öneririm.

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Okuyucu kafalar bir nedenden ötürü disk üstündeki veriyi okuyamıyor, bu ön kuvvetlendirici çiplerin sorunuda olabilir, başlıktaki okuyucu kristalden olabilir. Genellikle bu duruma düşmeler neden olur, kristal başlık okuyamayacak ölçüde hasar alır, ve bu nedenle kafa böyle sinyal bulmak gayesi ile kıpraşır durur.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 1035 Toplam Mesaj: 6
bozuk harddisk içi harddisk