folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Brock Lesnar Vs Cain Valesquez

Brock Lesnar Vs Cain Valesquez

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    Sscheme bunu yazdı

Arkadaşlar boks, mma vs bunların hepsi farklı spor dalları, uzmanlıkları kendilerine göre özel yönleri var, bunları hiç birimiz bilmek zorunda değiliz. Bilmeyebiliriz ama bilmediğimiz şeyleri de yargılarken dikkatli olmalıyız.

Yıllarca boks yapmış -hala vakit buldukça idman yapan- birisi olarak söylüyorum. Floyd maçı için konuşursak yazılan çizilenlere bakıyorum çok ilginç, insanlar welterweight deki boksörlerden Mike Tyson performansı bekliyor, maçta çok fazla kan, nakavt vs olmadığı için heyecan verici olmadığını söylüyorlar. Evet maç beklentinin altındaydı, bunun da tek nedeni Pacman in kendinden bekleneni yapamamasıydı. Bu durum da maçın aksiyon seviyesini düşürdü. Floyd u izlediğimde ise hız teknik ve zeka olarak mükemmel bir adam ve maç izledim. Floyd yapması gerekenleri yaptı Pacman yapamadı maçın özeti bu. Floyd un aldığı para tamamen helaldir :)

Ayrıca Floyd u anlamak için bu videonun izlenmesi farz. Bu videoda gördüklerini yapabilen yılda 50m$ kazanır :)

https://www.youtube.com/watch?v=bQYeSXpC244

MMA dövüşcüsü tekme,dirsek,diz kullanabiliyor,bir çoğu jiu jitsunun yanında ek olarak 1 yada 2 tane daha savunma sporuna hakim ve çok daha fazla darbe alıyorlar.

Bence MMA cilerde boksörler kadar parayı hak ediyor ama işte boks kadar tutmadığı için adamların aldığı paralar daha düşük.Ayrıca sıradan bir hafif siklet yada tüy sikletin maçında kan revan olması alışılagelmiş bir durumdur MMA de.

3 yıldır MMA takipçisiyim ve bence boksdan çok daha zevkli.

Tam olarak benim söylemek istediğim de bu. Şimdi ben boksör gözüyle MMA yorumlarsam;

Çok fazla darbe almaları savunma konusundaki yetersizlikleri derim.

Kan revan asla bir ölçüt olmadığı için benim gözümde sporcunun fiziksel dayanıksızlığını da gösterir.

MMA ciler birden fazla spora hakim olduğu için ne bir tekvandocu gibi tekme de uzmanlaşırlar, ne bir boksör gibi yumruk da uzmanlaşırlar. Ne savunmaları bir boksör hızında ne saldırıları bir karateci hızında olur.

Gibi çıkarımlar yaparım. Peki bunlar doğru mudur? Tabii ki hayır. Burda cevap boks MMA değildir, MMA boks değildir. At la deveyi, karşılaştırırak hiç bir zaman doğru bir sonuca varamayız. Hele ki jokey bakış açısıyla bedevinin durumunu yorumlarsak.

Boks olimpik bir spor, yine de tutup tutmama konusu "public opinion" la ilgili bunu da medya sağlar ama medya ya Muhammed Ali, Mike Tyson gibi katalizörler gerekir. MMA in de bu tarz efsane sporcular yetiştirmesi gerekir.

Bence diyerek şahsi görüşünü belirtmişsin, benim görüşüm de tam tersi, ben birilerinin bütün tekniklerle kafa göz dalıp ortalığın kan revan olmasından değil, hız, teknik, dayanıklılık ve gücün zekayla birleştirildiği satranç gibi yapılan boks tan zevk alıyorum. Zevkler ve renkler meselesi dostum :)

İyi geceler

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Mma kendi icinde jui-jitsu'yu barindirdigi icin bir türlü sevemedim. Yerde yapilan dövüs, mücadele bana itici ve sacma geliyo. Bu yüzden her daim favori dövüs sistemim Muay Thai olmustur.

Florenzi tarafından 05/May/15 01:26 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

spor kategorisine girmiyordur umarım bu?

edit. vay anasını araştırdım biraz mma vs bildiğin spor :D 

whopper tarafından 05/May/15 01:19 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

Spor kelimesinin kullanimi bence tarihcesine göre degisir. Antik Yunan'a kadar bu tarz mücadelelere rastliyoruz. O zaman ki yapilan olimpiyatlarda bunlari görmek mümkün. Ancak günümüzde ilgili otoriteler belirli kurallar getirerek ve uzskdogu dövüs sistemlerini de dahil edip bi felsefe kazandirmaya calisarak spor oldugunu iddia ediliyolar. Ancak bana kalirsa ne kazandirsalar da spor kelimesinin kullanilmasini dogru bulmuyorum. Savas/Dövüs Sanati ya da Sistemi denmesi daha uygun. Tabi burada ne derece sanatta denilebilir

Florenzi tarafından 05/May/15 01:37 tarihinde düzenlenmiştir

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    ValentinoRossi bunu yazdı
    whopper bunu yazdı

Spor kelimesinin kullanimi bence tarihcesine göre degisir. Antik Yunan'a kadar bu tarz mücadelelere rastliyoruz. O zaman ki yapilan olimpiyatlarda bunlari görmek mümkün. Ancak günümüzde ilgili otoriteler belirli kurallar getirerek ve uzskdogu dövüs sistemlerini de dahil edip bi felsefe kazandirmaya calisarak spor oldugunu iddia ediliyolar. Ancak bana kalirsa ne kazandirsalar spor kelimesinin kullanilmasini dogru bulmuyorum. Savas/Dövüs Sanati ya da Sistemi denmesi daha uygun. Tabi burada ne derece sanatta denilebilir

Evet. Dışarıdan ilgisi olmayan biri olarak ilk bakışta çok garip geldi :W Biraz düşününce kendi yaptığım spor eskrimde eski dönemlerde düello olarak geçiyordu. Spor kavramını bir kalıba koymak doğru değil haklısın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Sscheme bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    Sscheme bunu yazdı

Arkadaşlar boks, mma vs bunların hepsi farklı spor dalları, uzmanlıkları kendilerine göre özel yönleri var, bunları hiç birimiz bilmek zorunda değiliz. Bilmeyebiliriz ama bilmediğimiz şeyleri de yargılarken dikkatli olmalıyız.

Yıllarca boks yapmış -hala vakit buldukça idman yapan- birisi olarak söylüyorum. Floyd maçı için konuşursak yazılan çizilenlere bakıyorum çok ilginç, insanlar welterweight deki boksörlerden Mike Tyson performansı bekliyor, maçta çok fazla kan, nakavt vs olmadığı için heyecan verici olmadığını söylüyorlar. Evet maç beklentinin altındaydı, bunun da tek nedeni Pacman in kendinden bekleneni yapamamasıydı. Bu durum da maçın aksiyon seviyesini düşürdü. Floyd u izlediğimde ise hız teknik ve zeka olarak mükemmel bir adam ve maç izledim. Floyd yapması gerekenleri yaptı Pacman yapamadı maçın özeti bu. Floyd un aldığı para tamamen helaldir :)

Ayrıca Floyd u anlamak için bu videonun izlenmesi farz. Bu videoda gördüklerini yapabilen yılda 50m$ kazanır :)

MMA dövüşcüsü tekme,dirsek,diz kullanabiliyor,bir çoğu jiu jitsunun yanında ek olarak 1 yada 2 tane daha savunma sporuna hakim ve çok daha fazla darbe alıyorlar.

Bence MMA cilerde boksörler kadar parayı hak ediyor ama işte boks kadar tutmadığı için adamların aldığı paralar daha düşük.Ayrıca sıradan bir hafif siklet yada tüy sikletin maçında kan revan olması alışılagelmiş bir durumdur MMA de.

3 yıldır MMA takipçisiyim ve bence boksdan çok daha zevkli.

Tam olarak benim söylemek istediğim de bu. Şimdi ben boksör gözüyle MMA yorumlarsam;

Çok fazla darbe almaları savunma konusundaki yetersizlikleri derim.

Kan revan asla bir ölçüt olmadığı için benim gözümde sporcunun fiziksel dayanıksızlığını da gösterir.

MMA ciler birden fazla spora hakim olduğu için ne bir tekvandocu gibi tekme de uzmanlaşırlar, ne bir boksör gibi yumruk da uzmanlaşırlar. Ne savunmaları bir boksör hızında ne saldırıları bir karateci hızında olur.

Gibi çıkarımlar yaparım. Peki bunlar doğru mudur? Tabii ki hayır. Burda cevap boks MMA değildir, MMA boks değildir. At la deveyi, karşılaştırırak hiç bir zaman doğru bir sonuca varamayız. Hele ki jokey bakış açısıyla bedevinin durumunu yorumlarsak.

Boks olimpik bir spor, yine de tutup tutmama konusu "public opinion" la ilgili bunu da medya sağlar ama medya ya Muhammed Ali, Mike Tyson gibi katalizörler gerekir. MMA in de bu tarz efsane sporcular yetiştirmesi gerekir.

Bence diyerek şahsi görüşünü belirtmişsin, benim görüşüm de tam tersi, ben birilerinin bütün tekniklerle kafa göz dalıp ortalığın kan revan olmasından değil, hız, teknik, dayanıklılık ve gücün zekayla birleştirildiği satranç gibi yapılan boks tan zevk alıyorum. Zevkler ve renkler meselesi dostum :)

İyi geceler

Hacım bu iyi Mma cilerin çoğu jiu jitsuda kara kuşak yani en üst seviyedeler ve profesyoneller.Diğer alanlardan gelen adamların çoğu yine profesyonel sambocu,güreşci,kick bokscu vs hatta çoğunun derecesi var.Ayrıca diğer konu kan ve darbe konusuna gelince mma eldiveni boks eldiveninden daha sert dolayısıyla daha fazla etki yapıyor vurunca.Bide dirsek eldivenli yumrukdan daha kolay kafasını gözünü yarar adamın e mma de dirsek olduğu için kan akması daha kolay oluyor.

Floyd sadece kendini yumruk yememek için savunurken Mma de adam yumruk,tekmw,düşmeme için savunuyor.Floydn işi daha kolay yani.Bide floydu mma e çıkarsalar onun sikletindeki mmaciler onu yerden yere vurur bunu mma cilerde söyledi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

MMA'ciler boks ringine çıksa Mayweather kepaze eder. Hussein Bolt maratona katılsa son 5'e girer. At yarışına deveyle gitsen ebeni zkerler vs. vs. 10 kere falan dendi artık ikisi birbiriyle kıyaslanamaz diye. 

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Sscheme bunu yazdı

Bu adam mı ben Muhammed Ali'den daha iyiyim demiş. Sırf bunu kendisi söyleme ihtiyacı duyduğu için bile küçük düşmüş bence.

http://www.youtube.com/watch?v=jkhpZoPOfZI

torpedo_XL tarafından 05/May/15 13:53 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1633 Toplam Mesaj: 19