folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Bilgisayarda Kararsız Kaldım

Bu Bilgisayarda Kararsız Kaldım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

@kotominekrei hocam neden direk al dedin? :)

1 - masaüstü sistem. Kullandığından daha fazla verim alırsın, geniş ekran vs. 

2- uğgrade edilebilme imkanı. 3 sene sonra komple sistem yenilemek yerine ekran kartı değişip bi 3 sene daha yoluna bakarsın. 

3- ufak tefek sıkıntılarım olsa da kullanıyorum demişsin. Ufak tefek olsa seni yeni bir bilgisayar alma fikrine itmez, şu anki gibi kararsız kalmazdın. Demek ki ufak tefek değil. 

4- 29-40 fps bence fps değil, gözüne yazık :) paraya acıma gözüne acı :)

5- maddi durumunda iyi, öyle bir anlam çıkardım yazdıklarından. O yüzden al gitsin. Bir kez geliyoruz dünyaya, onu da tadını çıkararak yaşa 

b460 anakart olsun, soldaki sistem iyi.

ram minimum 16gb olsun. 
    amd işlemci alacaksan r7 serisi, intel alacaksan i7 al.

işlemci amd ise ramler yüksek frekans olsun. İntelse çok problem değil.

ssd m2 olsun, eski teknolojileri boşver. 

Çift monitör al 27"+ 24"

ekran karını da bahsettiğin 3060'lardan alıp uzunca bir süre arkana bakmazsın. 
    zaten evde bunalmış durumdayız, böylelikle daha da keyif alırsın bilgisayar başında geçirdiğin süreden. 

ssd samsung 970 evo var elimde 3200 okuma yazma hızlı olanından. yapabilirsem konuşacam ssd taktırmayacam. elimdeki ssd'yi yeni kasaya takacam. verdikleri ssd bi tık daha yavaş hemde ihtiyacım yok. 1tb hdd de var 1 tb harici hdd var. evde 29" ekran var. belki ilerde çift ekrana geçerim. tek ekran bitiriyor beni iş konusunda. crafty'de i7 dedi sende i7 diyorsun:) karşılaştırmalara baktımda arada %8 fark oluşuyor performans olarak. oyunlarda da max 10fps fark ediyor. 

neden illa ki i7?

edit: firmayla görüştüm 3060ti ellerinde yokmuş 2-3 hafta sonra normal 3060 gelecekmiş. 1-2güne 3070 stokta olacakmış

Ekerci tarafından 16/Şub/21 15:12 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

2- uğgrade edilebilme imkanı. 3 sene sonra komple sistem yenilemek yerine ekran kartı değişip bi 3 sene daha yoluna bakarsın. 

3- ufak tefek sıkıntılarım olsa da kullanıyorum demişsin. Ufak tefek olsa seni yeni bir bilgisayar alma fikrine itmez, şu anki gibi kararsız kalmazdın. Demek ki ufak tefek değil. 

5- maddi durumunda iyi, öyle bir anlam çıkardım yazdıklarından. O yüzden al gitsin. Bir kez geliyoruz dünyaya, onu da tadını çıkararak yaşa 

ram minimum 16gb olsun. 

Çift monitör al 27"+ 24"

zaten evde bunalmış durumdayız, böylelikle daha da keyif alırsın bilgisayar başında geçirdiğin süreden. 

niye 27 + 24 dedin hocam? bende 27+24 var 24u satip onu da 27'ye gecirmeyi dusunuyorum, boyle cok dengesiz oluyor. bence kasayi toplasin 2 tane de 27" monitor alsin cok rahat eder

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Bu ikisi arasında nasıl bi fark var çözemedim. aynı ekran kartını taktırınca 2sinede arada 1800TL fark oluyor. sağdaki daha ucuz olanı... ekran kartını taktırınca aradaki tek fark anakart ile ram. neden soldakini almalıyım?

@crafty senin proje için desteklerim dedim sana :D bi üst model derken mesela ne? ekran kartı eylülde çıkmış. bi üst model işlemci mi çıkacak? birde üst model çıkınca daha fazla para isteyecekler :D

1 Ft kaç kuruş ediyor, ne parası bu?

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ram minimum 16gb olsun. 

Çift monitör al 27"+ 24"

ssd samsung 970 evo var elimde 3200 okuma yazma hızlı olanından. yapabilirsem konuşacam ssd taktırmayacam. elimdeki ssd'yi yeni kasaya takacam. verdikleri ssd bi tık daha yavaş hemde ihtiyacım yok. 1tb hdd de var 1 tb harici hdd var. evde 29" ekran var. belki ilerde çift ekrana geçerim. tek ekran bitiriyor beni iş konusunda. crafty'de i7 dedi sende i7 diyorsun:) karşılaştırmalara baktımda arada %8 fark oluşuyor performans olarak. oyunlarda da max 10fps fark ediyor. 

neden illa ki i7?

edit: firmayla görüştüm 3060ti ellerinde yokmuş 2-3 hafta sonra normal 3060 gelecekmiş. 1-2güne 3070 stokta olacakmış

güncel işlemciler hakkında pek bilgim yok intel tarafında, fakat i7 işlemcilerde genelde daha yüksek frekans daha çok thread oluyor. Sadece oyunlarda aldığın 10 fps'i baz alma. Çoklu işlemci gücü gereken işlemlerde de rahat edersin seçeceğin işlemciye göre. 

i7 2600k idi sanırım, millet hala ovedclocklu halde 4.4 ghz ile kullanıp 1080 - 1080ti takıyor. Bu 10 senelik işlemci 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

ram minimum 16gb olsun. 

Çift monitör al 27"+ 24"

niye 27 + 24 dedin hocam? bende 27+24 var 24u satip onu da 27'ye gecirmeyi dusunuyorum, boyle cok dengesiz oluyor. bence kasayi toplasin 2 tane de 27" monitor alsin cok rahat eder

Özel bir sebepten ötürü değil,  2 tane 27 ya da 2 tane 32 de olur nasıl rahat edecekse :D ben daha önce öyle kullandım dengesiz bir durum olmadı benim açımdan. 27'de işime bakıp 24'te belgesel dizi izledim. Kendine göre şekillendirir onu. Ama çift ekran konusunda netim

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

1 Ft kaç kuruş ediyor, ne parası bu?

forint hocam. 1 e 2 ediyor desem yeridir. 3 sene önce fln 100 tl 10bin forint ediyordu şimdi 100 lira 5bin forint ediyor. annem bana 1500tl gönderiyordu kiramı ödüyordum şimdi o para kiramın yarısı oldu. 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 1815 Toplam Mesaj: 17
asus dell